J

Binbaşı
14 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 98 (Bu ay: 1)
Gönderileri

şikayetvar sitesinde zaten detaylar mevcut kısaca özetlemek gerekirse mayısta aldığım ürün 2. taksidini ödedikten sonra temmuzda renk hatası ve defolu olarak teslim edildi 15 gün içerisinde değişeceği söylendi ama şuan 1 ay oldu değişim bekliyorum. Müşteri hizmetleri açmıyor bayi(izmir karabağlarda cadde üzerindeki nil-se mobilya) ile uğraşmak ayrıca bunalttı. Ben bir hata ettim şikayetleri göz ardı edip büyük sandığım 5 para etmez bellonadan ürün aldım pişman oldum siz almayın.

Emektar lg tv nin ekranında dikey siyah gölgelenmeler oluştu. Malum kasım ve aralıkta elektronikte indirimler oluyor o döneme kadar takip amaçlı va panel tv önerilerinizi istiyorum 50-55" boyutunu geçmeyi düşünmüyorum ama tüm tekliflere açığım. Ayrıca yurtdışı sitelerde panel olarak filtre oluyor ama çoğu Türkiyede satışta değil. Türkiyedeki ürünleri panel olarak filtreleyebileceğim bildiğiniz bir site var mı?
yaklaşık 3 hafta önce indirimde iken escape plan collection oyununu tr psn den almıştım 3-4 gün kadar oynadım sonra oyun hdd hatası verip açılmadı sildim tekrar yükledim hala aynı. Şimdi fark ettimki indirim bitince bu hata çıktı. Kütüphanede escape plan lisans olarak var. Psn e girdiğimde escape plan collectionda bir 89tl birde ücretsiz seçenek çıkıyor. Ücretsizi seçtiğimde işlem hatası alıyorum. Daha önce başına böyle birşey gelen var mı bu konuda kimden destek almam gerekir sony e ulaşmak telefonla mümkün değil gibi.
Geçen gün ps4 açtığımda harici hd deki daha önce oynadığım oyunu açarken hata verdi. Sonra ps4 kapatmaya çalıştığımda bir türlü kapanmadı fişi çekmek zorunda kaldım. Tekrar açtığımda aynı oyunu gene açmadı ama farklı bir oyunu açıyor. Ps4 forumda hdd hatası formatlanmalı vs diyor ama harici olduğu için ps4 kurtarma ekranında bu hdd ye işlem yapamam. Belli bir bölümü bozulmuş olabilir mi harici hdd nin? 1.3TB lik oyun çöpe gitmesin durduk yere ondan korkuyorum.
Geçen hafta dijitsu 40" modelini indirimle teknosa dan aldım bu ara çok sık bim,metro vs vs firmaların ürün katoloğuna girdiği için kendi çapımda inceleme yapayım istedim.

Öncelikle internette ve kutu üzerinde yer alan bilgiler anladığım kadarıyla yazılımsal geliştirme sonucu elde edilen teknik bilgiler. Kitapçıktan çıkan teknik bilgi tablosunu yazıya ekleyeceğim.

KURULUM VE SERVİS

Kurulum ücretli. Müşteri hizmetlerine ulaşması tam bir sorun. Teknosa sbh+ diye bir firmaya orasıda trident diye bir firmaya yönlendirdi. Sitesi çalışmadığı için teknik servis direk numarasını bulmak problem. Uzun uğraşlar sonucu bayiye ulaştım mesafeye bağlı ücret talep edebiliyor. İzmir gaziemir servisi anlayışlı bir insan kendisinin ürünün kırık çıkması(ki benim kasa oturmamış çıktı) gibi durumlarda en çok etkisi olduğunu geri kalan durumlarda fatura yeterli olacağını söyledi.

GARANTİ

Kitapçıktada ürünün 2 yıl garantili olduğu kaşe veya fatura olmazsa fabrika çıkış tarihinin baz alınacağı yazılmış. Ben servis çağırmayıp kendim açtım. Çerçeve tam oturmamış panelden ışık sızmaları vardı çağırmadığım için pişman olmuştum neyseki elle çok kolay bir şekilde oturdu şuan sıkıntı yok. Tavsiyem 50tl civarı ücret istenirse risk almayın servis kursun.

