Yüzbaşı
19 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bazı apartmanlar ve siteler vardır bilirsiniz. Sınırına duvar çekmez ve yoldan 5 metre olan çekme mesafesini yeşil alan yapmak yerine apartmanı için otopark alanı yapar. Sonrada oraya bir tabela yerleştirir şu şu apartman veya siteye aittir Park etmeyiniz diye. Umarım anlatabilmişimdir. Yani bahsettiğim yer kaldırım önü değil kaldırımdan daha içeride, apartmanın parsel sınırına giren ama sınırına duvar çekmediği için yoldan geçen herkesin Park edebileceği alanlar.Şimdi benim böyle park alanları için bir sorum var. Yasal olarak oraya sadece o apartman veya site sakinleri Park edebilir diye biliyorum. Ancak şöyle de bir durum var. Eğer o apartman sınırına duvar çekseydi biz de gider duvar dibindeki kaldırımın önüne arabamızı Park edebilirdik. Ancak duvar olmadığı için oradaki yol kenarına park etmiyoruz çünkü Park edersek bu sefer apartman sakinleri arabalarını kendi Park alanlarına sokamayacak duruma düşüyor. Onların Park alanına da Park edemiyoruz çünkü yoldan içeride onların parsel sınırları içerisinde kalıyor Park alanı. Böyle yerler için tam mevzuat nedir acaba? Bir nevi o apartman veya site kendi önündeki yolu araba Park edilemeyecek şekle sokmuş oluyor. Yol önüne duba çekmek gibi bir nevi. Ben arabamı o apartman sakinlerinin kendi Park alanlarına giremeyeceği şekilde yola Park etsem sıkıntı yaşar mıyım? Kanunen haksız duruma mı düşerim acaba?
Odtü bir hayli iyi ama yine de 3. olmasına rağmen 1. ile arasında ciddi bir puan farkı var. Ayrıca listede çok fazla Çin ve Hindistan üniversiteleri var.

http://halkgazetesi.net/?sf=b1&islem=detay&kayitno=54636


Anime Adı : Kokoro Connect
Yapım Yılı : 2012
Bölüm Sayısı : 13 + 4
Tür : Komedi, Dram, Romantizm, Okul


Kültürel Araştırma Kulübünün beş üyesi —Taichi Yaegashi, Iori Nagase, Himeko Inaba, Yui Kiriyama, and Yoshifumi Aoki— bir gün, hiçbir uyarı olmadan Aoki'nin ve Yui'nin bedenlerinin değişmesiyle birlikte tuhaf bir fenomenle karşılarşırlar. Aynı olay diğer kulüp üyelerininde başına gelir ve böylece beş kulüp üyesinin günlük hayatları bir kargaşanın içine sürüklenir.

Başlangıçta beş öğrenci, bu olayda biraz eğlence bulurlar. Fakat bu yersiz bağlantı, kalplerinin derinliklerine saklanmış acı yara izlerini de açığa çıkarır. Sakin hayatları parçalanır ve beş öğrenci arasındaki ilişki de değişmeye başlar...Bölüm sayısına 13 + 4 yazdım. + 4 olarak bahsettiğim bölümler Kokoro Connect: Michi Random adındaki speciallerdir. Bir çok yerde Special diye geçiyor ama aslında Kokoro Connect'in finalini oluşturan son 4 bölümdür. Kısaca animeyi toplam 17 bölüm olarak düşünebilirsiniz.

Sizi yer yer güldüren çok kaliteli espriler var ama bir komedi animesi beklemeyin. Sizi hüzünlendiren oldukça bol sahnesi var ama tam anlamıyla bir dram animesi değil. Yine aynı şekilde aşırı romantik bir anime de değil. Ancak okul hayatını çok iyi yansıtmış ve oldukça duygusal bir anime. Ayrıca çok farklı bir konuya sahip. Açıkçası ben animeden tam olarak aradığımı buldum. Liseli beş öğrencinin kişisel gelişimlerini çok iyi ekrana yansıtıyor anime. Yaşadıkları sorunları, sakladıkları sırları, korkuları, hüzünleri, olaylar karşısında verdikleri tepkileri falan, hepsini çok iyi harmanlamışlar ve bize sunmuşlar. Arkadaşlık ve dostluk teması üzerine kurulu bir anime. Aksiyondan uzak, duygu yüklü animeleri seviyorsanız bence bu animeye de bir bakmalısınız. Konusunu bulamayınca açayım dedim.

