C

Çavuş
14 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar;

Aklımda 2 anakart var, kısa bir araştırma sonucunda MSI VRM tarafından Asus'a göre daha iyi olduğu kanısına vardım. Lakin Asus'un BIOS ekranı her zamanki gibi çok daha iyi bir kullanım arayüzü sunuyor. Akabinde USB LAN guard vb. özellikleride aşikar. Sizce hangisi alınmalı, detay vererek yorum yazabilirseniz sevinirim.

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-tuf-b450-plus-gaming-amd-b450-soket-am4-ddr4-3200-hdmi-dvi-m2-usb3-1-aura-r.html
https://www.vatanbilgisayar.com/msi-b450-gaming-plus-am4-amd-ryzen-ddr4-3200-mhz-o-c-usb-3-1-anakart.html
Merhabalar

Karşılıksız başlangıç olarak hesabınıza 20$ otomatik olarak yükleniyor ve o parayla iş yaptırabiliyorsunuz.
Bu kampanyaya göre siteye vereceğim link ile kayıt olup kimlik doğrulamızı yaptığınız takdirde. Projeleriniz için kullanmak üzere 20$ para hediye ediyor.

Bu para ile projeniz için gerekli işi yaptırabilirsiniz. Örneğin Logo tasarımınız için 20 dolarlık bir yarışma açabilirsiniz ve özgün makale yazdırabilirsiniz. Kullanmak size kalmış :)

20$ ile Tıkla Başla

Normal link ile malesef kredi vermiyor bilginize.
Merhabalar;

Domain'ni para ile .com temin edip belirli bir zamana belirli bir seviyeye çıkana kadar hosting ücretsiz olarak sağlamaya düşünüyorum lakin birkaç merak ettiğim soru var

ücretsizlere fazla güven olmuyor sonuçta her an silinebilir bende buna engel olmak için birkaç makale okudum cpanel site yedekleme vb. böyle bir sistemle yedekleme yaparak sonraki günlerde paralıya geçtiğimde aynı içiriğimi komple akatarabilir miyim acaba? ve başka artı ve eksisi ne olur ? teşekkürler
Merhabalar

Öncelikle konuyu yanlış yere açmışsam affola pek bilgim yokdur.

Sorum şudur şimdi ben iddaa oynuyorum artık internet iddaa oynamaya karar verdim kısacası masa başı daha kolay lakin ben böyle sitelere kredi kartı bilgi vermeye asla tenezzül etmem cüzi bir miktar için.Kısacası ön ödemli deniyor o kartlara ondan lazım , ininal vardı ama oda kazandığım her para için %5 faiz birde 3 hafta beklemek zorundayım galiba boş gibi geldi bana faiz almayan veya faiz alıpda direk parayı geri alabileceğim bir kart varmıdır ?

Merhabalar Forum Donanım Haber üyeleri

Benim bütçem belli , alacağım türde laptop büyük ihtimal zaten masaüstü var ve 2.el almayı ve birde oturduğum yerden , elden alacağım bir bilgisayar almayı düşündüm ve birkaç bilgisayar buldum ama yardımınıza ihtiyacım var.Bu konuda yardımcı olursananız sevinirim.

NOT: Hangi bilgisayarı tavsiye edersiniz en iyisi oyunu hangisi açar gibi bir soru daha iyi olur galiba en performanslı hangisi dir ve niye iyidir açıklama halinde yazarsanızı sevinirim.

1.Laptop

Marka : HP Pavilion g6-2203et

2.5 GHz Intel Core i5-3210M
6 GB DDR3
750 GB SATA (5400 rpm)
Sistem kurtarma için 24 GB'ye kadar disk bölümü
AMD Radeon HD 7670M (2 GB DDR3 ayrı) + Intel HD 4000 dahili ekran da mevcut

