Teğmen
16 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 110 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar elimde Asus H61M-D üzerine kurulu bir sistem var;

2 Gb Kingston 1333mhz ram vardı halihazırda ve bilgisayar çalışıyor normal seyrinde, bugün itibariyle ram takviyesi yapmak istedim 1600mhz ram taktım çalışmadı ama sebebi işlemcinin 2.nesil olmasıydı bunu öğrenmiş oldum ve 1333mhz kingston ram aldım yine 2 gb, taktım ve sistem açılmadı fanlar dönüyor ama ekranda sinyal yok. Slotlar sorunsuz ilk ram iki slotta da çalışıyor ve yeni aldığım ram sorunsuz eminim sizce sistem bu ramle neden çalışmıyor bir fikri ve tecrübesi olanlar yardım etsin lütfen.
Arkadaşlar merhaba
Fotoğraflarda görünen değerler hakkında yorum almak istiyorum, sistem yeni başlatıldığında dahi ortalama bu sıcaklıklarda oluyor, sadece internet tarayıcısı açıkken anakart 45 derecede sabit kalıyor işlemci ise 39-42 derece arası gidip geliyor. Şu an bilgisayar açık halde kurulu kasada takılıykende aynı değerleri veriyordu, Mersin'de yaşıyorum malum buraların sıcaklığı acaba sebep bu mu diyorum ama açıldıktan 5 dk sonra bu dereceleri görüyor.

G4560 işlemci takılı anakart MSI Z170I ( Kabylake bios atıldı) işlemci soğutucu Silverstone AR06 Ramler Gskill 16Gb 3000mhz vs vs...
Yarın sistemi Siverstone Raven RVZ02 kasasına kuracağım ısı değerlerinin dahada yukarı çıkmasından endişe ediyorum.
Bilgisi deneyimi fikri olan herkesten düşüncelerini almak isterim.

Arkadaşlar masaüstü bilgisayarı için 2.5" hdd kullanmak istiyorum, işletim sistemi SSD içinde kurulu, 2.5" hdd içerisine sadece steamden oyunları yükleyeceğim.

Soruma gelecek olursam 5400rpm ile 7200rpm arasında çok fazla performans farkı olur mu?

Neden 2.5" hdd kullanacağım? Çünkü küçük bir kasa kuruyorum.
Çıkma değildir.

Fiyat : 650 Lira

Merhaba arkadaşlar, fotoğraflarda görüldüğü üzere görüntüde bazı hatalar alıyorum. İkinci fotoğraftaki karıncalanma hep var kasadan kısa devre yapıyor diye düşünüp sistemi kasa dışında kurdum yine görüntü aynı, belki onboard çıkışta sorun vardır dedim ve bir ikinci el ekran kartı aldım sistemi formatladım bütün driverları kurdum bu seferde genellikle video_tdr_failure hatası aldım ve ekran kartına bağlıykende diğer fotoğraflarda ki görüntüleri aldım pc hiç açılmıyor ve o bozuk görüntüde takılı kalıyor. Topraklama hat yok ve sorun bundan olabilir dedim toprak hat olan yerde denedim yine aynı yine aynı.

sistem şu şekilde;

Bütün parçalar temiz ve ikinci el sadece kasa sıfır.

Pentium G2120

Asus H61M-K

4 Gb Ram

Kasa :http://www.hepsiburada.com/frisby-fc-s6020b-300w-kulplu-slim-tower-matx-kasa-pm-bd131768

Ekran kartı : Saphhire HD7350

Sorun nedir bilen var mı? Ne yapmam lazım.

Fotoğraftaki modelin hep blue modeli var piyasada, bu model hakkında bilgisi olan var mı?

Tavsiye eder misiniz?

Arkadaşlar elimde 4790k işlemci var bir mini yada micro atx anakart arıyorum ama z97 z87 çipsetler biraz tuzlu, Asus B85 Gamer(ama gönlüm gigabyte markasından yana) anakart buldum micro atx ve bu bana uygun ama 4790k ile nasıl bir kombin olur bilemiyorum, OC ile işim olmaz zaten 4.0ghz bana yeter call of duty, battlefield tarzı oyunları oynarım yüksek fps derdim yok ve büyük ihtimalle 3gb'lık gtx1060 alacağım zaten en çok oynadığım oyun football manager ama bu oyun u çok güçlü bir sistem istemediği için referans almıyorum.

Kullanıcı yorumlarına ve değerli fikirlenize şimdiden teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar aranızda bu PSU hakkında bilgisi olan kullanan var mı? Jonnyguru'dan 8,9 puan almış. Fiyatı biraz uygun, 80+ bronze ve yarı modüler, 200 liraya buldum sıfır,almaya değer mi yoksa daha fazla para koyup farklı bir markaya mı yönelmeli? 620-700 Watt arası işimi görecek.

Merhaba arkadaşlar, elinde i7 4790k işlemci var ve z97 çipset uygun fiyatlı bir anakart arıyorum.

Gigabyte z97 d3, msi z97 pc mate yada asus z97-p anakartlarından birisini düşünüyorum. Kullanıcısı olup deneyimleyenlerin yorumları benim için daha değerli olacaktır.

Ayrı bir husus; i7 4790k kendi kendini overclocklayan bir işlemci mi? B85 çipset anakart alsam yine 4.4 ghz hıza çıkar mı yoksa illa z97 çipset mi gerekiyor?
Arkadaşlar konunun yeri burası mı bilmiyorum ama bana durum hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum.

Frisby slim kasaya bir internet ve media pc kurdum.

anakart Asus H61M-K

işlemci pentium G2120 ve stok fan

hd 160 gb samsung

2 gb 1333 mhz ram, 2 gb daha eklenecek.

ekran kartı yok ve makina boştayken ısı değerleri fotoğrafta görünüyor.Sizce bu değerler normal mi, pc ilk açılıştan ve uyku modundan çıktıktan 2-3 dk boyunca çok yavaş sonraları normlae dönüyor ama yinede 2-3 işlem birden yapınca yavaşlıyor sanırım ram azlığından dolayı.Bios güncellmesi yaptım ve güncel driverları yükledim.

Hakkında
Meslek: Spor Masörü
İlgi Alanları: Tiyatro, Sinema, Senaryo, Fotoğraf, Seyahat, Oyun
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Volvo
Mobil cihaz
LG
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
LG
Dünyadan Futbol
Tottenham Hotspur FC
Basketbol
Fenerbahçe
Anakart
Gigabyte
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 419
İkinci El Bölümü Mesajları: 256
Konularının görüntülenme sayısı: 17.790 (Bu ay: 302)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 52 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.