Yüzbaşı
24 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, önceden belirteyim, 3 yıl, belki daha fazla Superonline kullandım. Bu süre boyunca gayet de memnun kaldım. Ta ki, yeni evim için abonelik yaptırana kadar.

Turkcell'in bir satış temsilcisi aracılığıyla, internetimizi bağlatalım dedik. Limitsiz diye aldığımız paket, bir süre sonra internet kesintisi yaşadı. Müşteri hizmetlerini aradığımızda, bize limitsiz paket değil, 50 GB akıllı kotalı duran internet yapıldığını öğrendik. Üzerine bir de 24 ay taahhüt verdik tabi. Müşteri hizmetlerine ekstra kota fiyatlarını sorduğumda ise gereksiz ve fahiş fiyatlarla karşılaştık. Ben evde sürekli internet kullanan bir insanım işim gereği. Bazı günler evden çalışmam gerekiyor. Telefonumda zaten 10 GB kota var, evdeki 50 GB benim ne işime yarayacak? Ama hata bizde tabi, Turkcell'in adamlarına güvenmekte.

En son çare şikayet dilekçesi oluşturalım dedik. Müşteri hizmetleri 96 saat içerisinde dönüş yapılacağını söyledi. Şikayetin oluşturulma tarihi 25 Aralık, hala biz aramazsak dönen eden yok. Her aradığımda da, tamam beyefendi ben hızlandırılması için mail atayım yok not düşeyim edeyim diyorlar ama değişen bir şey yok.

Geçebileceğimiz sınırsız tarifeleri sorduğumda ise, en ucuz 124 lira civarı bir paket olduğunu söyledi. Turkcell'in satış danışmanı böyle bir düzenbazlık yapmasaydı, yılbaşından daha ucuza eski AKN'li paketten alıp, yılbaşından sonra da AKN kalkınca kafam rahat devam edecektim. Bu bana biraz da Turkcell'in işi gibi geliyor yılbaşı öncesi millet AKN'li kota alıp yılbaşından sonra AKN'siz olduğunda ucuza kullanmasın diye. Artık taahhüte mecburuz ama bundan sonra ellerim kırılsa da Turkcell kullanmam, çevremdekilere de Turkcell kullandırtmam.
Arkadaşlar merhaba. Şuan yurt dışında bulunuyorum. Aklımda buradan telefon almak gibi bir niyet vardı fakat şuan kurdan dolayı Türkiye'de paralel ithalat cihazlar buradan daha uygun fiyata geliyor. Aklımda Note 8 almak vardı fakat şuan sahip olduğum S6 Edge'in pilinden bıkmış durumdayım. Kullananlar bilirler ne kadar hızlı tükendiğini. Okuduğum yorumlara ve izlediğim videolara göre Note 8 de çok iyi bir pil performansı sunmuyor. Belliki S6 Edge'den daha iyi ama arada çok uçurum bir fark yok gördüğüm kadarıyla. O yüzden Türkiye'ye dönmeden acaba Oneplus 5T mi alsam diyorum. İkisi karşılaştırılıcak cihazlar değiller fakat Oneplus 5T'nin hem pil durumu hem de hızı aklımı çeliyor. Note 8'in büyük olması ve parmak izi konumu ile Oneplus firmasının bilgi sızdırması benim için önemli olmayan konular, ona göre yorum yaparsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Merhaba arkadaşlar, 1 Kasım'da n11.com'dan,Adam Bilişim'den bu kartı aldım. Kartı test ettiğimde gördüm ki ortalama 80-150 fps arasında coil whine sorunu var kartta, kasanın dışından baya rahatsız edici bir şekilde duyabiliyorsunuz. Geçen hafta değişim talebi ile Adam Bilişime gönderdim kartı, onlar da distribütör firma olan Endeks Bilişim'e göndermişler. Endeks Bilişim de ya teknik servis olarak farklı bir firma kullanıyor ya da farklı bir firmadan alıyor kartı, oraya göndermiş. Bugün Adam Bilişim'den aradılar, sağolsunlar ilgililer sürekli takip ediyorlar durumu adamlarla görüşüyorlar, servis Gigabyte Türkiye'ye bildirmiş durumu, Gigabyte Türkiye bu durumu sorun olarak kabul etmediklerini söylemiş. Adam Bilişim kendilerine bu şekilde belirtildiğini, ellerinde aynı modelden başka ürünler de olduğunu söyledi. Gigabyte Türkiye'yle görüşüp belki bir sonuca varabilirsiniz, bizim de için de iyi olur elimizdeki kartlarla ilgili sorun çıkarsa biz de o yolu izleriz dediler. Benim soracağım şu, eğer yarın Gigabyte Türkiye'yi arayıp sonuç alamazsam, durumla ilgili Tüketici haklarına başvurma imkanım var mıdır? Varsa süreç çok mu uzun sürer? Yardımlarınızı bekliyorum cidden önemli bir durum...
Merhaba arkadaşlar, 1 aydır didinip araştırıp kafama yatan sistemi nihayet akşam sipariş veriyorum. Son bir kez görüşlerinizi almak istedim. Sistem aşağıdaki gibi:

