Yüzbaşı
17 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 62 (Bu ay: 1)
Gönderileri
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/32/37/3d/32373db35b5cd6c5b1e227d15d2ea76d.jpg&t=0&width=480&text=1https://www.playstore.com/kampanya/yilsonu-kampanyasi-2020
Playstore mağazasında güzel indirimler mevcut. Birkaç örneği aşağıya ekledim. Benzer konu açılmışsa kusura bakmayın.


not; Oyun satın alımı yaparken "faturaya ek" olarak alırsanız indirimli liste fiyatı oluyor. Fakat, kart ile alışveriş yapacaksanız 30 kuruş ila 60 kuruş arası fark çıkabiliyor. Ayrıca sepete tek ürün eklenebiliyor. Satın alımı yaptıktan sonra başka oyunu satın alabiliyorsunuz. Son olarak alacağınız oyunun hangi platformlar için key vereceğine mutlaka bakın.


*STAR WARS: Squadrons - 178 TL (Steam'de en düşük 209,99 TL)

https://www.playstore.com/urun/star-wars-squadrons


*DOOM Eternal (Steam'de en düşük 89 TL)

https://www.playstore.com/urun/doom-eternal


*DOOM - 29 TL

https://www.playstore.com/urun/doom


*The Evil Within - 15 TL

https://www.playstore.com/urun/the-evil-within


*The Evil Within 2 - 25 TL (Steam'de en düşük 33,50 TL)

https://www.playstore.com/urun/the-evil-within-2


*Dishonered 2 - 22 TL

https://www.playstore.com/urun/dishonored-2


*PREY - 22 TL

https://www.playstore.com/urun/prey


*Middle-earth: Shadow of War - Definitive Edition - 14 TL

https://www.playstore.com/urun/middle-earth-shadow-of-war-definitive-edition


*Middle-earth: Shadow of Mordor - GOTY Edition - 12 TL

https://www.playstore.com/urun/middle-earth-shadow-of-mordor-goty-edition-z


*Mad Max - 13 TL

https://www.playstore.com/urun/mad-max-z


*Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - 13 TL

https://www.playstore.com/urun/metal-gear-solid-v-the-phantom-pain25 Kasım tarihinde gelecek indirimlerden bazıları;


*Watch Dogs 2 - 9 TL

*The Crew 2 - 9 TL

*Control Ultimate Edition - 89 TL (Steam'de en düşük 146,30 TL)

*Death Stranding - 169 TL (Steam'de en düşük 279,30 TL)

Arkadaşlar Merhaba,

PC toplamaya çalışıyorum. Siz olsanız aşağıdaki kartlardan hangisini tercih ederdiniz? İki kartı ayıran özelliği var mı? Yoksa ikisi de aynı ölçüde mi?

1) Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT 8GB
2) MSI RADEON™ RX 5700 XT MECH OC 8GB GDDR6 256Bit DX12 AMD Radeon

Teşekkürler.
EDIT;

Mbit ve MB değerlerinin farklı olduğunu bu konuyu açana kadar bilmiyordum :)

10 Mbit = 1.25 MB - download
5 Mbit = 0.625 MB - upload

bu değerlere göre aldığım hızlar "normal". 1 mb indirme hızı ve 0,625 yükleme hızına 109 + vergi ödeyecek olmak hemde bunu 2 yıl yapmak çok üzücü ama internet artık hayatın bir vazgeçilmezi.

________________________

Arkadaslar merhaba,

Turk Telekom ve klasik altyapi getirmeme sorunlari nedeniyle fahiş fiyatli 4.5G hizmetlerine bakmaya basladim. Sonunda vodafone uzerinde karar verdim ve hiz olcumleri yapilarak kurulum tamamlandi.

Fakat soyle bir sorun var speedtest vb sitelerde hiz olcumu yaparken download 10-13mbit, upload 4-5 mbit cikarken gercekte bu hizlarin yanina yaklasaniyorum.

Suan maks indirme hizim 1 mbit, upload hizim 500 kb

"10 mbit'e kadar" derken bu kadarini dusunemedim. Bu sekilde hiz olcumu alip, gercekte hizin 1 mbit olmasi normal midir?

Musteri hizmetleri hiz testine gore sorun yok diyor ama dedigim gibi degerler rezalet.

Bir yol gosterecek vb olan var mi? Vodafone'dan cayarak Turkcell superbox'a gecsem bir sey degisir mi?

Tesekkurler.
edit;
Tüketici hakem heyeti, Baskı Burda firmasından savunma istemiş. Süreçle ilgili farklı gelişme olursa buradan yine yazacağım.

Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıda uzun satırlarla Baskı Burda isimli firmanın bana yaşattığı olumsuz durumu anlattım. Gereksiz uzun bulanlarınız veya başka bir sebeple dikkate almayacak olanlarınız olabilir fakat, bu konuyu açma sebebim Baskı Burda firması ile iş yapacak kişiler olursa bir fikir alabilmeleri içindir. Ayrıca yazı uzun olduğundan düşük cümleler veya hatalı yazım olabilir. Kusura bakmayın.

10 Temmuz 2019 tarihinde Armut.com üzerinden matbaa baskı talebi oluşturdum. Nikahta dağıtmak için kahve kutusu basılmasını talep ettim ve Baskı Burda (Ordu /Altınordu lokasyonlu) firmasıyla anlaştım. İstediğim ürün için bana 3-4 adet çalışma yapıp attılar. Ben aralarından bir tanesini seçtim ve baskıya başlamaları için Baskı Burda firmasına kapora gönderimini gerçekleştirdim. Ben kapora gönderdikten ve "-Biz şöyle güzel hizmet veririz. Biz böyle iyi hizmet veririz." laflarından sonra ilk tökezleme yaşandı ve kesim yaptıkları makinanın bıçaklarının değişeceğini söylediler. Nikahıma uzun süre olması sebebiyle Baskı Burda firmasının bu mazeretini anlayışla karşıladım. Fakat, baskıya başladıklarında ve baskı aşamalarında bana bilgi vereceğini söyleyen Baskı Burda firması, ben bir şey yazmadan kesinlikle cevap vermemeye başladı.

Bu süreçte 100 lira için dolandırıldığımı düşündüm fakat, sonunda baskıyı bitirdiklerini gösteren bir fotoğraf attılar. Bunun üzerine geri kalan tutarı da gönderdim ve ürünleri kargoya verdiler. Kargo tarafıma ulaştığında ise örnek olarak katladıkları kutuların hepsinin yanlardan açıldığını gördüm. Kendi katladıklarım da çok geçmeden istisnasız şekilde açılında bu durumu Baskı Burda firmasına ilettim.

Hatalarını kabul ettiler ve kutuları iade etmemi söylediler. Dediklerini yaptım ve iadeyi gerçekleştirdim. (İade ederken sırf daha fazla zarar etmesinler diye -iyi niyetten veya saflıktan- kargo parasını cebimden karşıladım. Mahcup olmasınlar diyede "şirketimin kargo firmasıyla anlaşması var" dedim. (Valla iyi niyetten soğutur adamı bunlar..)

Her neyse, iadeyi yaptıktan 1 gün sonra kargo firmasından sorgulattım ve kargoyu İ*** D*** isimli şahsın teslim aldığını gördüm. Fakat bu süreçte ne bilgi verdiler ne de iademi yaptılar. Bunun üzerine iademi ne zaman yapacaklarını sordum. Bana verdikleri cevap "iade yapmayacaklarını, tekrar basıp yenilerini göndereceklerini" söylemek oldu. Yine iyi niyetten ses çıkarmadım. Çünkü armut.com' dan aldıkları ilk iş bendim ve ben düşük puan verirsem o platformdan iş bulmaları çok zor olacaktı. (ahh ahh ana yüreği)

Bu aşamada Baskı Burda firması gerçek yüzünü göstermeye başladı. Hiç bir şekilde bilgi vermemeye devam etti ve sürekli beni geçiştirdi. İyi niyetimin artık suistimal edildiği aşikâr hâle gelince armut.com firmasına durumu açıklayan bir maili 15 Ağustos tarihinde gönderdim. Yazı gerçekten iyice uzadığı için bundan sonrasını kısa keseceğim ama size vereceğim tavsiye; kesinlikle armut.com firmasına da güvenmeyin. Çünkü kesinlikle muhatap bulamıyorsunuz. İşler yolunda giderse anında yanınızda olan armut.com, işler sizin adınıza kötü gittiğinde kapı duvar oluyor. (ismi "armut" olan firmadan çok şey bekliyorum..)

Hızlı şekilde sonuç kısmına geçersem; Baskı Burda firması 15-20 gün sonra sonunda cevap yazarak baskıların bitmek üzere olduğunu ve bayram sebebiyle "biraz" gecikme olduğunu iletti. Hadi araya bayram girdi de insan aşamaları yazmaz mı? Müşterisini bilgilendirmez mi? Bunları Baskı Burda firmasıyla hiç tartışma gereği duymadım çünkü tüketici hakları mahkemesine bildirimimi yapmıştım.

