M

Yüzbaşı
07 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selam,

Macbook outlook’ta takvimimi bir başkasıyla paylaşıyorum. Takvimimdeki toplantıları ne zaman yarattığımı görebilir mi?

Örneğin:3 ekimde bir toplantı oluşturdum, bu toplantı 10 kasımda gerçekleşecek. Takvimimi paylaştığım iş arkadaşım 3 ekimde bu toplantıyı oluşturduğumu görebilir mi?

Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba,

Bir arkadaşım için 500 TL altında kablolu tv ile kullanabileceği bir televizyon arıyoruz. İsteğimiz 32" olması. Awox, Axen vs. gibi ürünleri gördük. İkinci eller araştırıldı. Ancak hem kablolu tv ile hem de tatminkar bir ürün çıkmadı ortaya.
Bütçemiz şimdilik bu kadar, yardımlarınızı bekliyoruz. Belirttiğim ürünlerden kullanan olduysa lütfen bizi yönlendirsin iyidir kötüdür vs.

En önemli husus kablolu tv ile kullanılabilir olması. Ek ücret ödenip uydu vs. bağlatmak istemiyoruz.

Teşekkürler hepinize.
Arkadaşlar Merhaba,

Normalde böyle bir konu açmam, forum içerisinde açılmış diğer konuları tarar aklımda az çok bir fikir oluştururdum.
Fakat şu an çok bilgim olmayan bir segmentten araç önerisi isteyeceğim için konuyu acilen sizlere sunmak istedim.
Araç için tavsiyelere ihtiyacım var.

Araç anneme alınacak. 50.000 TL bütçemiz var. Otomatik olması gerekiyor. Benzinli/Dizel fark etmez. 0 KM olmak zorunda. - Bu konu biraz uzun, 2.el alım yapmak istemiyoruz-

İlk aklımızdan geçenler:

Hyundai i20.
VW Polo.
Skoda Fabia.
Ford Fiesta.

VW Polo ve Skoda Fabia ağır basıyor TSI DSG kombosu ile. Fakat i20'de güzel fiyat verdi panoramik cam tavanlı hoş bir araç için.
Hemen hemen hepsi 50.000 sınırında +- 1000 TL diyebilirim.
Sizler ne önerirsiniz ? Bu araçlar arasında hangisi öne çıkar. Hangisinin güvenlik donanımları diğerlerine göre ağır basar.
Özellikle güvenliği - yol tutuşu - fren mesafesi - kasa dayanıklılığı vs. çok önemli.

Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.
Arkadaşlar yakın süreçte astra hb 1.4T 140bg otomatik cosmo araç almayı düşünüyorum. Fiyat olarak bayiilerden son günlerde soruşturanınız oldu mu acaba ? Ben birkaç bayii ile temas haline geçtim fakat indirim yapmıyorlar liste fiyatı üzerinden. Çok garip bir durum. Forum içerisinden sağolsun bir arkadaşımız ankara dolaylarından bir bayiiden hoş bir fiyat aldı. Fakat istanbul içerisinde nereden bu araca rahat ulaşabilirim. Garip ve karmaşık oldu farkındayım. Saygılarımla.
Beyler/bayanlar öncelikle forumda böyle binlerce konu var bunun farkındayım. Fakat bir kişi bile fikrime ortak olsa ve bana bir akıl danışsa bana yeterli. Yavaş yavaş yeni araç alma aşamasına geldik bugünlerde. Şu an 2005 model 1.5 dci 105 bg megane II kullanmaktayım araç 150.000'e geldi alıcısıda var. Yaş 22. Babam şirket arabası kullanıyor. Zamanında aldığı megane bir süredir benim himayemde. İstanbulda yaşadığımdan dolayı manuel araca bir türlü ısınamadım. Bu aracı çok nadir kullanıyorum. Açıkçası sıkıntıya gelemeyen bir yapım var huysuzumdur biraz Yeni aracı benzinli ve otomatik almayı düşünüyoruz yıllık 10-12.000 km sınırını aşmak zor olur bizim için. Araç fatih-bakırköy-taksim bölgesinde sıkça. Zaman zaman ise beylikdüzüne kadar varan bir trafiğe girecek.

İlk olarak araçlar az çok belli kafamızda.

2013 ASTRA J 1.4 T 140bg SPORT OTOMATİK.
2013 ASTRA J 1.4 T 140bg COSMO OTOMATİK.
2013 GOLF 7 1.4 122bg TSI COMFORTLİne DSG.

Benim ilk tercihim astra fakat şehir içi 10LT civarında bir tüketimi var aracın. Yıllık sınır olarak 10-12.000 km geçmeyecek olsam bile astra ile golf arasında yaklaşık 3-3.5bin TL'lik fiyat farkı fark var ve bu fark tüketim sayesinde 20+-1 ay civarında kapanacak hesaplamalarıma göre. Fakat cosmo donanım comfortline'a göre çok daha dolu ve açıkçası astra daha çok beğendiğim bir araç. Ayrıca sport ile cosmo donanım arasında seçim yapamadık. Sport donanım seçersek golf ile arasında fiyat olarak uçurum oluyor. Cosmo ilk önceliğimiz bunu belirtmek isterim.

