V

Yüzbaşı
07 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f5/1b/e9/f51be9e5ee00ac5e1c67e8631a0c31e0.jpg&t=0&width=480&text=1

Büyük bir futbol tutkunuyum çocukluğumdan beri. Futbol oyunlarıyla da haşır neşirim yaklaşık 16 senedir. Ancak şu an ne PES'ten ne FIFA'dan memnun değilim, bu konuda yalnız olduğumu düşünmüyorum. (Menajerlik oyunlarını oynamadığım için bununla ilgili yorum yapmıyorum)

PES serisini PES 4'ten bu yana oynarım ve hala PES 5 ve 6'daki aldığım zevki hiçbir oyundan alamıyorum. Seri PES 6'dan sonra geri gitmeye başladı. Tam 2010'da toparladı sonra yine geri gitti. 2013'ü herkes dillendirir ama ben pek sevmem oynanışını. Ancak Kariyer modunu detaylarından dolayı çok oynamışımdır (Yıldız oyuncu transfer edildiğinde stadyumda imza töreni yapılması gibi güzel hoş detaylar)

Sonra 2014'de bir facia çıktı ortaya oyun kendi kendini bitirdi, ancak 2019 ile itibaren toparlanmaya başladı.

FIFA'ya gelelim. Son 4 senedir EA'ya sövdüğüm kadar kimseye sövmedim. FIFA'yı özellikle 11'den bu yana oynarım. FIFA 11'den önce de en çok FIFA 07'ye şans vermişimdir. FIFA 11 ile FIFA 14 arası oyunu öyle bir geliştirdiler ki oyunun geleceği adına çok umutluydum. Frostbite motorona bir geçtiler. Ne o oynanıştaki gerçekçilik, ne o animasyonların yumuşaklığı, ne de oyunun zorluğu kaldı. Oyun 17'den bu yana hep geriye gitti. Ve şu an karşımızda tamamen arcade bir oyun var. Açın FIFA 13 oynayın şu an nerden nereye gelmişiz diyeceksiniz. Varsa yoksa Ultimate Team, adamların geri kalan hiçbir şey umurlarında değil. FIFA'yı oynarken parmaklarım ağrırdı şimdi yürüye yürüye gol atıyorum. Aşırı hızlı oyuncular, gerçek dışı animasyonlar, hep aynı şut animasyonları, aynı kariyer modu...

Kısa ve öz iki oyundan da mutlu değilim, eskileri mumla aratıyorlar bana. Online modlarla aram yok kariyerci tayfadanım ben o yüzden online kısımları nasıldır bir şey diyemem.

Son birkaç senedir ise PES'in oynanışından dolayı biraz daha PES'e şans vermekteyim. Taktik olsun oyunun ağırlığı ve daha gerçekçi olmasından biraz daha PES oynuyorum ama iki oyundan da genel olarak memnun değilim. Unreal Engine ile geliştirilmekte olan PES 2022 nasıl olacak çok merak ediyorum. Umarım iyi bir şey yaparlar da rekabet kızışır yoksa benim bu memnuniyetsizliğim devam edecek gibi gözüküyor.

Bunlar tamamen kişisel düşüncelerim, iki oyunun da iyi olmasını istiyorum ikisini de oynayım istiyorum ancak nasıl olacak bilmiyorum.

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir bilgisayar topladım ve monitör de alacağım fakat monitörden pek anladığım söylenemez. Araştırma da yaptım baya ancak yine de kararsızım yardımınıza ihtiyacım var.

Aldığım sistemde RTX 2060 ekran kartı ve işlemci AMD Ryzen 5 3500 var.

Oyun olarak genelde senaryolu oyunlar oynamaktayım online oyunlarla pek aram yoktur.

75hz mi 144hz mi almalıyım?

Fiyat olarak fazla bütçem yok 1500 civarı verebilirim en fazla.

araştırmalarım sonucu ben bu monitöre karar kıldım. Siz ne dersiniz. Yardımlarınızı bekliyorum

https://www.hepsiburada.com/asus-vp249qgr-23-8-144hz-1ms-analog-display-hdmi-freesync-full-hd-ips-monitor-pm-HB00000RRJ7K

Arkadaşlar merhaba. Msi ge60 kullanıcısıyım, 3 yıldır bilgisayarımı sorunsuz bir şekilde oynuyordum, hiç format dahi yememişti bilgisayar.
Bir gün oyun oynarken fandan ses gelmeye başladı, bilgisayarcı fanı temizledi macunları değiştirdi. Ses gelmemeye başladı. Ancak bu kez anlamsız yere oyunlar kasmaya başladı. Tüm özellikler açık, sıkıntısız oynadığım oyunlar kasmaya başladı.

Yapmadığım şey kalmadı, format attım. İçi zaten temiz. Macunlar yeni değiştirildi, olması gerektiği gibi sürülü. Driverler ise güncel, her şey olması gerektiği gibi ama bir türlü çözemedim.

Bu sorunu çözen olursa çok hayır duamı alır arkadaşlar :) yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayarımın Özellikleri

-Windows 8.1 Pro 64 bit
-8GB Ram
-Intel 4700MQ 2.40 işlemci
-GTX765m ekran kartı
Merhaba arkadaşlar. Eski PES oyunlarının hayranıyım, PES 3'ten PES 2011'e kadar çıkan oyunların daha doğrusu. (2008 hariç) Bilgisayarımda PES 2009 yüklü son zamanlarda baya vakit ayırdım oldukça güzel bir oyun o döneme göre gerçekten. İlk çıktığında da oldukça beğenerek oynuyordum Görünüş olarak kat kat daha iyi görünüyor şu anki PES'lerden. PC'de tabii.

Bende iki oyunu oyun içi görüntüleri ile karşılaştırmak istedim bazı yönlerden. Buyrun yorum sizin...

Faul tekrarlarındaki çimlere dikkat edin arkadaşlar. PES 2017'de nasıl 2009 nasıl duruyor. Ne denirki... :)

Şu görüntüye bakın. Yıl 2009 formadan çekme var. Şimdi böyle bir özellik yok tabi :)

Yorumlarınızı sizde belirtin. :)
Var mı PES 6 gibisi arkadaş. Hele bir arkadaşınızla oynayınca hala öyle zevkli oluyor ki. Bende açtım şöyle bir video çekeyim dedim. Buyrun:

Yorumlarınızı esirgemeyin :)
Merhaba arkadaşlar. Attığım gollerden iki klip oluşturdum, sizinle paylaşmak istedim. Yorumlarınızı eksik etmeyin :)

Arkadaşlar merhaba. Orjinal BF3 sahibiyim, bilgisayara format atmam gerekti daha doğrusu 64 bit yapmam. Sonrasında oyuna girmek istediğimde böyle bir hata ile karşılaştım. W8 32 bitte çalışıyordu oyun, W8 64 bit yaptım çalışmamaya başladı. Ama hata bununla ilgili değil ekran kartı ve DirectX ile alakalı.

http://i.hizliresim.com/JENREY.jpg

Ekran kartımı falan hep güncel tutarım. Bu oyunu uzun süredir oynuyorum online olarak şimdi giremiyorum bile.

Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu yanlış yere açtıysam affola.
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir bilgisayar aldım. Sabit disk 1 TB ama sadece Yerel Disk C var ve o da 439 GB. Geri kalan nerede, çok kafam kurcalanıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 344
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.036 (Bu ay: 393)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 257 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.