Yarbay
05 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 80 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Facebook un kullandığımız cihazların mikrofonunu kullanarak sürekli olarak dinleyerek bu dinlediklerinden kelime analizi ile bize sosyal medya uygulamalarında reklam çıkardığı daha önce paylaşılmıştı. Benim yaptığım diğer tespitte kamera. Evet kamerayıda kullanarak bize reklam çıkarıyor.

Bunu nasıl tespit ettim açıklıyım. Odamda bir çay firmasının hazır paket çayını aldım ve mobil cihazımın arka kamerasının gördüğü pozisyonda yerleştirdim. İstemsizce yapıldı bu aşama. Dediğim gibi mikrofondan konuşmalara göre instagramdan yada facebook tan reklam çıkıyordu buna alışmıştım. Ama sürekli o satın aldığım ürünle ilgili reklam çıkmaya başladı, facebook ve instagramda.

Ya noluyoruz dedim, halbuki onunla alakalı hiç konuşmamıştım diye düşündüm ki mikrofonu dinleyerek reklam çıkardığı daha önce çok defa oldu. Benim ne satın aldığımı nereden bilebilir diye düşünmeye başladım. Ve aklıma kamera geldi, kameranın gördüğü açıdaydı aldığım o ürün ve devamlı o ürünle ilgili reklamların geldiğini fark edince köfteyi çaktım.

Evet, facebook sadece mikrofon değil kamerayında açarak etrafımızdaki şeylerle ilgili reklam çıkarıyor.

İnanılmaz. Bu konu daha önce konuşuldumu bilmiyorum, ama bir konu açarak bunu belirtmek istedim.

kalın sağlıcakla.
Sony bloğunda erken 2019 dönemde PSn Id değişikliğini getireceğini açıkladı.

İstenen sayıda değişiklik yapılabilecek. ilk değişim ücretsiz sonraları 10 dolar, plus sahiplerine 5 dolar.

haberin linki :
https://blog.us.playstation.com/2018/10/10/psn-online-id-change-feature-entering-playstation-preview-program-soon/

Yalnız tüm oyunlar desteklemeyecekmiş. 1 nisan 2018 den sonra çıkan oyunlar tam destekleyecekmiş. Ondan öncede bir çok oyun destekleyecekmiş. Onun listesini açıklayacaklarmış. Sorun yaşanabilir demişler. Ne yazıkki tamamen sorunsuz olmayacak demiş. Eski ID yi gösterebilecekmişiz.
Sony bloğunda erken 2019 dönemde PSn Id değişikliğini getireceğini açıkladı.İstenen sayıda değişiklik yapılabilecek. ilk değişim ücretsiz sonraları 10 dolar, plus sahiplerine 5 dolar.haberin linki :https://blog.us.playstation.com/2018/10/10/psn-online-id-change-feature-entering-playstation-preview-program-soon/
Geçen ağustos ayında anons edildi. Standart hyperx cloud ın ps4 için dizayn edilmiş versiyonu.Değişiklikler var. Bir kere ps4 lisanslı. Yani ps4 ile tam uyumlu. Youtube da bir video var hyperx den kişiyle röportaj, linki şu:https://youtu.be/aRlt1z5mgY8Adamın dediği standart cloud a göre kulaklık hoparlörlerinde ufak farklılaştırma yapmışlar, mikrofonda hafif iyileştirme var ve kulaklık hoparlör empedans değerini düşürmüşler. Daha önce 60 dı onu 41 e düşürmüşler. Buda kontrolcuya bağlandığında düşük sesden şikayet ediliyordu, pc kadar kontrolcu 53 mm lik kulaklıkları yeterince süremediğinden empedansını 41 ohm a düşürmüşler. Bu da daha yüksek ses demek. Burada ben bir parantez açıyım amazon da bir kullanıcı bu konuda halen daha yeterince ses yüksek değil demiş. Tabi onun beklentileri nedir onu bilmiyoruz.Benim fark ettiklerim kulaklık kablosu kısaltılmış 1,3 metre ve kablo standart teklı jag. Mute ve ses seviye ayarıda yine kablo üzerinde. Tabiki stereo bir kulaklık yani Surround 7.1 desteği yok.İnceleme video linki: https://youtu.be/yQPP3ciRPVQSadece şu an amazon ve bestbuy da satışda. Ülkemize gelirmi ne zaman gelir bir açıklama yok, yaptığım aramalarda hiç bir web sitesinde satışda yok keza yeni ürün. İnstagram dan mesajla sordum hpyerx türkiye ye ama bir devap gelmedi.Fiyatı 80 dolar sanırım. Türkiyede 600tl civarlarına satılır.Türkçe bilgi linki şu:https://www.hyperxgaming.com/tr/headsets/cloud-gaming-headset-for-ps4Geçen ağustos ayında anons edildi. Standart hyperx cloud ın ps4 için dizayn edilmiş versiyonu.Değişiklikler var. Bir kere ps4 lisanslı. Yani ps4 ile tam uyumlu. Youtube da bir video var hyperx den kişiyle röportaj, linki şu:https://youtu.be/aRlt1z5mgY8Adamın dediği standart cloud a göre kulaklık hoparlörlerinde ufak farklılaştırma yapmışlar, mikrofonda hafif iyileştirme var, empedans değerini düşürmüşler. Daha önce 60 dı onu 41 e düşürmüşler. Buda kontrolcuya bağlandığında düşük sesden şikayet ediliyordu, pc kadar kontrolcu 53 mm lik kulaklıkları yeterince süremediğinden empedansını 41 ohm a düşürmüşler. Bu da daha yüksek ses demek. Burada ben bir parantez açıyım amazon da bir kullanıcı bu konuda halen daha yeterince ses yüksek değil demiş. Tabi onun beklentileri nedir onu bilmiyoruz.Bir inceleme video su:https://youtu.be/yQPP3ciRPVQBenim başka fark ettiklerim kulaklık kablosu kısaltılmış 1,3 metre ki güzel oontrolcüye bağlanıyor çünkü ve kablo standart teklı jag. Mute ve ses seviye ayarıda yine kablo üzerinde. 7.1 Surround yok, onuda ekliyim. Stereo kulaklık.Sadece şu an amazon ve bestbuy da satışda. Ülkemize gelirmi ne zaman gelir bir açıklama yok, yaptığım aramalarda hiç bir web sitesinde satışda yok keza yeni ürün. İnstagram dan mesajla sordum hpyerx türkiye ye ama bir devap gelmedi.Fiyatı 80 dolar sanırım. Türkiyede 600tl civarlarına satılır.Türkçe bilgi linki şu:https://www.hyperxgaming.com/tr/headsets/cloud-gaming-headset-for-ps4