2.Laptop

Marka : Satellite C55-A-1Q2

Intel® Core™ i5-4200M İşlemci (2.50 / 3.10 Turbo GHz, 3 MB L3 cache)
4 GB DDR3 RAM (1600 MHz)- Max. 16 GB
1TB Seri ATA HDD
15.6" LED arka ışık teknolojisine sahip Toshiba TruBrite® HD TFT ekran (1.366 x 768 çözünürlük)
NVIDIA® GeForce® 710M - 2 GB grafik kartı (Optimus Teknolojisi) 3,787 MB kullanılabilir grafik belleği

+ 17 AY GARANTİLİ

3.Laptop

Marka: Sony SVF1532YSTB

İŞLEMCİ Intel Core i7-4500U 1.8 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.0 GHz.) 4 MB Cache Bellek RAM
8 GB DDR3 1600 Mhz. (Max. 16 GB)
SABİT DİSK 750 GB 5400 Rpm SATA
EKRAN KARTI NVIDIA GeForce GT 740M Max. 2 GB Paylaşımsız Ekran Kartı

+ 16 AY GARANTİLİ
Merhabalar Forum DonanımHaber Üyeleri

Arkadaşlar sorunum şu splash bayağı konu test görüntülerine baktım en iyi ayarları felan görüntü kalitesi splash iyi olduğuna karar verdim aldım yanlız videolar tam ekran olmuyor windows modunu felan demiyorum yarım şekilde tam ekran oluyor hep tam ekranı kaplamıyor video yani diğer vlc zoom km gom vs. programlarda tam ekran izleyebiliyorum yani bu sorun veya hata değildir muhakkak onun bir ayarı vardır ben bulamamışımdır.Şimdiden her türlü olumlu veya olumsuz yardıma yoruma teşekkürler.
merhaba

bu sisteme bu ekran kartı uyumlu olurmu sizce tam anlamıyla ve eksisi artısını söyleyin lütfen acele alıcagım için

asus p8h61-m lx3 plush61 ddr3 o/b vga glan 16x 1155p
intel core i5 3470 3.2 ghz 6mb Quad core 1155p intel(r) hd graphics 2500
kingston 8gb 1600 mhz ddr3 pc ram cl9 kvr16n11/8
wd 3.5 blue wd10ezex 1tb 7200rpm 64 mb sata 3
700w kasa

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/sapphire-11199-19-20g-hd7870-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63592

ve uygunsa bu sistem hangi oyunları maxda kesin açar ?

ve oyunları full hd açmak için monitorundemi full hd olması gerek ?
asus p8h61-m lx3 plush61 ddr3 o/b vga glan 16x 1155p
intel core i5 3470 3.2 ghz 6mb Quad core 1155p intel(r) HD graphics 2500
kingston 8gb 1600 mhz ddr3 pc ram cl9 kvr16n11/8
wd 3.5 blue wd10ezex 1tb 7200rpm 64 mb sata 3
700w kasa asus

ben bu sisteme
**sapphire hd 7850 o.c gddr5 2 gb 256 bit daha detaylısı için: http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11200-14-20g-hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63501

bunu almayı düşünüyorum fakat bu sisteme uygun olurmu
Merhaba

benim kasam 350w ben bu kasayı 700w yapmayı düşünüyorum.700w yaptığımda herhangi bir artısı veya eksisi olurmu detaylı bir sekilde yazarsanız sevinirim. lütfen acil
Merhaba Donanım Haber Üyeleri ;

İlk öncelikle sunu belirtmek isterim konuyu yanlış bölüme açtıysam affola.

1.Sorum: Ekran kartı olarak Nvidia mı Ati (amd) mi iyi ? Ama genel olarak hangisi iyi ?

2.Sorum: Ekran kartı markası olarak hangisini tavsiye edersiniz ? ( Mesela hizmet , kalite , garanti bakımdan şu marka iyi ve şu markada olmayan özelliği var mesela soğutucusu daha iyi gibi cevaplar yazarsanız sevinirim. )

Lütfen marka tavsiyesi söylerken şu modeli iyi, fiyatı da uygun gibi cevaplar söylemeyin. Genel olarak hangi marka iyiyse onu söylerseniz çok memnun olurum.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Takım
Galatasaray
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 90
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 14.211 (Bu ay: 155)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 39 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Dahili Bileşenler
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.