Az çok kullanıcı yorumlarından anladığım kadarıyla Astra ile şehir içi sakin bir kullanımda 8.5 litreleri görebilirim fakat o korku ile araç sürmek çok mantıklı değil. Golf konusunda ise 6.5-7.5 litre arasında gidip gelen bir şehir içi tüketimi var 1.4 122bg motorların ki bu çok tatminkar.

İki araç arasında performans olarak çok büyük farklar olacağını düşünmüyorum. Henüz deneme sürüşü yapmadım. Hyundai i30 aklımın ucundan geçti fakat i30'un benzinlisindense astra almak çok daha mantıklı geldi bana. Tabi ki bu konuda yorumlarınızı alabilirim.

Sonuç olarak tüketim istanbul gibi bir şehir için çok önemli olsa bile dizel almaya değecek kadar km yapmayacağız araç ile. İkinci olarak mutlak suretle otomatik olacak. HB olacak. Kia'nın Ceed modelini düşünsemde fiziksel yapısını çok beğenmediğimden ötürü eledim. Hyundai'nin benzinli motoru ile astra karşılaştırınca astra galip geldi. Kısaca astra ve golf dışında bana önerebileceğiniz bir araç varsa çok memnun olurum. Özelikle aklımı C4 e-hdi mcp karıştırıyor. İkinci el düşünmüyoruz arkadaşlar bunu belirtmek isterim. Bu bağlamda her türlü önerinize açığız.

Biraz uzun oldu. Fakat bu gerçekten benim için mühim bir konu. Eğer bir yanlışımız varsa affola. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.
Beyler/bayanlar öncelikle forumda böyle binlerce konu var bunun farkındayım. Fakat bir kişi bile fikrime ortak olsa ve bana bir akıl danışsa bana yeterli. Yavaş yavaş yeni araç alma aşamasına geldik bugünlerde. Şu an 2005 model 1.5 dci 105 bg megane II kullanmaktayım araç 150.000'e geldi alıcısıda var. Yaş 22. Babam şirket arabası kullanıyor. Zamanında aldığı megane bir süredir benim himayemde. İstanbulda yaşadığımdan dolayı manuel araca bir türlü ısınamadım. Bu aracı çok nadir kullanıyorum. Açıkçası sıkıntıya gelemeyen bir yapım var huysuzumdur biraz Yeni aracı benzinli ve otomatik almayı düşünüyoruz yıllık 10-12.000 km sınırını aşmak zor olur bizim için. Araç fatih-bakırköy-taksim bölgesinde sıkça. Zaman zaman ise beylikdüzüne kadar varan bir trafiğe girecek.

İlk olarak araçlar az çok belli kafamızda.

2013 ASTRA J 1.4 T 140bg SPORT OTOMATİK.
2013 ASTRA J 1.4 T 140bg COSMO OTOMATİK.
2013 GOLF 7 1.4 122bg TSI COMFORTLİNE DSG.

Benim ilk tercihim astra fakat şehir içi 10LT civarında bir tüketimi var aracın. Yıllık sınır olarak 10-12.000 km geçmeyecek olsam bile astra ile golf arasında yaklaşık 3-3.5bin TL'lik fiyat farkı fark var ve bu fark tüketim sayesinde 20+-1 ay civarında kapanacak hesaplamalarıma göre. Fakat cosmo donanım comfortline'a göre çok daha dolu ve açıkçası astra daha çok beğendiğim bir araç. Ayrıca sport ile cosmo donanım arasında seçim yapamadık. Sport donanım seçersek golf ile arasında fiyat olarak uçurum oluyor. Cosmo ilk önceliğimiz bunu belirtmek isterim.

Az çok kullanıcı yorumlarından anladığım kadarıyla Astra ile şehir içi sakin bir kullanımda 8.5 litreleri görebilirim fakat o korku ile araç sürmek çok mantıklı değil. Golf konusunda ise 6.5-7.5 litre arasında gidip gelen bir şehir içi tüketimi var 1.4 122bg motorların ki bu çok tatminkar.-arkadaşlar ben bu 6.5-7.5 litreyi forum içerisinde gördüğüm paylaşımlardan bir çıkarım olarak yazdım. fakat kullanıcılar ile konuştuktan sonra aynı koşullarda astra ile golf arasında maksimum 1-2 litre arasında bir oynama yapacağı ortaya çıktı. golf ile ilgili rakam biraz hayal ürünü olmuş oldu benim için-

İki araç arasında performans olarak çok büyük farklar olacağını düşünmüyorum. Henüz deneme sürüşü yapmadım. Hyundai i30 aklımın ucundan geçti fakat i30'un benzinlisindense astra almak çok daha mantıklı geldi bana. Tabi ki bu konuda yorumlarınızı alabilirim.