Bu tv programını izleyenleriniz kimler?

Özetlersem, özel kuvvet elemeleri tarzında sivillerin katıldığı bir eleme programı. Eski askeri özel kuvvet personeli yönetiyor ve o tarz elemeler içeriyor.

İngiliz channel4 kanalı yayınlıyor. Bunun kopyasını amerikalılar da The Selection adında yaptı.

Sas:who dares wins , 3 sezon yayın yaptı. The selection sadece 1 sezon. Devam edecekler bildiğim kadarıyla her ikiside. Her ikiside işini ciddi yapan gerçekçi kaliteli yapımlar. Tavsiye ederim. İlginiz çekerse netten bir şekilde bulup izleyebilirsiniz..
5.0 yazılım detayları açıklandı.Benim dikkatimi çeken arkadaş listesini gruplandırabiliyoruz meselâ oyun bazlı. Bildirimleri artık hızlı menü den görebiliyoruz ve hızlı menü de party sohbetten ayrılma seçeneği mevcut. Müzik mesajla linki atılabiliyor. Mesaj gruplarında aynı anda birden fazlasından çıkabiliyoruz.Yunanca, macarca, çekçe, romence vb sistem dili olarak eklenmiş. Birde beğenmiyorsunuz ps tr yi :)


https://blog.us.playstation.com/2017/08/17/ps4s-system-software-5-00-beta-rolls-out-today-key-features-detailed/
Mobil tv plus ı wifi üzerinden izleyebiliyor muyuz?Teşekkürler
quote:

Türkiye, Ermenistan'ın, cephe hattında Azerbaycan'a yönelik saldırılarını kınadı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Ermenistan tarafından 24 Şubat'ı 25 Şubat'a bağlayan gece temas hattında Azerbaycan'a yönelik olarak ağır silahlarla gerçekleştirilen saldırıları kınıyoruz." ifadesine yer verildi.Şehit olanlara Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı ile yaralılara acil şifaların dilendiği açıklamada, şunlar kaydedildi:"Ermenistan çeyrek asırdır Azerbaycan'ın topraklarının beşte birini işgal altında tutmaktadır. Nisan 2016'da temas hattında ve Azerbaycan-Ermenistan sınırının bazı kesimlerinde yaşanan şiddetli çatışmaların tekrar yaşanmamasını teminen Ermenistan'ı ateşkese uymaya ve ihlallere son vermeye davet ediyoruz.Yukarı Karabağ ihtilafının çözümü için oluşturulan AGİT Minsk Grubunun bir üyesi olan Türkiye, ihtilafa Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliği çerçevesinde adil ve kalıcı bir çözüm bulunması yönündeki çabaları desteklemeyi sürdürecektir. Bu bağlamda Minsk Grubunun, söz konusu ihtilafın çözümü konusundaki çabalarına ivme kazandırmasının zorunluluk arz ettiğini değerlendiriyoruz."Açıklamada ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Azeri mevkidaşı Elmar Memmedyarov ile telefonla görüşerek, bilgi aldığı belirtildi.


http://www.sabah.com.tr/gundem/2017/02/27/turkiyeden-ermenistanin-azerbaycana-yonelik-saldirilarina-kinama
4.50 ile artık harici hard diske oyun yükleme geliyormuş.

quote:


External HDD support

Struggling to find space for all the games you want to play? Well worry no more; you can now connect a USB 3.0 external HDD and download, save and install games, apps and add-ons directly onto your removable HDD. You can also move any games and apps you’ve already saved onto it to help you stay organised.

When you connect the external HDD, everything will be accessible from your PS4 Home Screen as normal. What’s more, your PS4 will support an external HDD up to 8TB in size, giving you a huge amount of space to play with.
Beta bugün başlıyormuş
https://blog.eu.playstation.com/2017/02/03/ps4-system-software-4-50-beta-starts-today/
Hakkında
Konum: İstanbul, Maltepe
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
PlayStation
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 2.138
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.260
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 17.115 (Bu ay: 355)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 959 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.