Binbaşı
11 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi newegg faturalı daha 5 aylık thermaltake grandthough 850w 80+platinium RGB'li güç kaynağım var. Üründe sıkıntı var acaba bunürünü nasıl kargolayıp garanti servisini gönderebilirim? Newegg'e mi göndericem yoksa thermaltake avrupa bölümüne mi?

Acil yardımınızı bekliyorum. Ürün elimde ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Arkadaşlar acil bakın okuyun ve bilgilerinizi deneyimlerinizi paylaşın kütfen?
Yaklaşık 2 ay olacak ama hala bu 3 model arasında kaldım? Ben sıralamamı yapayım sebeplerini de söyleyim sizde hem bana akıl verin hemde deneyimlerinizi paylaşın.
1- thermaltake riing premium edition 360'ı hem rgb tarafında çok detaylı ve güzel hemde kasam thermaltake x31 olduğu için gerek uyumu gerek aynı marka olması sebebiyle onu daha baskın düşünüyorum.
2- nxzt x72 krakeni ise gerek kaliteli malzemeleri ve gerek hoş tasarımı ve yine hoş rpb aydınlatması sebebiyle tercihim arasında. Ama daha çok gerçekten güven veren bir işçiliği var.
3- corsair 115i pro rbg ise hem ikinci elde çok uyguna bulduğum için hemde corsair kalitesine güvendiğim için düşünüyorum. Ama bunu sonuncu sıraya koyma sebebim 280lik oluşu. Ben 360'lık arıyorum. Bu sebeple sonuncu.
4- aslında listemde asus ryujin 360'da vardı ama kullanan tr'de kaç kişidir bilmiyorum ve fiyatı azıcık daha tuzlu olduğu için onu eledim siyelim.

Buarada 6700k ile cooler master V8 GTS kule tipi çift fanlı hava soğutucu ile kullanıyorum. Sesten rahatsız değilim çokta olmuyor zaten ama yakın bi tarihte sistemimi 9900k'ya yükseltcem ve almışken en iyi soğutucuyu almak istiyorum.
Aekadaşlar bildiğiniz yaşadığınız ne deneyim varsa yazın. Önemli
Beyler oyunu bitirdim bugün, üç göbek bağını filan bulup kırmıştım, en son ay varlığını öldürdüm ve bitti oyun. Sonra oyun new game plus olarak tekrar başladı :::(

Ben ne güzel katedral şehrinden o yaratığa yakalanıp, old hunters dlc'si bölümüne geçecektim ama şimdi sanırım en baştan taaa oraya kadar gelmem gerekiyor???!

Nasıl yaparım bir yardımcı olun, dlc bölümüne geçiş için kısa yol nedir?
beyler son çıkan sürücülerden sonra olmaya başladı. normal de herzaman 7350 bellek hızında kullanıyorum; ama bir haftadır dikkat ediyorum oyuna girer girmez bellek hızını direk 6660 yapıyor. !!!

oyundan çıkınca tekrar eski 7350 hızına geri dönüyor. acaba yine nvidia politikası mı bu!? "kartın eskidi yenisini al" mı diyor bana hile ile ?!?

EDİT : BEYLER SORUN ÇÖZÜLDÜ SEBEBİ "OVERWOLF" ADINDAKİ PROGRAM. OYUNA GİRDİM ALT ENTER İLE KÜÇÜK EKRAN DA BELLEK HIZINI İZLERKEN, OVERWOLF FPS GÖSTERMEYE BAŞLADIĞI AN 6600'A DÜŞTÜ BELLEK HIZIM. PROGRAMI KOMPLE SİLDİM VE ŞUAN DÜZELDİ. BELLEK HIZIM VE KARTIN PERFORMANSI ARTTI.

HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR.
Arkadaşlar 6700k kullanıyorum ama ilerde SLI düzen belki kurabilirim. Bu sebeple benim bildiğim; pci Ekspres bant genişliği kanalı 6700k'da 16 iken, 6850,6900,6950x gibi işlemciler de bu sayı 40.

Bu durumda SLI düzen de verimlilik ve stabilite için benim 2011 sokete mi geçmem gerekiyor?

Bilgilerinizi paylaşır mısınız
Beyler Merhaba

Ben şuan RAZER TIAMAT Elite 7.1 kullanıyorum. Acaba Asus strix 7.1 ile takas yapsam olur mu? Sizce mantıklı olur mu?
Arkadaşlar 260. turn'deydim oyunu save'ledim çıktım sonra tekrar devam et dediğim de oyuna girmeyip ana menüye atıyor. Bütün auto save ve diğer turn savelerim böyle oldu. sebebi nedir kafayı yicem ya !!!! ne zamandır oynuyorum sadece 2 franksiyon kalmıştı :::S

lütfen bilen duyan bişeyler paylaşsın çok acil.
Arkadaşlar şuan steam'de 16,77TL Bioshock triple paketi. eğer bu oyunu alırsam yeni çıkacak olan REMASTERED paketi hediye olarak verilir mi bana?

