Yüzbaşı
10 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 87 (Bu ay: 0)
Gönderileri

TV'de, internette sürekli TikTok adını duyuyordum. Gençlerin klip tarzı videolar çekip yayımladığı bir uygulama olarak biliyordum. Uygulamayı hiç indirmemiştim. Dün indirdim. Keşfet kısmından yaklaşık 15 dakika kadar çeşitli videolara baktım.


On beş dakika sonra uygulamayı kaldırdım. TikTok'u keşfettikten sonra vardığım kanaat, benim bu yüzyıla ait olmadığım idi.


Ergen olarak adlandırılabilecek kitlenin saçma sapan videolar çekmesi bir noktaya kadar kabul edilebilir ama anneler, babalar ve diğer yetişkinlerin düştüğü durumu görünce gerçekten hayret ettim. İzlediğim videoları çekmek için gram zeka taşımaya gerek yok.


Sokakta yanlışlıkla dönüp baksan "karıma / kızıma ne bakıyorsun" diye kavga çıkaracak tiplerin karıları / kızlarıyla sersefil hallerde videolar çekip paylaşmasına ayrı bir şaşırdım.


TikTok'u çekici kılan nedir? Yetişkin insanların bile bu denli meyletmesinin sebebi nedir? Ailelerinizdeki yetişkinler de TikTok çekiyor mu?


Konunun biraz tartışılmasını istiyorum.

150 TL-1.000 TL arası tek çekim internet alışverişinize 3 taksit, ayrıca her ay 150 TL üzeri ilk internet alışverişinize 15 TL indirim fırsatı!


Finansbank İnternet şubesinin kampanyalar bölümünde "İnternet Kampanyası" adıyla geçiyor. Kampanya katılım ücreti aylık 8 TL olarak yansıyor. 15 TL indirim veriyor ama 8 TL ücret kestiği için elimize 7 TL indirim geçiyor. Buna ilave olarak yasaklı sektörler haricindeki harcamaları 3 taksite bölüyor. Dilediğiniz zaman kampanya katılımınızı "mobil uygulama" üzerinden iptal edebiliyorsunuz.


Aralık ayında başka bir kampanya ile birleştirmek için FİX karta bağlı sanal kart ile katıldım. İnternetten yaptığım ilk harcamayı 3 taksite böldü ama 15 TL indirim yansımadı. Sonra başka bir harcama daha yapmam gerekti. Bu ikinci harcamaya hem indirim hem taksit yaptı.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f1/b1/e4/f1b1e4c5b3fa6d9cecb3c5c43b9117b6.png&t=0&width=480&text=1

Evde hayvan besleyen kişilerin hayvansever olarak adlandırılmasını bir türlü anlayamıyorum. Hangi hayvan olursa olsun o hayvanın doğal ortamı ev midir? Kuş kafeste, balık fanusta, kedi/köpek apartman dairesinde yaşamak için mi programlanmıştır? Bir hayvana ev ortamında çok iyi bakılması, onu oraya ait kılar mı? Bir insanı mağaraya veya bir ağacın tepesine kapatıp onun beslenme ve sağlık ihtiyaçlarının mükemmel şekilde karşılanması, insanseverlik olur mu?


Modern zamanda yalnızlaşan insanlar sırf kendi mutluluğu için hayvanları maskot/oyuncak/arkadaş niyetine ev içine alıyorlar ve bir de kendilerini hayvansever olarak pazarlıyorlar. Fiziksel olarak güçlü bir insan, güçsüz bir insanı zorla kendi ülkesindeki evine götürüp mükemmel şekilde beslese ona iyilik mi yapmış olur; yoksa o kişiyi çevresinden, kültüründen, geleneklerinden kopardığı için ona kötülük mü yapmış olur?


Bence hayvansever kişi, hayvana suni destekler vermek yerine hayvanın doğasına zarar vermeyen kişidir. Hayvan, doğasında çok daha mutlu yaşayacaktır. Tabiatına uygun şekilde beslenecek, dönemine uygun şekilde çiftleşecek, av/avcı olarak doğanın dengesinin sorunsuz şekilde işlemesine katkı sunacaktır.

Yabancı filmler için konuşuyorum. Son yıllarda çekilmiş film ve dizilerin yarıdan fazlasını bilim kurgu oluşturuyor sanırım. Çeşitli izleme uygulamalarına üyeyim. Ne izlesem diye inceliyorum, inceliyorum... Elde var sıfır. Sanat filmi izlemek isteyene film var. Ama aksiyon, polisiye, suç, gerilim temalı izlenecek film bulamıyorum. Varsa yoksa bilim kurgu. En çok izlenenler listesine bakıyorum, bilim kurgu.


Yeryüzünde her şeyin filmi yapıldı mı gerçekten? Bütün konular işlendi ve hayat hep tekerrür mü ediyor? Bilim kurgu neden sektörü bu derece ele geçirdi?

Logitech kablosuz klavye ve fare seti kullanıyorum. Farenin sol tık düğmesi sorunlu çalışmaya başladı. Ürünü yaklaşık 4-5 yıldır kullanıyordum. Fareyi sökmeye çalıştım ama sökemedim.


Klavyenin model kodu K330 iken fareninki M215. Yeni bir set almak yerine sadece fare alarak klavye ile aynı alıcı üzerinden kullanmam bir şekilde mümkün olur mu, yoksa bilgisayara her iki cihaz için de ayrı ayrı alıcı mı takmam gerekecek?


Önerilerinizi bekliyorum.

Kovid-19 Çin'de ilk patlak verdiğinde sokakta, ofiste, metroda bir anda yere kapaklanan insan videoları paylaşılmıştı. Virüs dalga dalga dünyanın her yerine yayıldı. Ancak Çin'deki o ilk görüntüler haricinde bir anda yere kapaklanan hiç kimseyi görmedik.


Peki salgının ilk günlerinde piyasaya sürülen o videolar ne idi? Kim yaydı? Amaçlanan neydi?

Konu anlaşıldı. Silinebilir.
850'li ve coğrafi alan kodlu sanal numara satışı yapılıyor ama bunları almak için kırk takla atmak gerekiyor. Peki GSM operatörleri neden internet şebekesi üzerinden görüşme sağlayan GSM alan kodlu sanal numara satmıyor? Telefonumuza kuracağımız bir uygulama ile birden fazla GSM hattı kullanabiliriz. Çeşitli ihtiyaçlara cevap verir. Cep merkezleri aracılığıyla pratik şekilde yeni numara alabiliriz. Mutlaka bir gün bu da olur ama neyi bekliyorlar, anlamıyorum.
Canon EOS 1300D ile TimeLapse çekim yapmak istiyorum. Nasıl yapılacağını bilmiyorum. İngilizce kaynaklar çıktı, bir kumanda kullanıyorlar. Kumandasız çekim mümkün değil mi? Telefonla kumanda yapılamaz mı?

Sözün özü, 1300D ile nasıl TimeLapse çekim yapacağım?

Soru net: Kendisini kolluk veya yargı mensubu olarak tanıtan dolandırıcılar tarafından dolandırıldınız mı veya bir yakınınız dolandırıldı mı? Olayın detaylarını okumak isteriz.

Hakkında
Konum: Ankara
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Mesaj Sayısı: 568
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.893
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.051
Konularının görüntülenme sayısı: 277.988 (Bu ay: 1.845)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.399 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.