i7 6700 İşlemci
Gigabyte Z170-HD3P Anakart
Gigabyte Gtx 1070 Windforce 8 GB Ekran Kartı
Corsair Spec 03 Mid Tower + Corsair VS650 650W Psu
16 GB 2666 MHz Fury X Ram
1 TB WD Blue Hardddisk

Sahip olduğum monitör: Viewsonic VX2457-MHD 1 MS 75 Hz

Notebookumda SSD disk var ya onu sisteme takacağım ya da ilerde SSD alacağım durumum olunca. Sizce sistem nasıl arkadaşlar? Önerilerinizi bekliyorum akşama sipariş vereceğim...
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda bir sistem toplayacağım. Aklımdaki bileşenler şu şekilde:

-GIGABYTE INTEL Z170M-D3H
-INTEL Core i7 6700
-Corsair Spec-01
-Gigabyte GTX 1070 Windforce
-Kingston 8gb ddr4 2400 mhz hyperx
-WESTERN DIGITAL 1 TB 3.5" Caviar Blue 64MB 7200Rpm
-AEROCOOL 600W KCAS Serisi 80+Plus bronze

Monitörüm: Viewsonic vx2457 freesync

Elimde 240 GB SSD var. İlerde bir 8 GB daha ram alacağım. Belirttiğim donanımlar aşağı yukarı 4000 TL ediyor. Görüşleriniz benim için önemli...
Arkadaşlar merhaba, uzun süre araştırdıktan sonra kendimce fiyatı 2800-3000 lira olan bir sistem topladım. Ekran sisteme dahil değildir. Tercih ettiğim sistem bileşenleri şu şekilde:

- Intel Skylake i5 6500 3.20Hz 6MB 1151p İşlemci (692,43 TL)

- MSI RADEON RX 480 8GB (1.044,19 TL)

- Asus B150M Pro Gaming DDR4 (369,90 TL)

- Aerocool Ae-Kcas600 600W 80+ (188,64 TL)

- Kingston KNG HyprX Fury 8GB D4 2133 (133,59 TL)

- Western Digital Caviar Blue 1TB (174,79 TL)

- Corsair Case CC-9011050-WW Spec-01 Mid Tower (182,53 TL)

Toplam: 2786,07

Sizin sistem için görüşleriniz neler? Herhangi bir bileşen yerine başka bileşen tavsiyeniz var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim...
Yaklaşık 11 ay önce numaramı Turkcell'den Vodafone'a taşıdım. İlk zamanlarda gayet memnundum, bana Turkcell'i aratmıyordu. Fakat son aylarda bana çektirdikleri artık iyice sinirimi bozmaya başladı. Staj yaptığımdan dolayı anneannemin evinde kalıyorum, dolayısıyla WiFi bağlantım yok. Kulladığım tarife 3GB internet, 750 dakika konuşma, 5000 sms içeriyor. Hepsi içim 34 TL ödüyorum. Haliyle evde WiFi olmayınca 3 GB internetim suyunu çekmeye başladı, önce Vodafone Online İşlemlere girdim, 1GB internet paket 5 TL yazıyordu. Satın al butonuna tıkladım ama alamadım. Ardından müşteri hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcisine bağladım. Durumu anlattığımda bana dediği şey şu oldu: O paketten siz yararlanamıyorsunuz. Peki neden? dediğimde ise aldığım cevap, benim tarifemin o paketi almaya yetkisi olmadığı yönündeydi. Peki alamayacağım paketi neden benim online işlemlerime koyup sonra da beni mağdur ediyorsunuz? Bunun altında bir artniyet var mı?

