Teğmen
29 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar teyzem için galaxy m11 aldım amazondan kutusu her şeyi sıfır hatta üzerinde güvenlik bandı falan da hiç zarar verilmemiş halde yani fiziksel açıdan 0 ürün olarak duruyor telefonu açtım kurdum kurarken de her şey 0 dı ama telefonu kurduktan sonra uygulama güncelleme ekranında falan en son 9 hafta önce kullanıldı yazıyor ve diğer tarafta da örneğin onedrive uygulamasına girdiğimde mobil veri 340 küsür kb kullanıldı diyor ama daha hattı telefona takmadım bile. Anlayan arkadaşlar telefon 2. El mi oluyor böyle bir durumda yoksa fabrika çıkışında kontrolleri mi gösteriyor?

Merhaba, public beta ile açılan macOS Big Sur'u yüklemen çalışıyorum önce beta programına kayıt oldum ve daha sonra en son betayı yükledim, şuan da yazılım güncelleme kısmına girdiğimde Big Sur betasını görüyor olmam gerekirdi yüklemek için ama bende çıkmıyor anladığım kadarıyla sebebi beta access utility i yüklerken uyardığı back up bulunamadı hatası sanırım. harici bir diske Time Machine ile backup aldım ama yinede bunu görmüyor ve bu yüzden Big Sur u indiremiyorum bu sorunu nasıl çözebilirim?
Merhaba Arkadaşlar ben şuan da Hindistan'ın Hyderabad şehrin de Osmania üniversitesin de okuyorum. Eğer sizde yazılım için yurtdışın da bir yer arıyorsanız burası tam yeri. Burada her şey türkiye ye göre çok ucuz özellikle yazılım kursları çok çok ucuz onun dışında araba, motor tarzı şeylerde çok ucuz zaten burada motoru olmayan insan yok, 2-3 bin tl ye kaliteli bir motor bile alabilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey var ise burada yanıtlayabilirim.

Edit: Üniversite ücretleri şehrine ve okuluna göre değişir yani belli bir fiyat yok ama benim gittiğim Osmania üniversitesin de ilk sene eğer ingilizce eğitimi almak isterseniz yaklaşık olarak 400 dolar civarı ondan sonra BCA(Bachelor Computer Applications) bölümü 3 senelik lisans sene başına 1100 dolar gibi bir fiyatı var. Herhangi bir mühendislik için 3000 dolar 4 senelik tabi eğer zamanın da bitirebilirseniz onun dışında eczacılık bölümü 3000 dolar ve o da 4 senelik bir bölüm. Eğer ki mühendislik düşünüyorsanız lisede ki fizik, kimya, matematik 100 üzerinden 90 ve üzeri olması gerekiyor. Eczacılık için ise fizik, kimya biyoloji 100 üzerinden 90 ve üzeri olması gerekiyor. Bir de 4 senelik lise bitirmeniz gerekiyor bunu eskiden Türkiye de 3 senelik lise bitirenler için söylüyorum. Osmania üniversitesi orta derece de bir üniversite farklı üniversiteler ingilizce yeterlilik için ielts yada toefl istiyorlar bunun yanında SAT isteyen üniversiteler de var ayriyetten lise diplomasının ortalamasının yüksek olması gerekiyor.

Edit-2:Ev ücretleri Hyderabad şehrin de çok ucuz ilk geldiğim de 4 kişi 3+1 evde kalıyorduk ve 600 tl kira veriyorduk. Elektrik faturası da 4 kişi için aylık 75-80 tl geliyordu ve Su faturası da binanın kendi kuyusu olduğu için yoktu. Delhi ve Mumbai de ev ve okul fiyatları çok pahalıdır.3+1 ev Mumbai de 45-50 bin rupi civarı yani yaklaşık olarak 800-900 dolar oluyor Delhide de 3+1 ev 25-30 bin rupiye bulunuyor ama tabiki bunlar ortalama daha ucuza da bulunabilir.

