Yarbay
19 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 152 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaslar ilk ciktigindan beri kullandigim xs max telefonum var. Pil %86 olmasina ragmen hic 86 gibi degil durum sanki. Ekran suresi baya azaldi. Suan mesela %29 sarj var 2 saat 17 dk ekran suresi veriyor.

Burada ogrenmek istedigim telefonculara pil degisimi yaptirirsam telefonun su gecirmezligi ortadan kalkar mi? Yanilmiyorsam ekran altinda bi lastik vasıtasıyla suya dayaniklilik saglaniyor. Bu lastik zarar gorme veya telefoncunun bu lastigi cikartip takmama gibi durumlar olmasi olasimidir? Daha once xs cihazlarina pil degisimi yaptiranlar varsa bu konuda deneyinlerini paylasirsa sevinirim.
Arkadaşlar Samsung a20 çift simli olanı var bende bu yukarıdan çekince cıkan ayarlar bölümünde çift hatlılar için hemen o bölümde aramalar sms ve İnternet için sim1-2 seçimi vardı sonra bu ikinci kez o bölümü aşağı çektiğimizde çıkmaya başladı. Bunu yukarı almanın bir çözümü var
Arkadaslar merhaba
6 yaşında bir kızım var ve seneye 1. Sınıfa başlayacak. İngilizceyi temelden öğrenmesini istiyorum. Öğrenmenin yaşı yoksa bile ağaç yasken eğilirmiş sonuçta.

Sizce 7 yaşında bir cocuk icin başlangıç ve ilerlemesi nasıl bir Yol ile olmalı? Standart okulda ki eğitim ile bir şey olmadigini hepimiz zaten biliyoruz. Bu sebeple okul eğitimi dışında ingilizceyi iyi bir sekilde öğrenmeye baslayabilmesi icin özel ders mi alınmalı? Yoksa kurslara mi gönderilmeli? Veya sizce nasıl bir metod ile gidilmeli?

Sizlerden bu konuda özellikle bu isin eğitmenliğini yapan ve bu konularda tecrübesi olan arkadaşlarımızdan fikirlerini almak isterim.

Arkadaşlar yaklasık 1 yılı aşkın süredir 10 gb kotalı olan data hattım var ve geçtiğimiz 1 ay civarı olmuştur uygulama güncelledi ve yeni bir tasarıma geçtiler. işte bu güncellemeden sonra eskiden *952# yaparak tek şifre alabiliyorduk fakat ultra üstün zekalı telekom mühendisleri güncellemeyi ileri değil geri şekilde yapmışlar ve artık *952# den alınan sifre gecerli olmuyor 9520 ye sms atsakta suan işleminizi gercekleştiremiyoruz daha sonra tekrar deneyin diye sms geleiyor.

Aradım sordum durumu ve inceleme yaptı teknik ekiple gorusmusler. Hattım data oldugu için online işlmelere giremezmişim. dedim daha dune kadar giriyorduk şimdi ne oldu. bize iletilen bilgi boyle dedi. Yani boyle birsey herhalde bi tek telekomda olur. Sanki data hattı olan para odemiyor. artık INTERNET yazıp 5555e sms gonderecekmişiz. Yeminle geri zekalı bunlar.

Ayrıca soyle birsey var elimde iphone 5s telefon var onda eski surum guncellenmemiş uygulama vardı ve gayette *952# ile giriş yapabiliyordum aksam guncellemiş uygulama otomatik o da gitti şimdi. Yani olay yeni guncellemiş ugulamadan kaynaklanıyor aslında.

Bir ayrıntıda elimde diğer baska bir telefon samsung a20 var ve *952# ile o telefon ile online işlemlere giriş oluyor. Yani olay sanki iphone özelinde gibi görünüyor.

Aranızda data hattı kullanan varsa sizlerde durum nedir bir cozumunuz var mı varsa buradan belirtirseniz sevinirim.

