Binbaşı
25 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 135 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Aile icin bi tane berlingo tarzi arac lazim 2013 model temiz arac buldum 1.6 Hdi Combi 90 Sx kullanan arkadaslardan bilgi almak istiyorum kronik sorunlar vesaire
Sizce ötv indirimi ne zaman gelir ve indirim oranı ne kadar olur?
Malum araç satışları inanılmaz düştü %67 gibi bir düşüş inanılmaz fazla ve aslında bu rakam %80 diye düsünuyorum gercek sahıs alimlarinda.2018 model araçlar satılmıyor 2019 da arac satıslari %90 duser bu sekilde devam ederse.Tabi bu durumda dogal olarak araç sektörü bitme noktasına yaklasır firmalar bayileri servisleri dahi kapar isçi cikarımları baslar.Mecburen ötv indirimi yapılacak ama oran nekadar olacak? %10,20 veya 25 gibi rakamların pek etkisi olmaz gibi.En azindan o %60 oranın min %15 gibi bi rakama cekilmesi lazım ve mecbur olacak diye düşünuyorum.
Otomobil ve hafif ticari araç satışları Temmuz'da yıllık % 36 düştü
ODD'nin verisine göre, Türkiye'de otomobil ve hafif ticari araç satışları, Temmuz'da bir önceki yıla göre yüzde 36 düştü

Otomotiv Distribütörleri Derneği'nden (ODD) gelen açıklamaya göre, Türkiye'de otomobil ve hafif ticari araç satışları, Temmuz ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 36 düşerek 52,734 birime indi.

Otomobil satışları Temmuz'da yüzde 33'lük bir düşüşle 42,024 birime indi.

Ocak-Temmuz dönemi otomobil ve kamyonet satışları ise bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 16 düştü ve 406,082 birim olarak gerçekleşti.
Amir Khan milyonere cikti beylrr acin
....
Başlıktaki gibi eskisi gibi 16:9 mu alınmalı yoksa 21:9 mu ?
Malum araç fiyatları artık döviz kurununda etkisiyle devletimizin vatandaşını düşünen muazzam vergi uygulamalarıyla uçuşa geçti yeni e serisine 5 serisine bakıyorum 400 500 bin tllerde artık bu fiyatlar hayal olmaktan çıktı.Kendim geçen sene 0 aldığım astra k yı bu yıl değiştirerek yüksek bi bütçeyle premium araç düşünürken ani kararla fiyatların etkisiyle vaz geçtim aracımıda satarak 2 tane daire aldım ve 2000 tlden fazladan kira gelirim oldu.Şimdi 250 300 e bi araba alsaydım gelir getirmekten çok zarar edecektim.Bu fiyatlarla araç felan alınmayacağını anladım.Lüks ev fiyatına anca 5 serisi alabiliyorken araç felan alınmaz.Forum olarak sizler ne düşünüyorsunuz?
Hayırdır Pulsefire Ezreal reworkmu yicek yoksa başka bi champe pulsefire skinmi geliyor
Amerikaya turistik olarak gitmek ve La Ny gibi şehirleri dolaşmak istiyorum ama vizem yok.Yaşım 23 resmi olarak bir işim yok gözüküyor sgk girişim felanda yok ama üzerime kayıtlı 3 tane daire ve araba var bu evlerin kira gelirleride mevcut banka hesabımda 100 bin kadar para var ve düzenli parada yatıyor.Sizce bu durumda vize verirlermi veya çalışıyor olarak gözükmediğimden direkt red mi ederler bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
Samsung
World of Warcraft
World of Warcraft
LOL
Annie
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Forum ana sayfasına bakıyor.
Son Giriş: 2 sn. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.501
İkinci El Bölümü Mesajları: 49
Konularının görüntülenme sayısı: 93.480 (Bu ay: 1.470)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.558 (Bu hafta: 10)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.