Edit-3:Arkadaşlar gelen mesajlardan anladığım kadarıyls insanlar benim "Burası çok güzel, zaten mezun olunca direk Google da ceo yapıcaklar seni" falan dediğimi sanmış. Bakın arkadaşlar ben önünde Hindistan dan daha iyi fırsat olan insanlara gelmeyin oraya gidin diyorum çünkü Hindistan zordur eğitim olarak kolay olsa bile yaşam olarak zordur çok başka bir kültürdür buraya gelecek insanlar iyi düşünmeli, kendim için söylüyorum şuan önüme daha iyi bir fırsat çıksa giderim ama bunların yanında burada okuyan insanlar yok değil, bunlar benim kendi fikirlerimdir lütfen arkadaşlar iyice okuyun ben kimseye iş garantisi, Amerika da yaşam garantisi falan vermiyorum.

Edit-4: Arkadaşlar burada Türklerin gittiği bölüm BCA(Bachelor Computer Applications) bölümüdür ve mühendislik değildir mühendislikler için şartlar çok daha fazla ve zordur.Bizim ülkemizde herkes ezberci sistemden yakınır ama burada ki sistem ezberci sistemin kralıdır. Açıkçası burada mühendislik okuyacak kapasiteniz varsa kesinlikle başka bir ülkeye gidin çok daha başarılı ve geleceğinizi iyi bir hale getirmiş olursunuz.
Arkadaşlar youtube da falan denk geldim macbooklara harici ekran kartı bağlanabiliyormuş örneğin gtx 970 veya 980. harici bir dock kulllanılarak thunderbolt 3 ile bağlantı kuruyormuş acaba türkiyede bu ürünün bulunduğu bir yer varmı ben araştırmama rağmen bulamadımda
Arkadaşlar şimdi olay şu kasamda 3 tane sistem fanı var 1 tanede işlemcinin kendi fanı ben 4. Sistem fanını takmak istiyorum ama anakartta sistem fanı 3 tane var sadece cpu fan 2 yazan yer boş sistem fanını oraya taksam bir sorun olurmu?
arkadaşlar konu başlığındada dediğim gibi vsync kapalı ama fps 60 ı geçmiyor asus strix gforce 970 ekran akrtını kullanıyorum. örneğin phantom painde en yüksek ayarlarda 60 fps sabit alıyorum ancak en düşük ayarlardada en fazla 60 fps alıyorum. veya assassins creed black flag oyununu örnek veriyim 800x600 çözünürlükte denedim yinede 60 fps i geçmedi.
Arkadaşlar sistemi daha 1 hafta önce topladım test amacıyla OpenHardwareMonitor yazılımını kullandım ve bazı değerler 120 dereceyi gösteriyor anakartta bu 120 gösteren değer bazen -30 lara kadar iniyor ne yamam gerek acaba?
Arkadaşlar açıkçası yarın bu sistemi almaya gidicem aranızda benden çok daha tecrübeli kişiler var önerilerinizi bekliyorum bu sistem için:

Intel Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci = 855,44 TL

ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart = 689,20 TL

MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı = 1.451,12 TL

COOLER MASTER HAF XB EVO X-Dock ATX CUBE USB 3.0 SİYAH KASA = 416,98 TL

COOLER MASTER G750M 80PLUS 750W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI = 412,13 TL

GSKILL 8GB Value DDR3 1333MHz CL9 Tek Modül Ram = 190,48 TL

Toplam = 4015,35
Arkadaşlar Bana Xbox 360 Gelmişti Küçüktüm o zamanlar, fw yaptım ama sonradan pişman oldum acaba bunun bir geri dönüşü yokmu yani hiç fw atılmamış haline geri döndürebilirmiyim?
arkadaşlar dün 120 gb lik ssd aldım ve önceden olan 1 tb hdd var işletim sistemini ssd ye kurup oyunlarıda hdd ye kurma gibi bir şey var mı aynı anda kullanam gibi bir şey varsa nasıl yapıldığını anlatırsanız sevinirim.
Hakkında
İlgi Alanları: Teknoloji
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Oyun Platformu
Ps4
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 352
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 5.927 (Bu ay: 355)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 229 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Belgeseller - TV Programları
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.