E-DEVLET ÜZERİNDEN TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR ?


https://www.youtube.com/watch?v=kcf-SxjuVKE&Baskı Burda firması ise bu sırada beni engellemiş. Yazdıklarım gitmiyor, arayınca açmıyorlardı. (Sanki normal zamanda 7/24 müşteri hizmetleri sağlıyorlardı.) Artık tüketici mahkemesi kararını beklemeye başlamışken Baskı Burda firması bana kargo göndermiş. Kargoyu açtığımda ise benim gönderdiğim şekilde aynı kusurlu ürünleri gönderdiklerini gördüm. ("-efenim yeni baskı bitmek üzere, efenim yeni baskılarınız bitiyor, efenim baskılarınız biteyazıyor" vb diyorlardı)

Bu olaydan sonra ise Armut.com firmasına gün aşırı mailler atmaya başladım. ( Esaretin Bedeli filminde Andy Dufresne, hapishaneye kütüphane kurmak için bir kuruma her hafta mektup yazıp gönderiyordu ya, aynı o motivasyonda yazıp durdum) Sonunda tarafıma dönüş yaptılar ve Baskı Burda firmasına ilk etapta ulaşabildiklerini fakat aldıkları cevaplardan bana hak verdiklerini, zaten sonraki zamanlarda da ulaşamadıklarını aktardılar. Bu nedenle firmayı sistemden çıkardıklarını ilettiler;Olur da herhangi bir sebeple matbaa/baskı vb bir işiniz olur ise Baskı Burda firmasından uzak durun. 200 küsür TL için yaptıklarını düşündükçe onlar adına ben utanıyorum. Gerçekten çok yazık.

Baskı Burda, Baskı Burda dijital bakı, Baskı Burda logo tasarım, Baskı Burda grafik tasarım, Baskı Burda reklam ajansı, Baskı Burda davetiye, Baskı Burda matbaa baskı

Burcan Ofset
http://www.baskiburda.com/
https://www.instagram.com/accounts/login/
iletisim@baskiburda.com

0506 639 10 10
Merhaba,

Arkadaşlar infinity war filmini izlemeden önce hangi çizgi romanlar okunmalı ve sıralaması nasıl olmalı ?

*Thanos Yükseliyor
*Infinity Gauntlet
*Infinity

vb.
Merhaba,

Yillar once cocuklugumda izledigim bir film vardı. Film hakkinda hatirladigim seyler sunlar;

Bir grup cocuk, tekerlekli sandalyeli bir adamin yonlendirmesiyle kucuk uckagitlar yapiyorlardi ve para kazaniyorladi. Ornegin bir sahnede boş boya kutularinin icine kum doldurup otobus tekerinin altina koyuyorlardi. Otobus, kutularin uzerinden gecince boş kutular iclerinde kalan kum nedeniyle agirlasiyorlardi. Boylece hurdaciya sattiklarinda daha cok para aliyorlardi.

Cok zayif bir ihtimal ama yine de sansimi burada denemek istedim.

Simdiden tesekkurler.
Arkadaşlar öncelikle merhaba;

Filmi uzun yıllar önce seyretmiştim. Hatırladığım kısmı şu;

-Bir asker var. Yolu, bir kadın ve onun bebeği ile kesişiyor (kadını ölü buluyor da olabilir). Olaylar gelişiyor ve asker, bebeği yanına alıyor. İlerleyen sahnelerde (beni çok etkilemişti), düşman askerinin yaklaştığını gören adam, bebeği de alarak bir yere saklanıyor. Düşman askerleri yanlarından geçerken bebek ağlamaya başlıyor ve yakalanacağını anlayan adam bebeğin ağız ve burnunu tek eliyle kapatıyor. Düşman askerleri yanlarından geçip gittikten sonra adam elini çekiyor ve bebeğin nefes almadığını fark ediyor. Sonrasını yazmayayım belki filmi izlemek isteyen olur.

Bu anlattıklarım doğrultusunda filmi bilen var mı arkadaşlar?
Arkadaslar merhaba;

Asus n56vz laptop sahibiyim. Deepfreeze benzeri bir program kurmustum. Belli zaman sonra altta ki hatayi aldim.


"An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives don’t contain an operating system"


Bu nedenle yeni harddisk almam gerekiyor.

Laptop icin 7200 rpm olmak sartiyla bana HDD onerir misiniz?
::Silinebilir::
4 yillik universite mezunuyum. Subat 2016 da asker oluyorum. Tercihen kisa donem gitmek istiyorum fakat bana verilen belgede yedek subay adayi yazdigini fark ettim.

Sonuc olarak; kisa donem veya uzun donem şansa belli oluyor gibi fakat bana kisa donem mi gitmek istiyorsun diye sorulmadi. Yedek subay olarak gitmek ister misin diye soruldu ve hayir dedim. Sanirim bu dolayli olarak kisa donem istedigimi belli ediyor. Kisa donem icin ayrica belirtmem mi gerekiyordu stres yaptim. Bilgi verebilir misiniz?
Hakkında
Konum: İstanbul, Üsküdar
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 26 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 801
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.158
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 101.278 (Bu ay: 781)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 834 (Bu hafta: 4)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.