A

Yüzbaşı
18 Temmuz 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 0)
Gönderileri
-Bütçem 1.000 tl.

-Kullanım amacım tamamen amatörce aile içi fotoğraf çekmek.

-Makineyi aldıktan sonra üzerindeki lens ile kullanırım. Ekstra lens almam.4-5 sene aynı makineyi kullanırım.Sağlam ve kaliteli olması benim için önemli.

-Ufak boyutlarda taşıması kolay olması benim için önemli.Sony biraz daha ufak gibi.(Sony:109,9*62*34,6 - Fuji:116,6*66,5*39)Her ikisi de 16-50mm lens ile geliyor. Sony kit lensin uzunluğu 29,9mm iken fuji 65,2 mm.Sony lensi yaklaşık 3,5 cm daha kısa.

-X-a1 de wi-fi var, nex3n de yok. Kullanışlılığı hakkında bilgim yok.

En önemli parametrem fotoğraf kalitesidir. Hangisi daha iyidir.Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Hangisini almak uzun vadede işimi görür. Şimdiden teşekkürler....
Canon sx270 hepsiburada'da 499 tl'ye düşmüş. Vatanda aynı makine 750 tl. Forumda aradım ama makine hakkında bilgi bulamadım.Makine hakkında bilgi verecek arkadaşlara ihtiyacım var.
2 hafta kadar önce 46pfl5507k/12 aldım. Tv nin uydu alıcısını kullanıyorum. Kanal geçişlerinin yavaşlığından şikayetçiyim. Philipsin sitesinde "müşteri temsilcimiz ile chat yapın" a tıklayarak bir bilene soralım dedim.

P : merhaba

ben : mrb. 46pfl5507k/12 nin kanal geçişleri çok yavaş.

P : Kanal geçişleri ne kadar sürüyor.

ben : 2-3 sn civarında, bazen 4-5 sn leri buluyor.

P : Philips yetkilileri 8 sn'ye kadar normal diyor.

ben : Yetkililerinizin 8 sn'ye normal demesi hiç NORMAL değil.

P : Yurtdışı yazılım biriminin verdiği cevap bu doğrultuda.

ben : kanallarda geçen alt yazılar 2-3 sn de bir titriyor.

P : Alt yazıların titremesi tv yayınından. Televizyondan değil.

Ben : tv deki yüklü yazılım ....... dır. son yazılım bu mudur?

P : kontrol ediyorum.

P : kusura bakmayın bekletiyorum.

ben : Hergün yüzlerce kez tv nin karşısında bekliyoruz. Şurda 1-2 dk sizi beklemişiz çok mu?

P : evet son yazılım yüklü.

P: başka yardımcı olabileceğim bir konu varmı?

ben : Yardımcı olmadınki.!!!!

şeklinde bir diyalog yaşadım.
2006 model corolla hb dizel 82.000 km de bir aracım var. Cumartesi günü şehirlerararsı yolda 5. viteste giderken arabanın gaza bastığım esnada hızlanmadığını farkettim. Gaza basıyorum fakat araba hem hızlanmıyor hem de devri artmıyor. Sanki arabanın gaz pedalı iptal olmuş gibi. Sonra arabayı boşa atıp gaza yüklenince devir arttı. Sonra vitese attım yine sorun devam ediyor. Böyle birkaç dakika devam ettikten sonra tekrar boşa atıp vitese alınca araba normale döndü ve sonra hiç sorun tekrarlanmadı. Başına böyle bir sorun gelen oldumu acaba????????
Bir dostum bana iphone 32 gb 3 gs hediye getirdi. Söylediğine göre cihaz yurtdışından gelme. ve çok para vermemiş.Aldığı yer telefonun 1 ay sonra kapanacağını söylemiş. 1 ay sonra telefon kapanınca aldığımız yere verecekmişiz onlar sorunu giderip tekrar bize vereceklermiş ve sonra sorunsuz şekilde kullanmaya devam edecekmişiz. Telefon şu anda çalışıyor. Telefonun arka kapağında ; "Designed by apple in California assembled in China " yazıyor.

Ben ürünün sahte olabileceğini söyledim, biraz araştırma yaptım.

