T

Onbaşı
01 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yamaya Techno Game ekibi devam edeceğini açıkladığı için proje iptal edilmiştir. Kendilerine başarılar dilerim. Başka bir projede görüşmek üzere. Herkese iyi oyunlar dilerim.

Ve şunu da belirtmek isterim ki FifaNetworkTR adlı arkadaşa özelden yazmayı denedim fakat özel mesaj almayı kapattığı için ulaşamadım.
Merhabalar, elimde nsis setup scripti var. Fakat bu scriptin üzerinden toola komut vermemi sağlayacak komutlar yok.

Peki ne işime yarayacak bu kodlamalar;
Biliyorsunuz Kane and Lynch: Dead Men oyununu çevirdik. Fakat dosya boyutu biliyorsunuz ki bayağı fazla(2 GB kadar) bunun nedeni ise dil dosyalarının içinde kaplamaların vs. bulunması. Ama elimizde toolu yönetebileceğimiz bir kodlama olursa setup üzerinden gerekli düzenlemeleri yaparak oyuna sadece dil dosyalarını yüklemesini sağlayacaz. Ve böylelikle dosya boyutu bir hayli azalacak. Hem bizim upload etmemiz hem de sizin rahatça indirmeniz kolaylaşacak.

NSIS forumlarında ne kadar konu açsamda anlayan olmadı bir türlü veya ben anlatamadım. Bu durumda tek umut sizlersiniz.

Ve bana NSIS veya AutoIt'ten anlayan arkadaşlar özelden mesaj atarlarsa daha iyi olur. Hem sormak istediğim şeyler var hem de bu yukarda anlattığım konuyu daha iyi anlatabilirim. Şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Hepinize merhabalar arkadaşlar, indie-simülasyon tarzı oyun severler için büyük bir haberim var!

Bir çoğumuz Youtuberlerin yaşamını merak ederiz. Ne yapıyorlar, nasıl geçiniyorlar, günlük hayatta ne yaşıyorlar gibi. Youtubers Life oyunuda bu konuyu çok iyi işlemiş gibi gözüküyor şu anki izlenimime göre.

Ülkemizde son günlerde oldukça popüler olmaya başladı daha önce bir yaması bulunmaktaydı fakat yeni sürümüne uygun değildi ve belirli bir yüzdesi çevrilmişti, TeknoForza ekibi olarak bu oyunu çevirebilirmiyiz diye düşündük ve oyunun yapımcısı U-Play Online ile iletişime geçtik oyuna ÜCRETSİZ bir şekilde Resmi Türkçe Dil Desteği kazandırmak istediğimizden bahsettik onlarda sağolsunlar geri dönüş sağlandı ve bize olumlu yanıt verdiler ve çeviri için gerekli dosyalar bize verildi.

Daha 1 hafta bile olmadı oyunda 2.750'den fazla satır çevirdik. Toplamda 3.235 satır var, yani az kaldı denilebilir. 3-4 gün içinde çeviriyi bitirip teste geçmeyi planlıyoruz. Tahminimce test 2-3 hafta sürebilir. Yani yamanın çıkmasına biraz daha zaman var.

Umarım çeviriyi beğenirsiniz ve oyunu orjinal alarak destek verebilirsiniz.

Projeyi Buradan Takip Edebilirsiniz ayrıca bu konuyuda güncel tutacağız.

Eğer oyunu satın almak istiyorsanız Bu Linkten Satın Alabilirsiniz. Oyun hala erken erişimde ve üstüne kata kata ilerlemeye devam ediyor. Oyunu bilmeyen arkadaşlar için Sims'in Youtuber versiyonu diyebiliriz. :)

Proje Lideri
Cem ASLAN

Çevirmen
Cem ASLAN
Azad AKBALOĞLU

Test - Kontrol
Ümit DİNÇER

Daha detaylı bilgi için lütfen forumumuzu ziyaret edin.

Bölüm Sonu Canavarı'na desteklerinden dolayı teşekkürü borç biliriz.
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Youtubers_Life_Resmi_Olarak_Turkce_Oluyor-84570.htm

GÜNCELLEME: Sonunda test aşaması bitti ve çeviriyi yetkililere ulaştırdık. Oyun şuan 7.15 beta sürümünde. Tam sürüm yani 0.8.0 sürümüne geçince Türkçe dil desteğinin ekleneceğini düşünüyorum. Ve yama sürekli güncel kalacaktır.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 45
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.867 (Bu ay: 19)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 65 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.