T

Yüzbaşı
05 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 105 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Daha önce yaşayan tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa memnun olurum.

Bugün bir arkadaşımın aracı muayenede şasi no nedeni ile mauyeneden geçememiş.Bir harfi ruhsata yanlış yazılmış bunu nasıl ve nerede düzelttirecek güncel mevzuat işleyiş ne şekilde acaba?Ruhsat işlemleri artık noterde diye tüvtürkten oraya göndermişler ama orada da çok karışık şeyler anlatmışlar son 1-2 yıl içinde böyle bir durum yaşayan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-hatasiz-temiz-aile-arabasi-725055143/detay

Özetle linkteki araca talip oldum fiyatı 54 bin yazıyordu son fiyat ne olur dedim 52 bin dediler anlastik tamam yarın bakıp görüşelim diye sözleştik.Arabaya gidip bakınca ilanda da görüşmede de anlatılmayan eksikler sorunlar olmasına rağmen ekspertiz aşamasına gelince fiyat son 54 bin olur diye durduk yere bir cevap aldık.Bu tip bir insan ekspertizde de sözünün arkasında durmaz diye tabiki vazgeçtik ayrıldık.Sizlerden ricam 2 dk linkten açıp ilanla ilgili şikayetim var kısmından görüşmede farklı araç başında başka fiyat veriyorlar diye yazmaniz.Ben İstanbul'dan bir yakinimi gönderdim neyseki çok zahmet etmedi ama 1500 km uzaklıkta bir vatandaşa da bu üçkağıtçıligi yapabilirlerdi.

Not:İsteyene mesajlaşmaların ekran görüntüsünu gönderebilirim.
Forumda da konular açılıyor etrafta da duyuyoruz aslında Euro 5 Euro 6 değerleri emisyonlar vs derken araçları ne şartlarda nasıl kullanıp iddia ettikleri katalog verilerini yazabiliyorlar anlamak güç.Durum böyle olunca bakıyorum eski araçlarda katalog değerlerini çok rahat tutturabiliyorken yeni araçlarda özellikle sehiricinde %50 den fazla fark çıkıyor.Ama pazarlarken hala 4-5 lt yazabiliyorlar.Örnek vermek gerekirse kompressor motor 163 HP 2.0 Mercedes katalog verisi şehiriçi 13 lt diyor ben ort hız 24,rampalı bir şehirde 2 trafik isigindan 4 km git stop et şeklinde çok rahat bu rakamı tutturuyorum.Hava isindikca 12 ye yaklasiyor cok dikkat etseniz 11 cikacak.Katalog şehir dışı değeri 6.7 lt iken ortalama hız 90 olacak şekilde 110-120 arası seyirle arac yüklü olmasına ragmen tam 7 lt yakıt harciyorum yani katalog değerinin altını tutturmak işten değil.Gel gelelim dizel olsun benzinli olsun bu ortalama hızlarla ve kullanımla yeni araçlarda bırakın verilen degerleri,sehirdisinda lt olarak şehiriçi verisini tutturmak bile güç.Benim cikardigim sonuc buyuk motor dahi olsa eski nesil araclar Lpg patlar çatlar fobiniz yoksa dizel ekonomisinde yürütülebiliyor.
http://www.hepsiburada.com/otom-mercedes-vito-1-1-2-kisi-2015-sonrasi-j-104-siyah-araca-ozel-koltuk-kilifi-p-HBV000003X3CK

Sepete ekleyince mağazaya özel tüm kılıflarda 100 lira indirim olduğu için 120 liralık kılıflar da 20 liraya geliyor gönderirlerse ne ala
Kardesime office programlarini kullanip odevlerini yapsin diye basit duzeyde bir laptop ariyorum bu cihaz nasildir ya da bu fiyatlarda baska oneriniz varsa memnun olurum

HP W4M67EA N3060-4GB-500GB-15.6

urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-w4m67ea-n3060-4gb-500gb-15-6-239212005?sms_name=SMS080916HP&sms_date=20160908&ggap_n=20160908&ggap_c=SMS080916HP&ggmktg=SMS*SMS080916HP*20160908*****&mpch=ads&ggap_s=sms&ggap_m=sms&scxid=14489-215979-2357-0#product-detail
Malum yaz aylarinin belalarindan asfalt zifti sinek izi derken bir de yola yapisan sakizlarin havaya kalkmasiyla arabaya yapismasi sorunu ortaya cikti.arabanin tavanina sunerek ip gibi yapismis tampondaki zift lekesini mazotla silerken denedim mazot fayda etmiyor zaten kuruyup sert plastik hale donusmus sakiz.Boyayi cizmeden nasil yumusatip cikaririz bunu arkadaslar.
2 yönlü yani duplex baslı yapabilen

doldurulabilir yani ekonomik olacak

kablosuz baskı alınabilen

fotokopi ve tarayıcı özelliği de olan yazıcı arıyorum tesadüfen 300 liraya Canon Maxify MB2050 gördüm bunu ya da muadili yazdığım özelliklerde ne önerirsiniz arkadaşlar?
2012'de 2. el aldığım aracımın ruhsatına motor hacmi 1298 olması gerekirken 1398 cm3 yazılmış.Bunu düzelttirmek ve fazla ödediğim vergileri iade almak için nasıl bir yol izlemeliyim?
Forumdan çoğu kişi bilir hesibradadan aldığımız geri görüş kameraları vardı.Bunları takan ya da taktıran arkadaşlar oldu mu?Orta düzeyde anlayan birisi kendi yapabilir mi dikkat edilecek şeyler var mı?Rearview 3,5 inç diye konusu vardı kapanmış.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.281
İkinci El Bölümü Mesajları: 446
Konularının görüntülenme sayısı: 9.781 (Bu ay: 454)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.009 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.