Neyse tamam dedim, 1GB paketiniz var mı bana. Evet var fiyatı 9 TL dedi. Ne zamana kadar kullanabilcem dedim. Fatura kesim tarihine kadar kullanabilirsiniz dedi beyefendi. Ben de onayı verip satın aldım. Onay mesajı geldi ben mutluyum tabi, elimde kalan 100MB internete 1GB eklenmiş falan. Neyse bir şey dürttü bir yerden, bir gireyim de sisteme kontrol edeyim dedim. Fark ettim ki hesabıma 363MB yüklenmiş. Allah Allah dedim, neden böyle oldu ki. Akşam müşteri hizmetlerini arayarak durumu izah ettim. Müşteri hizmetlerinin bana verdiği cevap şu oldu:"Beyefendi 1GB 1 ay için geçerlidir, bu paketi aldığınız zaman, aldığınız günden fatura kesim tarihinize kadar olan gün süresince 1 GB'tan kalan internet tutarı hesabınıza eklenir. Ama faturanıza bu yüklenen internet kadar yansıma olur yani 9 TL değil." İyi de güzel kardeşim, iyi de güzel arkadaşım. Sen de emir kulusun, bir çalışansın ama benim 363MB değil 1GB internete ihtiyacım var. Neden bana bu konuda bilgilendirme yapılmıyor? Neden söylenmiyor bu paketin özelliği böyle böyledir ona göre alın lütfen diye. Ardından benim istediğim türde bir paket olup olmadığını sordum. Böyle bir paket de bulunduğunu, yine 1GB için 9 TL gibi bir tutar talep edildiğini söyledi. Şimdi ben bunlara napayım? Niye söylemiyorsunuz arkadaşım bakın 2 ayrı paket var birinin özelliği şu birinin özelliği şu diye. İhtiyacınıza göre birisini seçin diye. Niye uğraştırıyorsunuz beni?

Sadece bu da değil. Vodafone kullananlar bilir, arada telefonda dolaşırken ekrana küçük bir pencere geliyor Vodafone reklamı şeklinde. Hiç bilmiyorum bu reklamlar yasal mı ama arada gönderiyorlar. Bazen Wi-Fi hızınız çok yavaş Vodafone İnternet'e geçin gibisinden. Geçen gün arkadaşımla mesajlaşırken ekrana aniden bu küçük reklam penceresi geldi. Ama öyle bir şekilde geldi ki, o an tam bastığım yer kabul etme butonunun olduğu yerdi. Ben de bu yüzden mecburen 4 TL'ye 4 saatliğine 1GB internet almış oldum. 4 TL vermek sıkıntı değil, insanın sinirini bozan, sizden izin almadan telefonunuza böyle reklamlar gönderilmesi. Hem de operatör telefonu olmamasına rağmen.

Anlayacağınız Vodafone'dan bıkmış durumdayım. Sinirimi bozan daha birkaç mesela daha var ama zaten mesaj uzun oldu, daha da uzatmak istemiyorum. Eylül ayında taahhütüm bitiyor, operatör değişikliği yapmak istiyorum. Açıkçası Türk Telekom'un tarifleri çok cazip geliyor ama Avea zamanında en bıraktığımda interneti pek hızlı değildi, ayriyetten bu konuda fikirlerinizi de almak istiyorum.
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz Facebook'a yeni beğeni butonu geldi farklı çeşitlerde beğenebiliyoruz gönderileri. Fakat bu olay bende çalışmıyor. Facebook uygulamasını güncelledim yine olmadı. Arkadaşım benim telefonumdan kendi hesabına girdi onda çıkıyor ama benim hesabimda çıkmıyor. Bu konuda yardım edebilir misiniz acaba?
Arkadaşlar merhaba, dizüstü bilgisayarıma usb den format atmaya calışıyorum, usb ye yazdım iso dosyasını usb den boot ettim ama bir imlec çıkıyor alt çizgi şeklinde ve yanıp sönüyor sürekli hiçbir şey olmuyor, sonra dvd den atayım dedim dvd ye yazdım dvdyi format cdsi olarak görmedi bile lütfen yardımlarınızı bekliyorum. ..
Merhabalar, sağ göğüs kısmında bir ağrı hissediyorum ara ara. Yemek yerken, lokmam o seviyeden geçerken sanki ağrıyan bölgede bir sıyrılma oluyor. Sigara içen biriyim, geçen ay yaklaşık 1.5 hafta boyunca sigara içmedim o sıra azaldı bu ağrılar ama sigara içmeye tekrar başlayınca arttı. Sağ göğsümü gerecek bir hareket yapınca kütleme oluyor ve sağ tarafıma doğru yaslandığımda bir ağrı hissediyorum aynı yerde, dikleşince geçiyor. Daha önce dahiliye ve göğüs hastalıkları polikliğine gittim ikisi de akciğer röntgeni çektirdi ama ciğerlerde bir şey çıkmadı. Kaslarda bir sorun olduğunu düşünüyorum. Böyle bir yaşayan var mı daha önce? Yardım edebilecek biri?
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.087
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 40.885 (Bu ay: 313)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 99 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.