U

Çavuş
10 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 17 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar herkese merhaba,

Türkiye'de üretilecek ve yurtdışınada satışı gerçekleştirecek ev otomasyon ürün portföyü için isim arıyoruz.

Örnek verecek olursak, çok lüks bir site için en üst seviye ürünlerimiz verilecek
Orta seviye için daha makul ürünler
Düşük seviye için en düşük kategorideki ürünlerimiz verilecektir. (Premium-Pro-Basic mantığı)
Tabi ki böyle kalıplaşmış terimler yerine yeni isimler aramaktayız ve beğenilen 1 isime 100 TL ödül vermek istiyoruz.
Yarışmanın son günü 6 Eylül 2015 23.59'dur.

Kriterler aşağıda belirtilmiştir
* İngilizce yada evrensel kelimeler olması şarttır.
*3-8 Harf arası olmalı.

Sayfa günlük olarak kontrol edilip yarışma sonunda beğendiğimiz ismin sahibini açıklayacağız, kendisine özel mesaj atılıp hesap numarası istenecektir, ödülü banka hesabına yollanacaktır.

Konunun iyiye gitmesi durumunda 3 isim bu konudan seçilirse 3 isim sahibi ile görüşmeler yapılacaktır.

Teşekkürler.
Arkadaşlar merhabalar biz mezuniyet projesi olarak komponent test edici yapıyoruz , 3 problu ölçüm yeri olacak fakat test yapıldıktan sonra farklı devrelerede girmesi lazım test edilecek komponentin , yani mesela transistörün B , E,C bacakları tespit edilecek ve 1 mA kollektör akımı altında yine farklı testler yapılacak tak çıkar sistemi olmayacağı için benim bir şekilde devreyi analog switchler veya röle ile yönlendirmem lazım kısacası ilk devrede test yapıp ikinci devrede b c e sırasına düzgün oturtup test yapacaz paylaşacağım resimde üstteki devre ilk test devresi alttaki ikinci test devresi

Arkadaşlar merhabalar , biz bu yıl üniversitede mezuniyet projesi olarak komponent test cihazı yapacağız danışman hoca tarafından bazı şeyler spesifik olarak değiştirildiği için piyasada bulunan hiç bir devreyi kullanamıyoruz biz kendi devremizi oluşturup proteusta kurduk fakat pic kısmına geldiğimizde birazcık boşluk içerisindeyiz bize yol gösterebilirseniz seviniriz , sormak istediklerimi aşağıda belirtiyorum şimdiden çok teşekkürler.

-Öncelikli olarak devremizde Bobin , kapasitör , diyot , transistör ve direnç olacak
S1 : Direnç ölçümü için 10K sabit direnç ile gerilim bölücü yaparak tek kademede pic16f887 ile yüzde kaç hatalı okurum?
S2 : Kullanacağımız pic maksimum kaç volta kadar okuyabiliyor?
S3 : Transistör testinde max. çalıştığı frekansı bulmak için base'den pic ile kare dalga verip collectorden kontrol edebilir miyim eder isem nasıl ?
S4 : 16x2 Lcd ekran kullanacağız , bunlara göre öncelikli olarak izlememiz araştırmamız gereken kod yolu nedir biz öncelikli olarak direnci okutup işlemleri yaptırıp ekranda görmek istiyoruz bu noktaya kadar getirebilirsek devamını daha rahat çözebiliriz ama izleyebileceğimiz yol hakkında pek bilgimiz yok , kod vs. tabiki beklemiyoruz fakat bize yol gösterebilecek biri yazarsa çok seviniriz teşekkürler.
Arkadaşlar merhabalar , mezuniyet projesi için komponent test devresi yapacağız fakat pek bilgimiz yok bu konu hakkında devre elemanların test mantıklarını anladık fakat iş dijitale geçince biraz sıkıntılarımız var internette araştığım kadarıyla ATmega8 kullanılmış çoğu devrede bunun yararı nedir neden atmega8 kullanılıyor birde daha önce yapmış olan birisi varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim teşekkürler
Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar bütçe 4500 tl oyun ağırlıklı bir bilgisayar olacak , monitörde dahil ( IPS 23" olması tercihimdir). Dolar kurundaki değişmelerden ötürü şu anki fiyatla +200 eklenerek düşünülebilir en makul olduğu zamanı yakalayıp almayı düşünüyorum
Arkadaşlar merhabalar çok acil staj raporlarına ihtiyacım var aradığım staj raporları **** sitesinde , referans koduyla çalışıyor ben mail attım ama geri dönüş olmadı üyeliği olan biri bana pm ile dönerse sevinirim teşekkürler
Arkadaşlar merhabalar benim bir sorum olacaktı mesela ben orjinal cod ghost sahibiyim live üzerinden satın aldım fakat evde adil kota olduğu için iş yerimde bilgisayarıma indirip bi şekilde xbox a atabiliyor muyum böyle bi imkan var mı ? teşekkürler
Arkadaşlar msi'ın linkini verdiğim anakartında extended atx yazıyor fakat ölçülerini araştırdığımda 30.5 cm atx yapıda olduğu yazıyor ben buna midtower herhangi bir kasaya takabilir miyim düşündüğüm kasa aşağıya koyuyorum linkini şimdiden teşekkürler

Anakart :http://www.vatanbilgisayar.com/990fxa-gd80-am3--amd-990fx_sb950-ddr3-2133mhz-oc-sata-30-usb-30-anakart.html#genel-bakis
Kasa :http://www.vatanbilgisayar.com/carbide-serisi%E2%84%A2-400r-80plus-750w-midt-atx-siyah-kasa.html#genel-bakis
Arkadaşlar merhaba üniversitede bir proje hazırlıyoruz fakat pic tarafında biraz çuvalladık bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı forumda ?
3x4 keypad i taratma fonksiyonu olacak ve herhangi bir iki rakam giriliyor * a basılıyor ve 2 rakam daha giriliyor ( tabi bu sırada bu yazdığımız ilk 2 rakam Led display de ilk 2 digitte gözükecek sonraki yazdığımız 2 rakamda son 2 digitte gözükecek ) en son kareye bastığımızda 4 digit olan led displaye sonucu yollamamız gerekiyor , şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim
Arkadaşlar 2 ekranlı autocad ve solidworks çalıştıracak bir sistem topladım , fiyat aralığımız max 2000 tl olacak şekilde en uygun sistemi toplamaya çalıştım sizin önerilerinizide bekliyorum , böyle bir sistem için ayrı ekran kartı almamız gerekirse nedir almam gereken kart ? şimdiden teşekkürler
Hakkında
Forum İmzası:
Hakkımda:
Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcıları Kulübü

iPad 3. Gen. 16 gb + 4G

iPone 4[S]
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
Tablet
Apple
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 92
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 5.589 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.