X

Çavuş
21 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 17 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaslar herkes bu noktayi kaciriyor. Ben yazayim dedim. Oyun oynayanlar icin en onemli seylerden biri ozellikle coklu online oyunlarda gelen goruntunun en kisa zamanda tvde gosterilmesidir. Buna input lag denir. Ve bu rakamin 50ms altinda olmasi onerilir. Nedeni sudur eger gelen goruntu tv tarafindan islenirken gec kalirsa siz rakibin hareketini kacirir ve oyunu kaybedersiniz. Bir sitede butun testleri yapmislar. Tum marka ve modellwri kiyaslamislar. Umarim yardimci olur.

Bu arada lg alan arkadaslar kusura bakmayin sonuclari gorunce biraz uzuleceksiniz.
http://www.rtings.com/tv/reviews/by-test-results/input-lag
TRT 4K NASIL İZLENİR?

TRT 4K, UHD ve saniyede 50 kare (50p) destekli, HEVC (H.265) kodlanmış yayını alabilen dahili uydu alıcılı televizyon ile Türksat 2A uydusundan, 12.123 Mhz frekansı, H(yatay) polarizasyon ve 15.000 sembol hızı ayarlanarak şifresiz olarak seyredilebilir.

SAMSUNG TV’LERDE TRT 4K KURULUMU
Türksat uydu bağlantısına sahip TV’nizin kumandasından aşağıdaki adımları takip ederek TRT 4K kurulumunu kolayca yapabilirsiniz;
MENÜ > YAYIN > KANAL AYARLARI > MANUEL AYARLAMA > TARA – Türksat 42E > TRANSPONDER – yeni > FREKANS: 12.123 > SİMGE HIZI: 15.000 > POLARİTE: yatay (H) > KAYDET
Akadaşlar, biraz önce bir tartışmayı okurken Philips 42PFL4307 3D tv'sini tartışıyorlardı. Sizce bu TV 2000 TL civarı yaparmı?

Neden soruyorum:
1. kontrast değeri 500.000:1
2. parlaklık değeri 360 yada 390 candela
3. pasif 3D ve zaten kararıyor 3D modunda
4. Smart TV ama 29 tane aplikasyon var.
5. Web browser'ı var mı bilmiyorum. Varsa da Philips Flash Player desteği vermiyor. Ne dizi ne de fim izleycebileceğiz netten
6. USB'den Codec desteği var, bütün forumlarda takılmadan bahsediyorlar

Samsung en alt serisinde 2012'de kontrast değeri her nekadar açıklanmasa ABD sitesinde 3.500.000:1 olarak gözüküyor. En üst seride 35.000.000:1

LG'de orta sekmentte 6.000.000:1 en üst seri lm760s şu an türkiye 9.000.000:1 kontrast verirken.

Sizce bu tv kaç lira yapar?

B3nce 1000 tl sizce

Bİr de Philips artık gerçek Philips değil Çinli firmanın üretimi

Hadi gelin konuşalım.
Sony -Pana aktif 3D kullayor gözlükleri infrared'le iletişim kuruyor. Samsung 2011'den itiaben Bluetooth ile iletişim kuruyor TV ile diye biliyorum. Fark nedir ?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 62
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.700 (Bu ay: 58)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Televizyonlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.