Sonuç olarak tüketim istanbul gibi bir şehir için çok önemli olsa bile dizel almaya değecek kadar km yapmayacağız araç ile. İkinci olarak mutlak suretle otomatik olacak. HB olacak. Kia'nın Ceed modelini düşünsemde fiziksel yapısını çok beğenmediğimden ötürü eledim. Hyundai'nin benzinli motoru ile astra karşılaştırınca astra galip geldi. Kısaca astra ve golf dışında bana önerebileceğiniz bir araç varsa çok memnun olurum. Özelikle aklımı C4 e-hdi mcp karıştırıyor. İkinci el düşünmüyoruz arkadaşlar bunu belirtmek isterim. Bu bağlamda her türlü önerinize açığız.

Biraz uzun oldu. Fakat bu gerçekten benim için mühim bir konu. Eğer bir yanlışımız varsa affola. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.
Güzel insanlar merhabalar.

İşlerim dolayısı ile spor hayatıma 1 ay ara vermiştim. Yaklaşık 2 yıldır düzenli spor yapıyorum. 20 kilo civarında bir kilo kaybım oldu bu dönemde. -evet aşırı şişmandım-. Bu 1 aylık süreçte kilo alımı yaşamadım fakat kas kaybı yaşadığımdan eminim. Yarın yine spora kaldığım yerden devam edeceğim. Düşündüğüm başta yarı zamanlı bir ısınma süreci, yaklaşık 30 dakikalık bir yüksek tempo koşu, 15 dakika orta seviye bisiklet. Daha sonra süper set halinde vücudun tüm bölgelerini kendine getirmeyi planlıyorum. göğüs biceps - omuz triceps şeklinde. 3hareket4set göğüs ve 3hareket4set biceps hareketi ardından bir sürelik karın çalışıp daha sonra omuz ve tricepse yine 3x4'er hareketten girmeyi planlıyorum. Ana hareketler dışında fazla yoğunlaşmamayı düşünüyorum. Göğüs için bench pres, incline , decline. biceps için z, curl, hammer gibi.

Şimdi asıl sorum bu tarz bir programa kaç çalışma devam etmem gerekir. Eski düzene 7 program sonrası geçmeyi düşünüyorum. Ama inanın 1 aylık ara çok fazla. Toptan bir program değişikliği daha mı iyi gelir diye düşünmeden edemiyorum. Yaza çıkarken önerebileceğiniz neler var güzel insanlar. Özelikle bir bölge için çalışılması gereken optimum hareket sayısı şu ara çok kafamı kurcalıyor. İyi forumlar.
Beyler/bayanlar öncelikle konu yanlış yerde olabilir. Eve destek amaçlı dambıl set alacağım. Delta'nın http://www.hizlial.com/u19.004.4910.0135/delta-59-kg-siyah-vinyl-kapli-dura-strong-deluxe-plaka-bar-set-ds# bu ürününü düşünüyorum. Daha önce kullanan oldu mu aranızda ? Ya da bana aynı fiyatlara daha kaliteli bir şey önerir misiniz ? Eminönü taraflarına gidip araştırmak istiyorum ayrıca. Konu yanlış yerde ise affola.

Yeni bir ekleme yapmak gerekirse, delta'nın setinde sadece 2 adet 10kg'lık var sadece bar düşünülmüş. ALTİS'in bir ürünü var http://www.hepsiburada.com/liste/altis-50-kg-plastik-dambil-set/productDetails.aspx?productId=sporaltis534&categoryId=387329 aynı kilolardan oluşan ama tek kol 17.5 kiloya kadar ulaşabilen. Açıkçası tek kol 17.5 bile tam olarak yeterli olmasa da DELTA'da tek kol maksimum 15 geliyor. Saçma bir kombinasyon ile 20 kilo geliyor. 10 kg tek tarafa diğer tarafa 2,5 x 2 + 5 gibi. İşin içinden çıkamadım beyler ne yapsak ne etsek bir akıl verin bana.
Arkadaşlar yakın zamanda 6 x 1000ml l-carnitine almayı planlıyorum. Yanında optimum nutrition whey'lerden alacağım. Birkaç arkadaş alım yapıcaz. Fakat yurt dışı irtibatımız kesildi. Forum içinden satış yapılan yerler cevap vermiyor. Ben nereden düzgün fiyata l-carnitine ve whey bulabilirim. 60 dolarlık mallara 160 lira vermek saçmalık. Konu yeri doğru olmayabilir kusura bakmayın acemiyim forumda. Tekrar kusura bakmayın yer konusunda ikinci el ilanlara açmak istemedim konuyu çünkü satış değil alış bu. Saygılarımla yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 582
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 14.764 (Bu ay: 135)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 24 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.