Emekli Yönetici
18 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
195 üye
Görüntülenme
Toplam: 1123 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar uzun süren bir hasretin sonunda nihayet kavuştuğum Marshall Major 2 BT hakkında çok teknik olmayan ancak son kullanıcı için önemli birkaç detayı paylaşmak istiyorum. Öncelikle bir Sennheiser ve Sony meraklısı olarak Marshall' dan özellikle ilk Major hakkındaki yorumlardan sonra uzak durdum. Ancak Sony 65BT ve 4.40 denedikten sonra özellikle kullanım rahatlığı ve ses berraklığı olarak kendimi bir anda Marshall standında arka arkaya parça dinlerken buldum. Öncelikle ne tür müzikten hoşlandığınız çok çok önemli. Eğer bir rock/metal, blues/jazz meraklısıysanız bu konyu hiç görmemiş gibi diğer konulara yönelebilirsiniz (Fiyat farkına çok değdiğini düşünmesem de Marshall Monitor' ü bir inceleyin derim) çünkü bu kulaklık sizin kulaklığınız değil. Ancak R&B, house, club vb. parçalarda kendinizi ritim tutarkan buluyorsanız çekin sandalyenizi konuşacak çok şey var!

İncelemeleri okuduğumda hiç denemediğim 650BT ve 950BT alacağım diye odaklandığımı söyleyebilirim. Kullanım rahatlığına göre tercihimi yapacaktım. Ancak 650BT' nin beklentilerimi yerle bir etmesinin üstüne derin bir nefes çekip bir yerlerde bir hata olduğunu düşünmeye başladım. Hemen yanımda duran Marshall standına gözüm kaydı ve ne zamandır takip ettiğim Marshall Major 2 karşımda duruyordu. Önceki seri incelemelerinde yerden yere vurulan, tizleri berbat, midleri vasat bu kulaklığa bir şans vermek istedim.

Övgüler:

Aynı playlist ile bir giriş yapayım dedim ancak daha kulağıma taktığım anda, henüz hiçbir parça açmamışken kulaklığa hayran kaldım. Padleri o kadar yumuşak ki eğer stand yandan sıkmasa kulağınızda olduğunu anlamanız imkansız! Ses yalıtımı çok başarılı. Hani kulakiçi kulaklığı taktığınızda bir basınç oluşur ya bu kulaklıkta da aynı basıncı hissediyorsunuz. Bu bile sizi heyecanlandırıyor! Playliste geçtiğimde keyfim kat ve kat arttı, zira midler ben burdayım derken, tizler arkadan arkadan göz kırpıyordu. Hiçbir eko ayarına gerek kalmadan bas odaklı, mid/tiz dengeli bir şekilde o parçadan o parçaya koştum. Sonuç çok başarılıydı. Hani 650BT' de keşke bit tık fazla olsa, 950BT' de ise bu ne yahu şunu biraz kısalım hissini yaşadıysanız bu kulaklıkta aynen devam ediyorsunuz. Kaynaklar arasında geçiş hızı muazzam. Hatta extreme bir örnek vereyim size. Kablo ile Nintendo Switch' e bağlıyken, BT telefonuma bağlı ve telefonumdan bir video izlemek istediğimde sanki hiç kaynak değiştirmemişim gibi aynen diğerine geçiş yapıyor. Bu konuda çok çeken biri olarak sevinçten gözlerim yaşardı desem yeridir.

Cık cık cık:

Kulaklık tam müzik sizi sarmışken, hadi paşam sen bir ara ver dedirtiyor zira stand biraz sıkıyor. Bu nedenle 30dk üzeri dinlemelerde 15-20sn ara vermek gerekebiliyor. Mikrofon koy dediniz koyduk amacıyla var. Görüşmelerde siz karşı tarafı çok net duyuyorsunuz ancak karşı taraf sizi karşıki köyden duyuyor! Bu nedenle önemli görüşmelerde dahili mikrofonu çok tercih etme şansınız yok.

Kahvemizi içip kalkalım:

Kutu içeriği oldukça başarılı. İçerisinden çıkan ara kablo sizi bataryanın bittiği anlarda çaresizlikten kurtarıyor. Kablo çok kaliteli ve sarmal yapıda olması nedeniyle oldukça ergonomik. Kutudan bir adet de şarj kablosu çıkıyor ve bu canavar maalesef tam 4 saatte şarj oluyor. Pilini bitirmek sanırım imkansız. Kulağımdan düşmemesine karşın 2. günün sonunda aynen devam ediyor. Her akşam düzenli şarj eden biriyseniz zaten bunu düşünmeyin bile. Ben kulaklığın genel performansından çok memnun kaldım ve yukarıda belirttiğim dinleyici grafiğine uyan her arkadaşa tavsiye ediyorum.

