H

Yüzbaşı
27 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 142 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selamlar ,

Her sene burada kar yağışı öncesi bir Godzilla Geliyor başlığı açılırdı :D , bu sene göremedim . Açıldı mı acaba ?

Meteoroloji'nin paylaştığı son verilere göre çarşamba günü Marmara Bölgesi'nin birçok yerinde hava sıcaklıkları 7 derece birden düşecek. Trakya Bölgesi'nde beklenen kar yağışının cuma ve cumartesi günü İstanbul'da da görülmesi bekleniyor.

YAĞIŞLAR MARMARA'DA ETKİLİ OLACAK

Ülkenin kuzey ve batı kesimlerinde görülecek olan yağışların, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

CUMA VE CUMARTESİ İSTANBUL'DA KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yayınladığı 5 günlük hava durumu tahmininde bir güncellemeye gitti. Buna göre, cuma ve cumartesi günü İstanbul'da kar yağışının etkili olması bekleniyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/63/3a/98/633a98ae72dd2dc77db87c7c23b7e534.jpg&t=0&width=480&text=1

38 yaşındayım , bugüne kadar tanıdığım en kötü esnaf ile karşılaştım , ben yandım başkası yanmasın .

Eleman sahibinden.com üzerinden Neon Treyler firması adı altında satış yapıyor . Aslında sahibinden de birçok ilanları var ama hep farklı hesaplardan açılmış . atölyeleri İstanbul Büyükçekmece mimarsinan da , oraya bir tane kaynakçı eleman dikmişler , firma sahibi denilen şahıs 7/24 şehir dışında römork teslimatında , asla ulaşamazsınız .

Botum için haziran ayında römork sipariş ettim , sözüm ona stoktan teslim diyordu , parayı sadece peşin kabul edebileceğini yoksa bu fiyatların eski fiyat olduğunu söyledi . Bende risk edip 1750 tl gibi bir rakam peşin ödedim , ondan sonra maceram başladı :D beni devamlı oyalayamaya başladı , haftalar süren bir maceranın ardından sonunda römorku teslim aldım ve teslim alırken benim gibi bir çok mağdur insanla tanıştım . Sakarya’dan sipariş verip adama ulaşamayan ve dükkanı basmaya gelenlere bile rastladım .

Neyse dedim ucuz atlattık dedim , zaten 1750tllik at çek bir römorktu . yaz boyunca haftada 1 kez olmak üzerinde 60-70kgluluk bir botu yaklaşık 8 km taşıdım 40km/h saati geçmeden kullandım . deniz suyuna botu indirirken deniz suyu görmesi dışında akşamları hemen tatlı su ile yıkadım . 3 ay sonunda birde ne göreyim tekerlekler kilitlemeye başladı ve garajda krikoya kaldırdım , 2 tekerde 8 çiziyordu . aradım söyledim bana dedikleri zaten aç çek römorktu 8km yol gitmezdi dedi , neyse dedim , alt tarafı bot taşıdık dedim ama bana torsiyon dingil tavsiye ettiler , 1500 tl daha verip torsiyon dingil taktırayım dedim .

2. kez kaşınmıştım ama başka şansımda yoktu , yine parayı peşin istedi yine peşin gönderdim . 1 ay oldu şu anda adama zar zor ulaştım bana dingilin takılmış resimlerini gönderdi ama tekerleri takmamış.Whatapp tan neyi bekliyoruz diyorum okuyor cevap vermiyor , 7/24 whatsapp hikayelere pavyonlardan video atıyor .

Adamın tek amacı peşin parayı almak .

Aman siz siz olun İstanbul Büyükçekmece/Esenyurt/Beylikdüzü olan herhangi bir römork ilanından römork almayın , büyük ihtimalle bu adamın sattığı bir römorktur .

Geçen hafta çağrıldığım Uğur Akkuş'a ait Hadımköy'de ki maske fabrikasına bugün iş görüşmesi için gittim .

Önce insan kaynakları ile konuştum , şanslısınız Uğur bey yakında gelecek oda sizle görüşmek isteyecektir dedi tam bir saat yemekhanede bekledim(yemekhane dışında zaten bekleyecek yer yok)

Sonuç olarak insan kaynakları tekrar geldi ve Uğur beyle görüştüğünü teklif edebilecekleri rakamın anca 4.000TL olabileceğini söyledi .

10 senelik ihracat tecrübem var , bahsedilen rakamın 1,5 katını alıyorum halihazırda ve bunu CVmde açık belirtmeme rağmen saçma sapan bu görüşmeye gittim . siz siz olun dışarıdan böyle showman olup asgariye adam çalıştıracak insanlarla asla görüşmeye gitmeyin :)

Birde Erbakan Malkoç'un firmasına gittim ondanda ses seda yok , tam fıs , oda bir showman ...

Merhaba

Bu yaz denize meraklandım ve 2.el 3 metre Cais ahşap taban bir bot (2010 model) ve Tohatsu 2 zamanlı 9.8 motor aldım (2010 model) , toplam 6.800 tl verdim . aldığım arkadaş zaten bot bakım istediği için neredeyse motor fiyatına komple seti verdi , ayrıca setin içerisinde çapa merdiven bayrak direği can yeleği portatif duş 2 tane pompa tente çanta motor taşıma sehpası vs yani ne varsa verdi .