lütfen cevaplarınızı esirgemeyin
sayın adminler konu windows olunca herşeyi siliyorsunuz!!! biz burada sorunlarımıza çözüm bulamayacaksak neden duruyoruz!! lütfen kopya isteği filan gibi düşünüp hemen konumu silmeyin !! bırakın bi çare bulayım derdime!!!

arkadaşlar windows 10'u orjinal key olarak satın alıp temiz kurulum ile kurdum. kurduktan sonra ingilizceydi TR dilini indirdim. neyse, ürün etkinleştirilmiş olarak sorunsuz kullanıyordum.

sonra işlemci ve anakartımı değiştirdim, temiz format ile aynı keyi yazdığımda olmadı bu sefer. satın aldığım arkadaşa sorduğumda tek kullanımlık key olduğunu söyledi. ve bu olaydan sonra ürün etkinleştirmeden kullanıyorum windowsu.

tabi bu da sorun oldu bana windows sürümüm 10240'da kaldı ve 10586 yapamıyorum. bu durumda windows store'dan oyun da alamıyorum.

1- şimdi sorum şu; tekrar windows 10 key alsam temiz kurulum yapsam 10586 sürümü olur mu?
2- aldığım keyi windows 10 pro'da aktif ettim. acaba yanlış mı yapıyorum. home yada enterprise sürümü mü lazım?
3- siz orjinal kullanan arkadaşlar, siz de durum nedir? orjinal key mi aldınız yoksa kutulu sürüm mü aldınız?
Arkadaşlar Razer Tiamat 7.1 elite kullanıyorum, daha önce MSI Z170A M7 anakartımın analog girişlerine takmıştım ancak çok da fazla memnun olmadım özellikle 7.1'e alınca subwoofer'ın aşırı düşük olması yüzünden. Ama 2.0'a alınca subwoofer inanılmaz güçlü ve sağlam vuruyordu. elbette 7.1 kulaklık alıp 2.0 kullanmayacağımdan bende yine formdan bir arkadaşımdan ASUS STRİX SOAR 7.1 ses kartı aldım. Bu durumdan yola çıkarak bir kaç sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.

1- sizce Tiamat'ım için STRİX SOAR 7.1 ses kartı yeterli olmuş mu? daha iyi bir ses kartı ile daha iyi bir subwoofer yada surround gücü ve kalitesi alabilir miyim?

2- Razer tiamat kullananlar; sizde de masaüstünde beklerken bi cızıldama yada uğuldama oluyor mu? arada bazen tamamen ses gidiyor bi iki saniye filan sizde de oluyor mu? çözümü var mıdır? tahminimce USB portları parazitlenme yapıyor ama bununda bi çaresi varmıdır?

3- ASUS STRİX SOAR 7.1 kullananların bana tavsiye etmesi gereken bilgi - paylaşım var mı? hani "şu ayarlar daha iyi güç verir vs". gibi.. Çünkü ben ayarları tam anlayamadım; özellikle 192khz ve 24bit gibi ordaki seçenekler ne işe yarıyor. 44khz yerine 192khz seçmek, 16bit yerine 24 bit seçmek mi gerekiyor? UPMİX açmak; gerçek 7.1 anlamına mı geliyor? gerçek 7.1 için ne yapmam lazım.

lütfen sıkılmadan yardımcı olunuz. zira çok moralim bozuk. daha iyi performans alabileceğimi düşünüyordum. g430 kullanıyordum; oyunda adamların ayak seslerini g430 ile daha iyi duyuyordum. Tiamat ile çok sıkıntı çekiyorum; acaba biyerde yanlışlık mı yaptım?
Hakkında
Forum İmzası:
İ7 6700K // MSI Z170A M7 GAMING // GSKILL RIPJAWX 16 GB DDR4 2400MHZ // GIGABYTE GTX 980 Tİ XTREME EDİTİON RGB // ASUS ROG PG348Q 100hz // THERMALTAKE X31 KASA // CORSAIR BRONZE 80 750 WATT // LOGITECH G910 GAMING KLAVYE // LOGITECH G303 GAMING MOUSE // RAZER TİAMAT ELİTE 7.1 REAL // ASUS STRIX SOAR 7.1 SES KARTI // KINGSTON HYPER X SSD // WD BLACK 1TB
Forum İkinci El İmzası:
İ7 6700K // MSI Z170A M7 GAMING // GSKILL RIPJAWX 16 GB DDR4 2400MHZ // GIGABYTE GTX 980 Tİ XTREME EDİTİON RGB // ASUS ROG PG348Q 100hz // THERMALTAKE X31 KASA // CORSAIR BRONZE 80 750 WATT // LOGITECH G910 GAMING KLAVYE // LOGITECH G303 GAMING MOUSE // RAZER TİAMAT ELİTE 7.1 REAL // ASUS STRIX SOAR 7.1 SES KARTI // KINGSTON HYPER X SSD // WD BLACK 1TB
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
Dünyadan Futbol
FC Barcelona
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Kingston
Ekran Kartı
Gigabyte
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.267
İkinci El Bölümü Mesajları: 212
Konularının görüntülenme sayısı: 44.329 (Bu ay: 713)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 207 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.