Yüzbaşı
13 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 92 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selam arkadaşlar 1 hafta önce Gibir netten internet başvurusunda bulundum. Telekom ekipleri gelip kablo bırakıp gittiler kurulum yapılmadı. Ekip yetkililerine ısrar etsem de dinlemediler kurulum yapmadan gittiler. Ben önce elektrikçi çağırayım dedim. Ne yazık ki bu kablo bağlantısını yaptıracak bir elektrikçi dahi bulamadım. 6-7 tane elektrkçi gezdim ve hiçbiri de biz yapamayız dediler. Mecburen ben deneyim dedim biraz araştırma yapıp şunları denedim.

1-) Önce evdeki internet prizini söktüm arkasında mavi beyaz renk kablo vardı. 

2-) Ankastreye baktım 3 adet mavi beyaz kablo çifti gördüm.

3-) Beyazı beyaza maviyi de ttnetin bıraktığı renkli uca bağlamayı denedim

4-) 3 farklı kombinasyonda 2 sinde modemde belirti yokken 1 inde dsl ışığı yanıp yanıp söndü.

5-) Dsl ışığı sürekli yanmadığı için modem kurulumunu yapamadım.


Şimdi buna göre ben 


1-) Kablo bağlantısını yanlış yapmış olabilir miyim? ( Yani diğer 2 denemede ışık yokken bunda dsl ışığının yanıp yanıp sönmesi doğru kabloyu bulduğum anlamına gelir mi?

2-) Eğer doğru bağladıysam ışığın yanıp yanıp sönmesinin sebebi ne olabilir?

Evet sorum bu arkadaşlar. Mesela altyapı sorgulama ekranında adresinize tanımlanmış maksimum hızı daha yüksek paketler seçtiğiniz zaman alabiliyor musunuz? Kısaca bu altyapı sorgu bilgilerinin güvenirliği nedir? Orada yazan hızın üstünü almak mümkün müdür?

2 yıl önce yeni yapılan bir binaya taşındım ve altyapı ads dahil yoktu. Eski saha kabini olmasına rağmen adsl de port yoktu sanırım abonelik vermediler. 2 ay önce tip 7 kabin konuldu ve binaya da bakır kablo çekildi. Yolun karşısında da tip 23 kabin var. Alt yapı sorgulayınca tip 23 olan mahalle aktif görünüyor. Bizim kabin hala aktif edilmedi. Balkonumdan çektiğim resimdir. Kabine en yakın binadayım umarım 100 mbit leri görebilirim. Bir de bu kabinin ne zaman aktif olacağıyla ilgili net bilgiyi kimden alabilirim? İlçedeyim ve ilçe müdürlüğü kesin birşey diyemiyor. İl müdürlüklerinde bunu takip eden birimler var mıdır?


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/85/cd/f6/85cdf60b0431db6da4236cfb2466dc6d.jpeg&t=0&width=480&text=1
Sebebi ne olabilir sizce? Cam serviste değişti ancak yaklaşık 90 km den sonra dışarıda rüzgar varmış gibi rüzgar çarpma sesi geliyor. Değişimi yapan usta inceledi gözle görülür montaj hatası yok diyor. İsterseniz yeniden söküp takma yapabiliriz dediler. Sorun sizce neyden kaynaklı olabilir? Sıkılan silikonun hatalı sıkılması vs ? Arabadan soğudum resmen
Arkadaşlar 1 yıl önce araç aldım. Camda küçük bir çatlak vardı beni rahatsız etmiyordu. Ayrıca maddi yönden de elim sıkıştığı için kasko da yaptıramamıştım. Şimdi durumu toparladım biraz kasko yaptırayım diyorum ama cam çatlağı kısmen büyüdü ve daha da uzayacak gibi duruyor. Şimdi merak ettiğim bir konu var kasko yaptırsam cam değişimi yapabilmem mümkün müdür? Yoksa firma bir şekilde bu sorunun poliçe öncesine ait olduğundan biz karşılamayız mı der? Nasıl bir yol izlemek lazım. Kasko yaptırıp aylarca bekleyip poliçe sonlarına doğru mu değiştirsek ya da kaskoya ayrı cam için ayrı mı para vereceğiz?
Arkadaşlar bir oyuna server kurmak için bir yerden vps server aldım. Sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı serverde stabilite yok lag problemleri yaşıyoruz. LAg sorunu yaşamayacağım ve ekonomik olarak beni üzmeyecek bir vps arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar oturduğu apartman henüz 1 yıllık ve çok merkezi bir yerde. Etrafımızdaki binalarda 1-2 si hariç alt yapı var. 4-5 ay önce telekom yetkililerinden alınan bilgiye göre bizim binaya internet vermek için port yokmuş. Yılbaşında fiber(sanırım vdsl2 kastediyor) gelecek denmiş. Merak ettiğim şu ben şuan netten altyapı sorgulattığımda bizim binaya 35 mbite kadar internet verilebieceği görünüyor. Yanımızdaki binalarda ise en fazla 16 mbit. Bina yetkililerinin internetle ilgili bi gelişmeden haberi yok. Bu alt yapı sorgulama hizmeti sizce aldatıcı mı?
Liste fiyatına bakıyorum 248 bin tl. Bayiye gidiyorsun 170 bin tl. Bu ne biçim iştir arkadaş en yakın araç liste fiyatından 50 bin eksik. Madem 170 e satıyosun neden 248 yazarsın? Bunun sebebini bileniniz var mı acaba? Burda çok ST dolanıyo diyorlar. Varsa doğuş grubundan birileri açıklasın Allah aşkına.
Bu arada vw fiyatları güncelledi. İnanmazsınız belki ama çoğu modelde fiyatlar düşmüş bile. Gelin bir de burdan yakın.
Sorun çok tuhaf arkadaşlar tp-link wiraless dağıtıcıya laptopumu bağlayabiliyorum. Ancak laptop dışında herhangi bir cep telefonu ya da başka bir laptop bağladığım zaman router anında kendi kendine res atıyor. Fabrika ayarlarına döndüm, Arayüzüne girdim kanal felan değitim güncelleme bile yaptım sorun aynı.
Hakkında
Konum: Şanlıurfa, Hilvan
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 303
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 340
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 5.005 (Bu ay: 613)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 357 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.