Son olarak bir tanıtım videosu paylaşacağım ancak videonun içinde 4. hatta 5. bölümden dahi bir-iki kare olduğundan spoiler kutusuna alıyorum.Arkadaşlar yakın bir zamanda sağ ve sol gözümün aynı oranda görmediğimi fark ettim ve hastaneye gittim. Bir alette gözümü ölçtüler. Sonra gözüme bir damla damıtarak tekrar gözümü ölçtüler. Tabi nasıl bir damlaysa 3-4 saat bana işkence oldu. Damla damıtıldıktan 20-25 dk sonra 3-4 saat boyunca ne yakını ne uzağı görebildim. Sanırım sadece gözümün odak noktası olacak kendimden birkaç adım uzaklıktaki cisimleri net gördüm. Gerisi aşırı derecede bulanıktı ve gözüm ışığa karşı aşırı derecede duyarlı hale geldiği için güneşe daha doğrusu ışığa çıkamadım. Sadece karanlık yada alacakaranlık ortamlarda durabildim. Neyse sizden, yani bilenlerden birazdan aşağı yazacağım değerleri yorumlamanızı ve neyi temsil ettiklerini söylemenizi rica edeceğim. Özellikle oradaki A değerinin neyi temsil ettiğini çok merak ediyorum.

<R>
(Boşluk) S (Boşluk) (Boşluk) C (Boşluk) A
(Boşluk) +0.00 (Boşluk) -0.25 (Boşluk) 157
(Boşluk) +0.00 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 161
(Boşluk) +0.00 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 161

* (Boşluk) +0.00 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 161

<L>
(Boşluk) S (Boşluk) (Boşluk) C (Boşluk) A
(Boşluk) -0.25 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 1
(Boşluk) -0.25 (Boşluk) -0.75 (Boşluk) 3
(Boşluk) -0.25 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 5

* (Boşluk) -0.25 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 3

P) =67 mm


L ve R harflerinin sol ve sağ gözü, s ve c harflerinin ise sanırım gözün iki merceğinin kırılma indikslerini temsil ettiklerini tahmin ediyorum. Yalnız oradaki A harfinin ne işe yaradığı hakkında hiçbir fikrim yok.
Bu değerler ilk ölçüm değerleridir. Malesef ilaçtan sonraki ölçüm elimde yok. Onu yazamayacağım. Sizden yorumlamanızı ve bilgilendirmenizi rica edeceğim. Doktordan pek birşey anlamadım.
Şimdiden teşekkürler.
60-70 bölümlük, 720p görüntü kalitesinde bir anime indirecektim fakat torrentlere baktığımda iki farklı seçenek çıktı karşıma. İki seçenekte hemen hemen aynı. Tek farkları birinin açıklamasında (1280x720_Blu-ray_FLAC) yazarken diğerinin kinde (1280x720 h264) yazıyor. Şimdi bu noktada Blu-ray yazanın bir bölümü ortalama 800mb'lık yer kaplarken diğerinde ortalama 350mb'lık yer kaplıyor. Toplamda ise blu-ray yazan 48gb, diğeri ise 21gb yer kaplıyor. Yani hemen hemen yar yarıya. Ben bu iki format (yada adı her neyse blu-ray ile h264'ü kastediyorum) arasındaki farkı bilmiyorum. İkisi de .mkv uzantılı ve 720p kalitesine sahip. Ama neden biri diğerinden 2 kat daha fazla yer kaplıyor ? Görüntü kalitesi olarak daha mı kaliteli ? Ve sizce hangisini indirmeliyim? Aralarında kalite olarak çok açık, gözle görülür bir biçimde fark var mıdır ?

Not : şimdi fark ettim. Bir fark daha varmış. Blu-ray yazan aynı zamanda Dual-Audio. Diğerinde ise tek dil var.
Kurabileniz oynayabileniz var mı arkadaşlar aranızda ? Ben kurmuştum ama oynayamadım. Oyuna girdiğimde sağ taraftaki yazıları göstermiyordu. Bir şekilde ezberden girdim oyuna bu seferde sağ tarafta binaları yapıcağımız yer yok. Uyumluluk zırvalarını falan yapın diyordu google amca. Yaptım ama yine olmadı. Sonra genel bir olgu olduğu kanısına vardım ve ben de altarnatif olsun diye Rise of Nations ve Mounth and Blade kurdum ama kesmedi.

Ra2 çok sevdiğim bir oyun. Sıkılmadan saatlerce oynarım. Çözümü bilen bir arkadaş varsa bir el atarsa çok makbule geçer.
Hakkında
Konum: Tekirdağ
İlgi Alanları: Anime , Bilim ve Teknoloji
Forum İmzası:
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Notebook
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Mesaj Sayısı: 938
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.961
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 2.824 (Bu ay: 143)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 484 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.