Kulaklık hakkındaki tüm sorularını yanıtlamaktan memnuniyet duyarım. Zira incelemelere bakarak ürün almaya kalkarsak Sony' den başka alacak kulaklık yok sanırım.

Merhaba arkadaşlar. Bu iki araç arasında kaldım. Benim için önemli olan yoğun trafikte yormayan, komforlu bir araç olması. İkisi arasından hangisini tavsiye edersiniz?
Silinebilir. Mükerrer konu.
Merhaba arkadaşlar. İki araçtan birini almayı düşünüyorum. Aşağıda aradığım özellikleri yazıyorum, kullanan arkadaşların bu doğrultuda önerilerini rica ediyorum.

1) Konfor

2) Yakıt tasarrufu

3) Çekiş gücü

4) Sessizlik

Herkese iyi forumlar.
Merhaba arkadaşlar. İki araçtan birini almayı düşünüyorum. Aşağıda aradığım özellikleri yazıyorum, kullanan arkadaşların bu doğrultuda önerilerini rica ediyorum.

1) Konfor

2) Yakıt tasarrufu

3) Çekiş gücü

4) Sessizlik

Herkese iyi forumlar.
Merhaba arkadaşlar. Web sitelerinde kampanya başlamış olarak gözüküyor ancak bayiilerin neredeyse hiçbirinde ürün bulunmuyor. Kampanyadan yararlanan arkadaşlar varsa hangi bayiiden ürün bulabildiklerini belirtebilirlerse sevinirim.
Merhaba arkadaşlar.

Çalışanı olduğum büyük bir firma için kombi-termostat kullanımı için bir piyasa araştırması yapıyorum. Bu nedenle kullandığınız ve memnun olduğunuz veya kullanmayı düşündüğünüz kombileri benimle paylaşabilirseniz sevinirim. Ben de, ileride kullanabileceğiniz termostatlar konusunda, yine bu sayfa üzerinden, sizlere yardımcı olacağım.

Katılan tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
Selam arkadaşlar. Şu denkleminin çözümü veya ∆2= şeklindeki hali lazım. Elimizde ∆1 ve A değerleri var. Bu iki değeri kullanarak ∆2 yi bulabilir miyiz?

∆1-∆2=A*ln(∆1/∆2)
Beyler çok acil olarak bir excel formülüne ihtiyacım var. Yapmak istediğim şey şu:

İlk sayfada formülle bulunan sonuçlar mevcut. 2. sayfada abaklarda bulunan değerler mevcut.

Yapmak istediğim ilk sayfadaki değere en yakın "büyük" değeri 2. sayfadan alması.

Örneğin ilk sayfadaki değer 14,28 ikinci sayfada da 14,28 ve 14,76 mevcut. 14,76 yı almasını ve ilk sayfadaki değerin yanındaki sütuna yazmasını istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Kendisinin dayım olduğunu büyük bir onur ve gururla belirteyim. Yurtiçi ve yurtdışı neredeyse izlediğiniz tüm meşhur organizasyonların (Paris Hilton İstanbul, Tiesto İstanbul, gibi) müzik direktörlüğünü ve yönetmenliğini yapan, neredeyse tüm meşhur dinner houseların launch, after launch, chillout müzik koordinatörü olan çok büyük bir yetenektir. Yurtdışında oldukça popüler olmasına karşılık maalesef Türkiye' deki çoğu gizli yetenek gibi tanınmıyor kendisi. 30 yıl civarı bu mesleği yapan, piyasada gördüğünüz tüm DJ geçinenlerin hocasıdır kendisi -bizzat çalıştıklarına çok şahit oldum-. DH ailesi olarak bu büyük yeteneğe sahip çıkalım diyorum.

Buradan tüm çalışmalarını inceleyebilir, ne derece büyük bir yeteneğe ev sahipliği yaptığımıza kendiniz şahit olabilirsiniz.https://www.facebook.com/djkhaikhan?fref=ts

Hakkında
Meslek: Avukat
İlgi Alanları: Work-Travel-Work-Work-Travel
Forum İmzası:

PSN: SAVIARs
Gamertag: SAVIARs
Forum İkinci El İmzası:
Kesinlikle uzak durun: kidman123
Hakkımda:

Viskozitesiz akışların, mekakimyasal empedanslarının, antikorozyonal redüktansı.. 樹液
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MacBook
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
Xbox One
TV
Sony
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 21 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 16.879
İkinci El Bölümü Mesajları: 2.573
Konularının görüntülenme sayısı: 684.210 (Bu ay: 2.623)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.489 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.