Yüzbaşı
06 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar.
İkinci el 2019 model bir araç alacağız. Arabayı seçtik, anlaştık ancak hasar sorgulama da 1.2 yerine 1.6 ve donanımı da üst paket olarak gözüküyor. Bu durum bizim için bir sorun yaratır mı satarken veya trafikte?
Merhaba arkadaşlar. Babamın kullanacağı batarya süresi iyi olan, ortalama kamera ve navigasyonu düzgün çalışan bir telefon lazım. Genel olarak Facebook tarzı uygulamalar kullanılıyor. Navigasyonun düzgün çalışması önemli çünkü şu an kullanığı telefonda sıkıntı oluyor. Kamerayı da aktif olarak kullanmıyor ama bazen fotoğraf atması gerekiyor, bu sebeple ortalama olması yeterli diye düşündüm. Fiyat olarak en fazla 2.000 TL düşündüm (redmi 8) ama daha uyguna aynı performansı sağlayacak telefon bulabilir miyiz emin değilim, sanki hep bir konuda sıkıntı yaşayacakmışız gibi hissediyorum.
Merhab arkadaşlar,
Kasamda AMD Ryzen 2600 ve 16 GB Ram var ancak ekran kartımı (AMD HD7870) yenileyememiştim ve eskidi, artık yetmiyor ve sorun yaratıyor. En fazla 2000 TL ile alınabilecek ekran kartı tavsiyelerine ihtiyacım var. RX590 veya RX580 gibi kartlara baktım ama emin olamadım. Nvidia 1660TI'a da baktım ancak biraz daha pahalı, bu farka değer mi emin olamamıyorum. PSU'mda Cooler Master Haf 912 ile gelen 750w. AMD kartlar için güç tüketimi fazla diyorlar, sorun olma ihtimali var mıdır?
Merhabalar. Yaklaşık bir aydır anakartım arızalı ve bilgisayarsızım. Bilgisayarımı 2 yere götürdüm anakartın sorunlu olduğunu söylediler. Uzun süre bilgisayarsız kaldıktan sonra artık toparlamaya karar verdim.

Ayırabileceğim bütçe 2000 - 2500 arası eğer anakart, işlemci ve rami satarsam 3000ini zorlarım. Benim ilk aklıma gelen bu bütçe ile anakart, işlemci ve ram alıp daha sonra ekran kartını yenilemek ama verim alabilir miyim, sorun yaratır mı bir fikrim yok. Eğer böyle yaparsam anakart ve işlemciye daha fazla bütçe ayırıp daha ileriye dönük bir sistem toplarım diye düşünüyorum. Bu mantık doğru mudur sizce?

Bir de ryzen tabanlı bir sistem düşünüyorum. Biraz araştırdım, am4 yonga setli anakartlar hakkında fikrim olsun dedim ve b450nin yeterli olacağını düşündüm. X570 veya x470 almak yerine b450 almak daha mantıklı olur mu?

Kısaca şu an kurulu olan sistemimi de yazayım
Cooler Master HAF 912 Advence GX kasa ve 750w güç kaynağı,
MSI z77a-g43 anakart (arızalı),
İntel i5 3570k işlemci,
AMD 7870 ekran kartı,
GSKILL 8 GB (2x4) ddr3 1600 MHZ ram,
WD 1 TB Cavair Green HDD ve 480 GB James Donkey SSD.
Şu an kullandığım telefon Sony Xperia M4 Aqua. Telefonum bozulmasaydı değiştirmeyi düşünmüyordum aslında ama düşürdüğümden beri şarj konusunda sıkıntı yaşıyorum. Telefondan beklentim suya ve toza karşı dayanıklılık, M4'ü de bunun için almıştım ve aradığım bir özellik oldu. M4 ile yaşadığım en büyük sorun kamera performansı, alırken fotoğraf çekmek ile çok alakam yoktu ama yeni alacağım telefonun kamerasının iyi olması benim için önemli. Temel olarak aradığım özellik suya ve toza dayanıklılık, kamera performansı ve düzgün tasarım. Xperia XZ1 düşündüm, fiyatı uygun ve xperia tasarımları hoşuma gidiyordu ama o tasarımın artık güncel olmadığını düşüncesindeyim, yani uzun süre kullanmayı düşünüyorum ve o tasarım sıkabilir gibi geldi, telefonunda geçen yıl çıkmış olması vazgeçmeme sebep oldu. Fiyat limitini arttırıp Samsung'a yönelmeyi düşündüm ama S9+ ve S9 arasında sadece kamera ve ram farkı var, aralarındaki fiyat farkına değecek bir durum mu bilemiyorum. S8+ da olabilir ama onun yerine daha yeni olan S9'u tercih edilebilirim; telefonda çok oyun oynamayı sevmediğim, dizi ve film de izlemediğim ekranın çok büyük olmasına gerek yok diye düşündüm.

