Yüzbaşı
07 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yapan birileri olur mu arkadaşlar ne dersiniz
merhaba arkadaşlar. 2-3 ay önce laptobum için yeni bir SSD aldım. SSD'yi HDD yuvasına taktım ve windows 10'u kurdum. HDD'yi de DVD sürücüsünün olduğunun yere Caddy isminde bir aparat alıp oraya bağladım. İşlemleri yaptıktan sonra HDD'yi okumuştu fakat bugün pc yi açtığımda HDD yi görmedi. Söküp tekrar taktım fakat değişen bir şey olmadı. Acaba HDD mi bozuldu mu diye başka bir bilgisayarda denedim fakat HDD çalışıyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek var mı?

Laptobun modeli: Samsung NP350V5C
.
.
Arkadaşlar bilgisayarı yeni topladım. Bütün parçaları taktım ve güç kaynağına bağladım. İlk denememde anakart üzerindeki uyarı ışıklarından CPU ışığı sürekli yanıyordu. İşlemcide bir sorun olduğunu anladım. Sonrasında söküp tekrar taktım. Bu sefer ilk çalışırken anakart üzerinde CPU ışığı 5 saniye yandıktan sonra söndü fakat monitöre görüntü gelmedi. Ne yapmam gerekiyor?
İşlemci ryzen 1500x
Anakart MSİ B350 Tomahawk artic
EVGA SuperNOVA 650 G1, 80+ GOLD 650W

arkadaşlar amazon.com dan yukarıda ismini belittiğim güç kaynağını aldım. Aklıma takılan soru şu:

power kablo ucu amerikan prizlerine göre olduğu için priz dönüştürücü mü almalıyım yoksa yeni bir power kablosu mu almalıyım. Sonnuçta yanında kaliteli bir kablo geliyor benim fikrim priz dönüştürücüsü almak sizin fikriniz nedir?
https://www.amazon.com/gp/product/B01LZRC35X/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
linke bakamayanlar için model: EVGA Supernova 750 G2L, 80 Plus Gold 750W

arkadaşlar şu an en dip fiyatta sizce ileriye dönük alınır mı artı ve eksileri ne olur?
sistemim:
ryzen1500x
msi b350 tomahawk artic
gtx 1070 ekran kart(henüz alınmadı)
Oyun için hangi ekran kartını önerirsiniz arkadaşlar olumlu ve olumsuz yönleriyle açıklayabilir misiniz
Corsair carbide spec-01 isimli kasayı alacağım arkadaşlar 650w psu takabilir miyim?
Birde sistemim şu şekilde 650w psu yeterli olur mu?
Msi b350 tomahawk artic anakart
Ryzen 1500x işlemci
Gtx 1070 ekran kartı
16gb 3200mhz ram
Wd blue 1tb hdd
Samsung 850evo 250gb ssd
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi kart aidatı olmayan avantajlı taksit yapılabilen kredi kartı arıyorum. Konunun açılması gereken yer burası mı bilmiyorum o yüzden yanlış yere açtıysam kusura bakmayın
Hakkında
İlgi Alanları: oyun,müzik,film,dizi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 899
İkinci El Bölümü Mesajları: 284
Konularının görüntülenme sayısı: 17.351 (Bu ay: 364)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 158 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.