TASARIM KALİTE

Öncelikle kumandasından paneline kadar üründe kaliteli malzeme yok. Hepsi 2. hatta 3. sınıf plastik. Tasarım olarak ayaklar güven veriyor, çerçeve biraz kalın denebilir. Malzeme kaliteside dahil bu fiyata bu ürün. Benim için göze hoş gelmesi önemli benim gözümü yoran canımı sıkan bir durumu yok. Fiyat performans olarak sınıfını geçer bence.

GENEL

Teknik olarak ürün hd ready panele(1368x768) full hd çözünürlülükte. Kutuda hem sarı renkli 1080p hemde hd ready panel ibaresi var. Hd ready panel yazısını görünce iade edecektim ama bu fiyatlı ürünlerin hepsinde yapılan bir çakallık bu sanırım. Bilindik güvenilir markaların 40-43" full hd modelleri ile arasında 600tl civarı fark var.Benzer panel problemini awox veya axen için forumda biri daha yazmış. İnternette biraz araştırdığımda full hd kalite kaybı yaşasamda alabileceğime kanaat getirip ürünü kurdum.

Üründe 3 değil 2 hdmı girişi var. Kanallar ve cihaz kendince yüklü geldi arama yapmam yada kurulum yapmam gerekmedi.Cı+ girişi var demiş epey ama Cı girişi var dsmart modül cı+ protocol 16 hatası verdi izleyemedim. Sanırım Cı yükletmem lazımmış modüle uğraşmadım şuan kullanmayacağım için.

Hdmi 1 yuvası arc destekli ses sitemi kullanıcak olan için güzel bir durum olmuş alırken bilgim yoktu. Ses kalitesi maalesef kötü ayarları değiştirsen bile büyük bir etkisi olmuyor. Film için oldukça yetersiz.

Görüntü kalitesine gelince. Hd ready panele kafayı taktığım için ps4 ten netflix açıp çözünürlüğe baktım 1080 görüyor. Video çıkış özellikleri gene 1920x1080 gösteriyor. Pes oynadım 2m mesafeden bakmama rağmen piksel veya göze hoş gelmeyen kasma vs gibi bir duruma rastlamadım. Youtube üzerinden full hd test açtığımda arkadaki ışık noktası beyaz testlerinde kabak gibi ortaya çıkıyor. Genel olarak kontrast yok sürekli sona kadar açık arka ışık(samsunglarda öyle bir ayar var). Siyah derinliği kesinlikle beklemeyin. Bu durum tv izlerken oyun oynarken falan göze batmıyor. Testlerde ekran komple tek renk olunca fark ediliyor o yüzden korkulacak birşey değil. Ben kusur aradığım için gördüm sıradan kullanıcı fark etmeyebilir.

Usb denemedim multimedia özelliği konusunda bir fikrim yok o yüzden. Genel olarak bu fiyata alınacak bir ürün olmakla birlikte 1000tl ve altında almanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Ben 1099tl ye aldım ve kurun dahada yükseleceğini düşündüğümden cazip geldi. Çok kullanmayacağım bir yerde 2-3 ay günde 2-3 saatlik tv ve ps4 kullanımı için bana yeterli geleceğini düşünüyorum.

Malum sırf hd olsun diye alınan axen sunny modelleri vardı sonra awox bu gruba eklendi. Şimdi bakıyorum fiyatları gereksiz şekilde yükselmiş.1100-1200 bandı 40" tv 1300-1400 e çıkmış ki ben 1000 altına düşmesini bekliyordum.

