A

Teğmen
13 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle hem bu forumda hem de nerdeyse tüm internette yazılanları okudum.

http://forum.donanimhaber.com/m_83924265/tm.htm

Telefon marka-model yazısının olduğu kısımda takılı kalıyordu. Önce wipe işlemlerini yaptım. Download moda geçtim.

2 farklı orjinal Samsung USB ara kablosu- 2 farklı laptop- 3 farklı orjinal rom dosyası (hepsi sammobileden 2'si türkiye için 4.4.2 diğeri forumdaki ana konuda linki verilen italya versiyonu) ve 4 farklı odin verisyonu (1.85, 3.07, 3.09, 3.10.7) ile her bağlantı öncesi telefonu tekrar bağlayarak ara ara pili yeniden çıkartıp takarak saydığım tüm kombinasyonları denedim.

Her seferinde farklı hatalar almak suretiyle şu hataları aldım.

-Can't open the serial(COM) port hatası

-<ID:0/005> SetupConnection..

<ID:0/005> Initialzation..

<ID:0/005> Get PIT for mapping..

<ID:0/005> Firmware update start..

<ID:0/005> sboot.bin

<ID:0/005> NAND Write Start!!

<ID:0/005> FAIL!

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

SetupConnection..

<ID:0/006> Initialzation..

<ID:0/006> Get PIT for mapping..

<ID:0/006> Firmware update start..

<ID:0/006> sboot.bin

<ID:0/006> NAND Write Start!!

<ID:0/006>

<ID:0/006> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

gibi....

İlk konuda telefonun eMMC nand belleğinin ölmüş olabileceğinden bahsediyor. Telefoncuya götürmeden önce emin olmak istiyorum. Yazılımsal bir soruna para vermek istemiyorum açıkcası. Bütün gün uğraştım ancak olmadı.

Farklı birşey önerecek olan var mı acaba?

Ayrıca eğer sorun eMMC nand belleği ise ne yapmalıyım? Garantisi biteli 1 yıl olmuştur. Yinede Samsung Servisine mi gitmeliyim yoksa herhangi bir telefoncuya mı? Tahmini fiyat nedir bide
Sıfır Cruze HB 1.6 AT almayı düşünüyorum. Servise 6-7 ay sonra muhtemelen LPG taktıracağımı söyledim. Bana aracınızı sıfır LPG'li verebiliriz dediler. Bu şekilde garanti de bozulmuyor.

Yani önce benzinli alıp daha sonra serviste taktırabilirim veya sıfırını LPG'li olarak alabilirim.

Bu durumda ne önerirsiniz acaba?

Bir de firmanın aracı LPG'li satması ve garantiyi bozmaması demek araçta ilerde görülebilecek subap arızasını tamamen onlar çekecek anlamına gelir mi sizce?
30.000-40.000 civarında bütçem var.

2.el hatchback otomatik bir araç düşünüyorum.

Auris almak üzereyken M/M vitesle ilgili sıkıntıları okudum ve vazgeçtim. Kendim test ettim en azından otomatik vites konforu olmadığı kesin

Daha sonra araştırırken birçok markanın yarı otomatik viteslerinde benzer şikayetler olduğunu gördüm.

Tavsiye edilen otomatik vites hatchback bir marka model yok mudur?
Aradığım marka:Dell

Fiyat aralığım: 2000-2500 (Duruma göre biraz daha yükseltebilirim)

Kesin istediğim özellik: Full HD Çözünürlük

Kullanım sebebim: Full Hd videolardan yüksek performans almak istiyorum. Ayrıca şu anda elimde bulunan Lenovo Y550'nin yavaşlığından bıkmış durumdayım. Açılma tuşuna basmamla müdahele edebilmem arasında 3-5 dakika geçiyor şu anda( 3 yıl önce almıştım core duo2 işlemcili)

Kendi baktımlarım arasında

http://www.istanbulbilisim.com.tr/xps-l502x-s63p67-dell-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,25933.html

http://www.pcdepo.com/dell-xps-15z-g64p81-notebook-urun8166.html

http://www.bimeks.com.tr/urun/125158/dell-inspiron-7520-s61p81.aspx#photos

bu modeller mevcut.

İşlemcilerinden çok anlamıyorum.Sıkıntım bu noktada. Hangisi sorun çıkarmaz hangisi hızlı çalışır hangisi beni en uzun süre götürür bilmiyorum ama özellikle usb den veri aktarımında hızlı olmasını,hızlı açılmasını ve video oynatımında kusursuz olmasını istiyorum.

XPS serisi hayalimdi ancak işlemcileriyle ilgili soru işaretlerim mevcut. Bu 3 ürünü veya farklı bir ürünü tavsiye edebilecek var mı acaba?
i7 2630qm

i7 3612 qm

i7 2640 qm

Bu işlemcileri kısaca değerlendirebilecek olan var mı?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 118
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 4.953 (Bu ay: 86)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Dell
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.