Yarbay
22 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 198 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba bizim aracımız 2 hafta önce iett durağı önüne park diye çekilmişti. Çekilen otoparktan gittik 140 küsür lira ödeyip aldık. Bugün postayla tebligat geldi 144 liralık. Biz bunu ödemedik mi zaten? Otoparka ödediğimiz para bu değil miydi, yoksa o sadece çekme ve otopark parasıydı da ceza ayrı mıdır, nasıl emin olabiliriz? Bilgisi olan biri açığa kavuşturabilirse sevinirim.

Merhaba, bir haftadır donanımhaber mobil uygulamasında 1 adet bildirimim var görünüyor. Girdiğimde hiçbir yeni bildirim yok. Tarayıcıdan girdiğimde böyle bir sorun yok. Nasıl kurtulabilirim uygulamadaki o 1 yazısından?

Cihaz: iPhone12,3 (14.4)
Sürüm: 1.9.3 (800)

Merhaba, Türk Telekom birkaç gündür 11/05/2018-11/08/2020 arası kotasız ve limitsiz Yalın Hipernet 50 mbps hızlı taahhütlü paketimi değiştirmek için beni arıyor. Yasal düzenleme gereği diyerek beni ya aynı fiyata kotalı pakete ya da 30 lira fazlaya benzer bir pakete geçirmek için baskı uyguluyor. Anladığım kadarıyla benim taahhütü yaptığım zamandan kısa süre sonra bu internet sağlayıcıları şu anki sisteme geçmişti, bana eski avantajlı hizmeti sunmaya devam etmek yerine erkenden ona geçirmeye çalışıyorlar. Ancak benim taahhütüm var ve bitene kadar şu anki paketimden faydalanmak istiyorum ve başka pakete geçmek istemiyorum. Bunu onlara belirttiğimde yasal düzenleme gereği diyorlar. Bunu yapmaya hakları var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgilendirebilen olursa memnun olurum.
Merhaba, forumda artıladığımız mesajları görme özelliği yok mu yoksa ben mi göremedim? Yok ise bence büyük bir eksiklik, şahsen ben ileride geri dönüp faydalanabileceğim mesajları artılıyorum, arşiv amaçlı kullanmak istiyorum bu özelliği, eklenirse ego tatmini dışında gerçek bir kullanışı olur. Teşekkürler.
Herkeste böyle mi lanet olsun bu yeni sisteme fotoğraflar açılmıyor siyah ekranda dönüyor da dönüyor kanser etti adamı
TR Apple Store'dan alınma garantisi bitmiş iPhone 6'nın home tuşu birdenbire çalışmamaya başladı. Bunu yaptırmak istesem ne kadar tutar? Apple Store'da mı yaptırmalıyım yoksa başka bir yerde mi? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Arkadaşlar aracımız 2012 model 3008 dizel yarı otomatik.

80.000 km'de 5. bakımına götürdük aldığımız Peugeot bayine, şu ana kadarki tüm bakımlarını da aynı yerde orijinal yaptırdık.

Standart bakımın yanına bir sürü masraf çıktı. Tam olarak hepsi 5500 TL dendi. En büyük masraf da baskı balataların değişmesi dendi bize, yaklaşık 3800 TL mi ne imiş. Bir önceki 60.000 bakımında ön fren balata ve disk değişmesi lazım demişlerdi ama biz fazla geldiği için istememiştik, o da şimdi dâhil oldu sanırım. Şimdiki bakımda onay verildi ve yapıldı tüm bunlar geçmiş olsun mesajları atmazsanız sevinirim Ben böyle durumlar için bir dahaki sefere ne yapmamız gerektiğiyle ilgili ciddi ve bilinçli tavsiye arıyorum sadece.

Şimdi tüm liste parçalarını tek tek yazmayacağım ama bana verilen işlemler raporunda yazanları yazacağım, anlayan biri bunlar normal midir değilse ne kadar değildir bilgi verirse sevinirim. Bu işlemlerin dışarıda yapılmasının fiyat ve kalite farkı, veya avantajı dezavantajı ne olurdu onu merak ediyorum. Bu şekilde bu işlemleri yetkili serviste yapmak doğru mudur yanlış mıdır, orijinal parçalardır diye uzun vadede faydası görülür mü yoksa farkı yok mudur, bu fiyatları ödemek enayilik midir vs. Ben pek içli dışlı değilim bu konularda ama araç anneme ait ve bu fiyatlar bize anormal fazla geldi. Bilen birilerine danışmak istedim.

-Araca yıllık bakım uygulandı *Hava, polen, mazot filtresi, değişti, cam suyu konuldu
-Klima fresh uygulandı
-Cam temizleme yapıldı
-Sağ stop ampülü değişti. Park ampülü, plaka ampülü değişti.
-Debriyaj seti, volant, debriyaj bilyası, aks keçeleri, şanzuman yağı değişti.
-Ön diskler ve balataları değişti.
-Şanzuman beyni güncel alıştırmaları yapıldı.
-Motor beynine yeni yazılım yüklemesi yapıldı.
-Sağ ön kapı kilit muhafa kapağı yok, sol kapı kasa fitili yırtık: genel seviye kontrolleri yapıldı
Beyler youtube'da yorumlar bir anda ss'deki gibi oldu, değişti yani güncelleme falan yapmamama rağmen. Hem çok karışık görünüyor hem de kasıyor. Eski hâli çok daha anlaşılır ve sade ve akıcıydı. Ona dönme veya bunu değiştirme imkânımız var mı?

Arkadaşlar ikinci resimde hattan gelen kablolar var, iki lehim var.

İlk resim de modeme baglı adsl kablosu.

Lehim kopmus ranzayı çekerken hangisini hangisine nasıl baglayacağız yardımcı olabilecek var mı?

Soru başlıkta arkadaşlar. Böyle bir geri dönüş mümkün mü? Mümkünse ne yapmam gerektiğini kısaca söyleyebilirseniz sevinirim.

EDİT: 9.3.2 ipsw dosyasını itunes'tan shift + güncelle şeklinde okutarak sorunsuz şekilde sürüm düşürdüm çoğu bilgim yerinde. Uygulamalar, fotoğraflar, whatsapp sohbetleri vs. yerinde ancak mesajlar silinmiş. Başka merak eden arkadaş varsa faydalanabilir.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Oyun Platformu
PS4
Steam
BUSTERR_TR
TV
LG
Tablet
iPad Air 2
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.809
İkinci El Bölümü Mesajları: 74
Konularının görüntülenme sayısı: 49.928 (Bu ay: 1.094)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.624 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.