Yarbay
28 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar Tıp için sağlık raporu isteniyor bazı fakülteler tarafından.
Benim anlamadığım şey, örneğin bir öğrenci şeker hastası ya da kalp hastası ise doktor olamıyor mu? yoksa sağlık raporunda sadece mesleği icra etmeye engel olan şeyleri mi önemsiyorlar? Akıl hastalığı vs. gibi...
Arkadaşlar tercih sayfasında üniversitelerin tamamen ücretli bölümleri bulunmuyor. Onları nasıl ekleyeceğiz tercih listesine? Bir fikri olan var mı?
Arkadaş "herkes yükselecek, peki kim düşecek" diyorduk.
Herkes düşmüş, kim yükseldi lan?

Arkadaşlar bu yıl YGS/LYS forumunda yaşanan en efsane olaylar sizce nelerdi?

Aklıma gelen birkaçı:

-Adamın birinin YGS'den iki-üç gün sonra Ankara Fen Lisesi'nde 50 kişi full çekmiş demesi.
-Keloğlan'ın bir gün önce 2016'cılara troll derken, ertesi gün 180 derece dönerek 2016'cı olması.
-Klasikleşmiş biçimde YGS ilk 100'e 2000 kişi sokmamız.
...
Muhtemelen kimse -ben de dahil- 2015 gibi bir sıralama geleceğini düşünmüyordur.
Ancak tamamen stres atma, eğlenme amaçlı vereceğiniz tepkiyi giflerle göstermenizi istiyorum. İki tane benden geliyor:

https://twitter.com/Celtics_Tr/status/882390344897372160
Arkadaşlar tübitak burslarını araştırıyordum da, aranızda tübitak bursu alan var mı?
http://www.tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2205-yurt-ici-lisans-burs-programi
Bu linkte ilk 5k için 2000tl,
5k-10k arası için 1500tl,
10-20k arası için 1000tl,
20-25k arası için 750tl aylık verildiği yazılmış.

Bu bursları almak için sınav başarısı haricinde başka bir kriter aranıyor mu? Yani sıralaması yeterli olan herkes kesin alıyor mu bu burslardan?
Evet arkadaşlar, başlıkta gördüğünüz gibi MF3 sıralamamı en iyi tahmin eden kişiye sonuçlar açıklandığı gün Yemek Sepeti üzerinden iskender ısmarlayacağım. Tahminde bulunabilmeniz için gerekli ıvır zıvırlar:

Ygs 2 - 16k
Mezuniyet ortalamam 89.5

Lys Mat-Geo,
Matematik minimum 58, maksimum 64 net. Muhtemelen 61 civarı gelecek.

Lys Fen,
Açıklanan cevap anahtarına göre:
Fizik 5 yanlış, 2 boş. 21.75 net.
Kimya 2 yanlış. 27,5 net.
Biyoloji 4 yanlış, 25 net.

Arkadaşlar diğer alanlar için tahminde bulunmanıza gerek yok, sadece MF3 için yapılan tahminler yarışmaya katılacak.
Herkese başarılar dilerim, sonuçların açıklandığı gün sınav sonucumu da atacağım.

Edit:

PuanGO 5900
SınavLA 7200
Sorsana 8500
Ygs2-16k.

Mat: 60-63 net arası.
Fizik: 21-22 net.
Kimya: 25-26 net.
Biyoloji: 25 net.

MF-3 ilk 15'de kalır mı?
Merhaba arkadaşlar. Dublex bir evde yaşıyorum dolayısıyla spor yapabilmek için epey bir mekanım var. Daha önce 8 yıl kadar basketbol ve 2 yıl kadar yüzme ile ilgilendim ancak son 1 yıldır sportif aktivitelerden epey uzak kaldım. Şimdi epey bir boş mekana sahip olduğum için evde vücut geliştirmeye başlamaya karar verdim. Spor salonuna gitmek istemiyorum zaten profesyonel olmak gibi bir derdim yok vücudum biraz şekle girsin benim için önemli olan bu.

Biraz araştırma yaptım ve sonuç olarak başlangıçta:
2x Küçük Bar (Dumbbell olarak kullanmak için)
1x Z Bar
1x Barfiks Demiri (Portatif olanlardan, aynı zamanda yere indirilip şınav-mekik çekilmesi özelliği de var)
1x Direnç Bandı
Ve son olarak toplamda 30 kg ağırlık başlangıç için. (Muhtemelen 5kg dumbbell ile başlarım zamanla 15'e kadar çıkartırım)

Bunların toplamı yaklaşık olarak 180-200 TL arası bir fiyat tutuyor. (Neredeyse 2 aylık spor salonu parasından daha düşük) Bunlardan hangisini kesinlikle almalısın ve ya hangisini almasan da olur dersiniz? Tecrübeli kişilerden önerilerini bekliyorum.
Dont Starve Together karşılığında 10 TL'ye kadar oyun verebilirim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
Nintendo 3DS
LOL
Ahri
Dünyadan Futbol
Liverpool FC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.239
İkinci El Bölümü Mesajları: 49
Konularının görüntülenme sayısı: 46.760 (Bu ay: 278)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.286 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.