Yüzbaşı
08 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 59 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar Gigabyte Aorus z390 ultra anakart kullanmaktayım. Bu kartlar ile Gen 4 ssd kullanamayacakmıyız. Kullansakta 3500 mb/s hızları geçemeyecek mi

Samsung 980 pro ssd istiyorum ama bunun için anakart mı değişeceğiz
I9 9900k için şuan i5 9600kf de kullandığım akasa venom hava soğutucumu kullanıcam
Şuan ki İşlemcimde bf5 de max 75 i görüyor.
İ9 da kaç olur bu derece oyun ısılarını önemsiyorum aşırı zorlayan test programlarını değil. 85-90 ı görse sorun olur mu öyle kullansam. Ekstra overclock yapmıcam sadece turboboost hızıyla kullanırım.
Oyuna gelen son güncellemeden sonra oyunda fps dropları yaşıyorum nedenini çözemedim. yaşan varmı oyunun ayarlarını düşürsemde aynı. diğer oyunlarda problem yok bundada yoktu güncellemeden sonra başladı.

sistem;
gtx 1080 ti
i7 4790
İ7 4790

GTX 1080 ti

Z97 pro gamer anakart

16 GB 1600 MHz ram

Sistem bu. zamanında 2300 mhz ramlerden vazgeçmiştik sistemi toplarken Intel ile alakalı bir durumdan dolayı nedenini tam hatırlamıyorum. O zaman gtx 970 vardi.

1080ti ye geçtiğimde Ramin dar boğaz yaptığını fark ettik GTA 5 de felan gereksiz fps düşüşleri oluyordu. Ramin frekansını bios dan 1800lere felan getirdik. Fps daha stabil hale geldi bariz. Ancak frekansı dahada yükseltemiyorum sistem açılmıyor. Şimdi bu frekanslarda sıkıntı yok fps stabil ancak kafamda soru işareti var acaba frekansı daha yüksek ram taksam dahada stabil hale gelirmi diye.
Origin ID: filo564 ekleyin premium yok normal oyun var beğenirsem alıcam. denemem için premiuma sahip olan varsa eklesin hem devamlı birlikte oynayabiliriz. premium arkadaşın varsa onun oynadığı haritalara girilebiliyor diye biliyorum.
1080 Tİ rise of the tomb raider the witcher 3 gibi oyunlarda 2k 80 fps genelde yakalıyor yer yer 100 ün üstünede çıkıyor ancak benim fps de yakındığım konu ani 60 fps altına düşmeler. Ani bu düşüşler kimi oyunda rahatsız edici olabiliyor. Bu kart şimdiki oyunlarda 2k 60 fps altına sekmesede mass effect andromeda, the witcher 3 gibi oyunlarda 70 altına düştüğü sahnelerde oluyor.
Ben bu kartı 2K için alıcam ama korkum bu 60 fps altına sekmeleri yakın zamanda 2k çözünürlükte yaşarsam üzücü bir durum olur.

Bir başka sorum G SYNC monitörlerde bu 60 fps altına ani düşüşlerdeki rahatsız edicilik kalkıyormu sağladığı akıcılık bunu ortadan kaldırıyormu ve bu monitörlerde 40-55 civarı fps ler de akıcılık nasıl kullananlar bilgi verebilirmi ?

G SYNC monitörlerdeki fikirlerinizide alabilirim TN Panel 1 ms mi yoksa IPS panel 4 ms mi ? benim G SYNC monitördeki şimdilik düşüncem Asus'un son tanıttığı CURVED 2k TN PANEL PG27VQ. TN panel olmasından kaynaklı HDR desteği eklenememiş o üzdü biraz. yalnız quantum dot desteği sayesinde renkler diğer TN panellere göre daha iyi olacak sanırım.
Bu gigabyte extreme gaming in HDMI girişi HDR monitörler düşünülerek yapılmış farklıymış sanırım. Bende çıkacak olan HDR monitörlerden almayı düşündüğüm için farklı gtx 1080 alsam HDR desteklemiyor diye birşey mi olucak.
Elimde akasa venom işlemci soğutucu var bununla i7 4790k yı 4.5 ghz'e kadar rahatlıkla soğutabilirmiyim soğutucu şu.

Elimde akasa venom işlemci soğutucu var bununla i7 4790k yı 4.5 ghz'e kadar rahatlıkla soğutabilirmiyim soğutucu şu.

2K GYSNC MONİTÖRE GEÇİCEM GTX 1080 KESİNLİKLE YETERLİ DİYEN VARMI. GTX 1080Tİ AKLIMI ÇELİP DURUYOR. AMA ARADAKİ FİYAT FARKINA BAKINCA, FİYAT/PERFORMANS ÜRÜNÜ OLARAK GÖRMÜYORUM ŞUAN İÇİN. BİDE GTX 1080'İ İKİNCİ EL ALACAĞIM İÇİN DAHADA UYGUNA GELECEK. ELİMDEKİ 970İ DE SATINCA OLDUKÇA UYGUN FİYATA ALMIŞ OLUCAM
https://www.youtube.com/watch?v=v4au6lQf-bY

BU VİDEODAKİ TESTLER DOĞRUYSA 2K DA TATMİN EDİCİ GÖZÜKÜYOR.
Hakkında
Meslek: Uçak Bakım Teknisyeni
Forum İmzası:
Asus Z97 Pro Gamer, i7 4790, Kingston Fury 16 GB 1600 MHZ, Asus gtx 1080 Tİ, High Power 750 Watt PSU, İşlemci Soğutucu Akasa Venom
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 400
İkinci El Bölümü Mesajları: 38
Konularının görüntülenme sayısı: 40.917 (Bu ay: 340)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.