* İphone ların pillerinin sökülmediğini öğrendim. Bunun arka kapağı normal cep telefonu gibi çıkıyor ve pili sökülebiliyor.

* İphone lar da tek sim kart var sanırım. Bunda çift sim kart yeri var. Kartlar normal telefona takılır gibi pilin altındaki sim yuvalarına takılıyor. Orjinalde sim kartı yeri başka bir yerde heralde.(Çünkü sim kartı takma aparatının varlığından söz ediliyor)

* Ürünün seri numarasının Ayarlar-Genel sekmesinde olduğunu öğrendim. Ama ayarlar sekmesinin altında Genel klasörü YOK.

Bu tarz telefon daha önce kullanmadım ve çok fazla bilgi sahibi de değilim.

Yukarıda yazdıklarım doğru ise ürün sahte ama 2-3 saatlik araştırma ile de ahkam kesilmez. İşin üstadlarına sormak lazım. Sizce sahtemi????
bugün bilgisayara birşey oldu. önce nod32 virüs programı uninstall oldu ardından spybot-search-destroy gibi spy programlarım bilgisayarda gözükmesine rağmen üzerine tıklayınca açılmıyor. Defalarca silip tekrar yükledim am sonuç hep aynı. Güvenli modda da denedim. ne yapmam lazım acaba......
[image][/image]

corolla hb lerde bulunan küllüğün üzerindeki boş kapaklı bölüm sıcaktan eridi. Daha önce başına gelen varmı???? Kapağı tutan sol taraftaki plastik bölüm sakız gibi yumuşamış. Kapak sol taraftan sallanıyor. Kapakta birşey yok ama eriyen parça kapaklı bölmenin içinde sabit. Acaba bu bölme söklebiliyormu???????? YARDIMMMMMMMMMMMMMM

arkadaşlar winfast a340 fx5200 128MB ekran kartım var. (Sistem 4-5 yıllık) . Samsung 753dfx monitör kullanıyorum fakat ekranda son zamanlarda titremeler oluştu. Sanırım ömrünü doldurdu. Şimdi yeni bir ekran almam lazım ama 20 veya 22" bir ekran alırsam bu ekran kartı ile sorun yaşarmıyım diye tereddüte düştüm. Yani ekran kartı ile monitör arasında bir ilişki var mı ? bunu öğrenmek istiyorum.
Evet arkadaşlar bundan 5 sene önce canon a75 almıştım. Artık tarihteki yerini aldı. Geçen sene sensöründe bir arıza çıkmıştı. Erkayalarda ücretsiz yapılmıştı. Şimdi de Canonun Meşhur E18 hatasını verdi. Araştırmalar sonucunda tamir fiyatının yaklaşık yeni bir makine kadar tuttuğunu öğrenince makinenin içini kendim söktüm (çöpe atmayı göze alarak) . Artık makine çöpteeeeeee. Şimdi yeni bir makine lazım. Zamanında çok araştırıp canon da karar kılmıştım fakat 2 talihsiz arıza yaşadım ve maalesef canondan memnun kalmadım.

Benim asıl merak ettiğim;

* acaba bu makinelerin ömürleri 4-5 yıl ile sınırlı mı? Vatan bilgisayardaki satış temsilcisi " abi çok bile kullanmışsın " dedi mesela.

* canonda yaşadığım sorunların kronik sorunlar olduğunu başıma gelince öğrendim ve yeni bir canona şüphe ile bakıyorum. Diğer firmalarda 'nikon,soni, fuji vs..' bu tarz olaylarla karşılaşanlar varmı acaba. Varsa en az riskli firma hangisi??????

* Bu firmalar arasında fiyat,performans,kalite ve uzun ömür-sağlamlık açısından en iyi firma hangisidir? Modeller açısından bir kıyaslama istemiyorum. Genel olarak sorunsuz firmayı soruyorum....
evet arkadaşlar sorunsuz toyota corolla hb d4d 2006 model aracımın (satış temsilcisi tarafından ömürlük denilen) triger zinciri 43 binde garantiden değişti. değişen malzemelerin toplam değeri 500 ytl + kdv. başka değişen arkadaş varmı merak ediyorum......
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 438
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 52.146 (Bu ay: 504)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.