şimdi dijitsu diye bir marka çıkmış gene atmaca gruba mı ait bilmiyorum kullanan oldu mu hiç bu tv yi?
tamamen hobi amaçlı olarak pikap dinlemekteyim. Ion Audio MaxLP Speakerli pikabım vaar dün sesler bir anda dağıldı cızırtı başladı. Sesi kısınca cızırtıdan müzik hiç duyulmuyor.

açıkcası hoparlörü bozuldu sandım çünkü ufak yiğen arada oynuyor pikapın ses tuşu ve hoparlöleri ile vuruyor falan. Ama iğneyi temizleyince bir süre düzeldi sonra gene başladı 1 yılı geçti alalı iğne değişimi gerekiyor olabilir mi? internette heryerde karşıma çıkan universal iğnelerden alsam plaklara çok zarar verir mi?
Teknik bilgi öğrenmek istiyorum aslında. Pc den telefondan ve ps 4 ten baktığımda sürekli farklı ping değerleri görüyorum. Bu o cihazların donanımı ile mi alakalı? ps4 kendisinin bir browseri var ve test sitesini bile düzgün açamıyor. O yüzden pc den gördüğüm değerler en doğrusu sanırım?

Birde 35mbs den 100mbs kadar olan pakete geçtiğim. 35mbs iken hat snr 30db di şuan 14db testlerde 45mbs görüyorum modem arayüzü 133mbs destek gösteriyor. Turknet 75mbs diyor. Ama snr değerinin bir anda bu kadar düşmesi normal mi? 35te zaten 33leri görüyordum boşa mı paket değiştirdim acaba.

dipnot: gelen sms te 3 güne kadar geçiş tamamlanacak diyor acaba değerlerin oturması zaman mı alıyor?
bölüm sırf şikayet olmasına rağmen inat ettim turknet i deneyeceğim. Evraklar vs ok. Kurulum için aranacaksınız diye sms geldi.sms te yazan dışında bir numaradan arandım. Pazar gününe randeevu alındı.Teknofix diye bir firmadan ve turknetten onay sms geldi. Gelecek kişiye diyorum cat6 mı çekeceksin bende cat6 yok diyor. Mevcut hattan ilerlicem diyor dedim kutudan yeni kablo gelecek mevcut hat yok. Bende kablo çekecek malzeme yok yapabilirsem yaparım gibi bişeyler dedi. Pazar sabahı olmaz yarın yada pazartesi gel diyorum illa pazar diyor sanki bu işi ek kazanç olarak yapıyor gibi geldi bana.

Cat6 olmaması normal mi? kablo çekilecek dediğim telekom kutusundan eve kablo gelecek bunun için en fazla duvar delmeye matkap gerekir bu adamda bunların olmaması saçma değil mi?

Sizin kuruluma gelen abilerde böyle profesyonel olmayan kişiler miydi ey kullanıcılar?
bölüm sırf şikayet olmasına rağmen inat ettim turknet i deneyeceğim. Evraklar vs ok. Kurulum için aranacaksınız diye sms geldi.sms te yazan dışında bir numaradan arandım. Pazar gününe randeevu alındı.Teknofix diye bir firmadan ve turknetten onay sms geldi. Gelecek kişiye diyorum cat6 mı çekeceksin bende cat6 yok diyor. Mevcut hattan ilerlicem diyor dedim kutudan yeni kablo gelecek mevcut hat yok. Bende kablo çekecek malzeme yok yapabilirsem yaparım gibi bişeyler dedi. Pazar sabahı olmaz yarın yada pazartesi gel diyorum illa pazar diyor sanki bu işi ek kazanç olarak yapıyor gibi geldi bana.

Cat6 olmaması normal mi? kablo çekilecek dediğim telekom kutusundan eve kablo gelecek bunun için en fazla duvar delmeye matkap gerekir bu adamda bunların olmaması saçma değil mi?

Sizin kuruluma gelen abilerde böyle profesyonel olmayan kişiler miydi ey kullanıcılar?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
xiaomi
Oyun Platformu
ps4
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.884
İkinci El Bölümü Mesajları: 166
Konularının görüntülenme sayısı: 45.564 (Bu ay: 867)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 357 (Bu hafta: 5)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.