Kısaca şöyle söyleyeyim; 4000 TL gibi yüksek fiyatlara çıkmak istemiyorum ama uzun süreli kullanmayı düşünüyorum, suya ve toza dayanıklılık ile kamera performansı mutlu etsin istiyorum. Fiyatlar ister istemez yükseliyor ve şu an telefonsuzum, yani en kısa zamanda telefon almam gerek. Çentikli telefonlar ve iphone dışında (hoşuma gitmiyorlar) her türlü öneriye açığım. Şimdiden teşekkürler.
3500 TL'ye bir kasa toplamayı düşünüyorum. Kafamda GTX 1060 6gb var ama fiyatlar işlemci, ram derken biraz zorluyor açıkçası. En iyisi bir konu açıp fikir almak diye düşündüm. Ekran kartını nvidia düşünüyorum. İşlemci konusunda her hangi bir tercihim yok, yani amd veya intel fark etmez. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Evet arkadaşlar, soru başlıkdan belli ama durum biraz karışık.

Ağustos ayında superonline ile olan taahhütüz bitmek üzereyken annemi aradılar (Hat annemin üzerineydi ve yalın internet kullanıyorduk. Ev telefonumuz yoktu, zaten kullanmıyoruzda.) ve taahhütü yenilemeden önce ben hattı kendi üzerime aldım. Bu işlemleri telefonda hallettik. Daha sonra internet tarifesini konuştuk, onda da anlaştık. En son telefonu kapatırken ev telefonu gönderelim, ücretsiz falan dediler. Ben de uğraşmamak için tamam dedim. İşte sıkıntı burada başlıyor; sadece telefon ücretsizmiş, konuşma paketi için para aldıklarını siteye girince öğrendim. Hemen aradım müşteri hizmetlerini, konuşma paketimi iptal etmek istediğimi söyledim. Böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi görüştüğüm kişi, belli bir süre konuştuktan sonra görüşmeyi bitirdik. 5-10 dakika sonra tekrar aradım bu sefer başka bir kişi açtı telefonu ve konuşma paketini iptal edebileceğini söyledi ancak gönderilen telefonu kargodan almamamız gerektiğini, daha sonra tekrar aramamız gerektiğin söyledi. Neredeyse 2 ay olacak telefon da gelmedi, paketim de iptal olmadı.

Durum böyle. Benim bu paketi iptal etme hakkım var mı, varsa nasıl bir yol izlemeliyim?
Telefonda çok oyun oynanmayacak, belki küçük ve basit oyunlar oynanır. Kamerası iyi olan. Ekran boyutu 5"i geçmezse iyi olur. Batarya süresinin de yüksek olması iyi olur. Son olarak da servisinin iyi olması önemli, çünkü sevis ile uğraşmak istemiyorum. Aklımda IPhone 5s vardı ama eski olduğu için pek önerilmiyor sanırım. Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.
En fazla 2500 civarında televizyon tavsiyesi lazım. Aklımda Samsung 43KU7000 modeli var.

Aradığım özellikler; 40 - 43 inch, ultra HD, en önemliside yavaş olmayan bir televizyon arıyorum. Tavsiyelere açığım.
Mini sürümde anketlerde oy kullanamıyorum, sadece bende olan bir şey mi onu da bilmiyorum. "Oops... Beklenmedik Bir Hata Oluştu! Lütfen Tekrar Deneyiniz." şeklinde hata veriyor. Uzun zamandır var böyle bir sorunum her seferinde mobil sürüme geçmek can sıkıcı biraz.
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Huawei
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
PC
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
MSI
Modem
TP-Link
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.392
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 36.453 (Bu ay: 338)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.177 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.