Arkadaslar mac mini disinda windows pc de var evde. Bu cinema display olan 24-27” ekranlar mac disinda kullaniliyor diyen var kullanilmiyor diyen var. Hatta thunderbolt olan ekranlar pc anakart Thunderbolt destegi olmasi sart ama cinema display olanlarda mini display uzerinde kullaniliyor deniyor. Bu konuda bilgisi olan varsa paylasabilir mi ne nedir kullanilir mi kullanilmaz mi pcler ile.
Kuulaa marka Bi şarj adaptörü var ve 36w çıkış gücü var. Bu adaptör ile iPhone 5 ve 5s şarj etmemize herhangi bir sıkıntı olur mu?
İlk cıktıgında amerikandan alınma Xs Max cihazın ahizesinden ses cızırtılı gelmeye basladı. Hatta sesi acınca bazen konusmada karsıdakine kişinin kelimeleri anlasılmayabiliyor. Apple destek ile konuştum ahize ekrana entegre ekranın değişmesi gerek dedi. Böyle bişey var mı? Yani ahize arızası olunca neden durduk yere ekranı değiştirip Bi dunya para verilsin ki. Bi telefon uya sordum oyle bişey yok ahize tek basına değişiyor dedi. Hangisi dogru bilginiz var mı?
Arkadaslar muhtemelen pek cok videoda denk gelmissinizdir. İphone ekran kaydi alip sonra buna o telefonun modeli ne ise bunun cercevesi ekliyorlar. Bunu nasil yapabiliyorlar?

Arkadaslar pek cok video da denk gelmissinizdir. İphone ipad hatta MacBook ile alinan ekraN kaydına kullandiginiz cihazin goruntusu çerçeve olarak ekleniyor. Bu nasil yapiliyor? Hangi program ile oluyor bilenler yardımcı olabilir mi?
Arkadaşlar 5 yaşında kızım var normalde kreşe gidiyor ben ve eşim çalışıyoruz. Ben 1 hazirana kadar evden çalıştıgım için kızım benimle evde kalıyor fakat 1 haziran sonrası ne yapıcaz kara kara düşünüyoruz. Eşimin annesi tekirdağda oturuyor oraya giriş çıkışlar kalktı ama istanbul hala yasaklı oldugu için il sınırında kontrol sürüyor. İnternette ve burada mesajları okuduguma göre pek cok nedenle denenen bazı yollar var ama işe yarama ihtimalleri cok kuvvetli degil gibi. ilçedeki kaymakamlığa gitsem durumu anlatsam ne derece etkili olur? edevletten buyuk cogunluk red yemiş görünüyor cunku edevlet vefat hastalık benzeri durumlar için belge istiyor. Sizce ne yapmalıyım yani çocuk evde yanlız kalamayacağına göre yetkililerin bu duruma bir yol bulması gerek değil mi? Bu durumda olan anne babalar ne yapacak yani birisi işimi bıraksın?
Hakkında
Forum İmzası:

| Mac Mini | Ipad 1 64 GB | Ipad 2 16 GB | Ipad Mini 1 16 GB | Ipad Mini 2 16 GB | Ipad Air 2 16 GB | Ipad Pro 2020 11” 128 GB | Iphone Xs Max 64 GB Gold | Iphone 5S 16 GB | Iphone 5C 16 GB | Iphone 5 16 GB | Iphone 4S 8 GB | Iphone 4 8 GB | Iphone 3GS 16 GB | Iphone3G 8GB | Iphone 2G 8GB | Apple Watch Series 4 44mm | Apple AirPods S1 | Apple AirPods Pro | Apple TV 4 | XGimi H3 |

Hakkımda:

| Mac Mini | Ipad 1 64 GB | Ipad 2 16 GB | Ipad Mini 1 16 GB | Ipad Mini 2 16 GB | Ipad Air 2 16 GB | Iphone Xs Max 64 GB Gold | Iphone 5S 16 GB | Iphone 5C 16 GB | Iphone 5 16 GB | Iphone 4S 8 GB | Iphone 4 8 GB | Iphone 3GS 16 GB | Iphone3G 8GB | Iphone 2G 8GB | Apple Watch Series 4 44mm | Apple AirPods | Apple TV 4 | XGimi H3 |

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Apple
Operatör
turkcell
ISS
TurkNet
Takım
Fenerbahçe
TV
LG
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Tablet
Ipad
Notebook
Packard Bell
Fotoğraf Ekipmanları
FujiFilm
Dünyadan Futbol
Manchester United FC
Kulaklık - Amfi
Beats Audio
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Sabit Disk
Western Digital
Sabit Disk
Kingston
Ekran Kartı
MSI
Kombi
Viessman
Modem
Airties
Beyaz Eşya
Indesit
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.018
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 26.981 (Bu ay: 3.733)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.305 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.