Alalı 3 hafta oldu fakat daha denize indiremedim , önce bir tane romork yaptırdım adam 2 haftada anca teslim etti ondada 1500tl ödedim.botun komple bakımınada 400tl masraf etti,herşey yolunda fakat bu seferde haftasonu düzgün havayı yakalayamadım .

sizlere birkaç sorum olacak ,

- romorku seneye fiber alırım diye cok buyuk yaptırmıs bulundum fakat dun 4 metrelik bir fiber baktım,tek kişi indir bindir imkansız gibi birşey.yanlış mı düşünüyorum?

-aldığım bot her ne kadar tamiri yapılmış olsada 10 senelik olduğu için azda olsa hava kaçırıyor , seneye sıfırını alırım diyorum sizce tek başıma indir kaldır vs işleri zor diye hiç fiber almasam mı ? botla mı devam etsem ?

-aşağıya resim ekliyorum.bu romorku surmesı cok zor sizce şu fiber işine hiç girmesemde seneye sıfır bir bot alacağımı düşünüp bu romorku kısalttırsam mı?

yardımlarınızı beklerim
Selamlar.

Exit 2020 sirbistan(vizesiz) festival tarihleri bugun aciklandi.9-12 temmuz arasinda olacak.gecen sene gittim,birkac nedenden dolayi birdaha gitmem demistim ama simdi iyiki gitmisim diyorum.biletleri henuz n11 den satisa cikmadi ama otelimi bookingten bugun hemen rezervasyon yaptim.gecen seneyle ilgili birkac yorum yapip sorularinizi cevaplamaya hazirim.

-gecen sene n11 dahilinde sunulan hostelde kaldim,hostel iyiydi ama konserlerin bulundugu yere 5km uzaktaydi,devamli taksi kullanmak zorunda kaldik.

-konserler aksam 8 gibi basliyor,gece 12 gibi iyi djler vs calmaya basliyor ama en iyi djler sabah 7 gibi gunes dogarken cikiyor.sabah 9-10 gibi bitiyor.eger benim gibi erkenden dinlemeye baslarsaniz sabah olan iyi djleri hic bir zaman goremiyorsunuz :)

-gecen sene 2 kisilik odada tanimadigim biriyle kaldim,yanima sagolsun cok kotu bir oda arkadasi dustu.iyi bir arkadasla gitmeye calisin :)

-konser alaninda cok fazla sivrisinek var,off vs hazir edin.

-konser alaninda sadece bira var ama fazla kafayi bulmamaya calisin cunku konser alani cok engebeli,ayikken bile yere dusersiniz.disarda tuna nehri kenarinda demlenebilir.

Bu dedigim detaylar disinda keyifliydi,ozellikle mahmut orhan cikinca buyuk olay oldu.

N11de 1 aya kalmaz biletler cikar.duruma gore bu sene ya sadece 4 gun konser girisi alirim yada ucak+konser seklinde ama dedigim gibi n11 in sundugu hostel 5km uzak ama o kafayla sabah zor geliyor.birde hostelin etrafinda hic birsey yok.devamli merkeze gidiyorsunuz.sehir merkezinde otel bulmaya calisin.

Dedigim gibi sorularinizi yanitlamaya hazirim...
Merhaba,hotmailimde engellediğim birinin bütün emailleri silindi ve bulamiyorum.engellenenler listesinden engellenen kisiyi kaldirmama ragmen mailler geri gelmedi.ne yapabilirim?
Arkadaşlar merhaba ,

2010 yılında Endüstri mühendisliğinden mezun oldum . İlk iş tecrübem 2012 yılına kadar gıda fabrikasında üretim planlamaydı , ondan sonra ingilizce bildiğim ve maaşı daha yüksek diye başka firmada ihracata geçtim , o gün bugündür ihracat üstüme yapıştı kaldı.aslında ihracat üretim planlamaya göre çok sıkıcı bir iş ama temiz iş , derdi tasası üretime göre çok daha az .

şu anda otomotiv sektöründe bir firmada ihracattayım , yaklaşık 2-3 hafta önce gıda sektöründe üretim planlama için bir işe kabul edildim.fakat 2-3 haftadır hala kararsızım,oyalanıp duruyorum.mevcut çalıştığım işyerinde anlaşmam 3 ayda 1 maaş prim şeklindeydi , 5 ay oldu zar zor 1 prim alabildim.gideceğim yerde ise sabit maaşım olacak ve şu anda çalıştığım yerden primleri düzgün alsam bile gideceğim yerden düşük maaş almış olacağım.

mevcuttaki patronlar çok iyi , gideceğim yerde ise iş ağır olacak ve trafik olarak daha sıkıntılı

bir yandan burda rahatım kal diyorum , bir yandan gıda ve üretim planlamaya dönmem lazım diyorum + maaş daha yüksek diyorum

Siz olsanız napardınız ?
Selamlar

Asus X550VX-DM324D ve Acer E5-774G-52FV arasında kaldım .

asus vs acer
i7 6700hq i5 7200u
950m 4gb 950m 2gb
8gb ram 6gb ram
1tb hdd 1tb hdd+128gb ssd
15,6inch 17,3inch
DOS Win10
2588TL Peşin 2673TL Peşin

arasıra gta 5 oynamak için kullanacağım onun dışında günlük kullanılacak.

acer'ın ekran boyutu,ssdsi,windowslu olması,batarya ömrü ve çelik klavyeli olması çekici geliyor ama asus teknik olarak daha iyi sanırım.Hangisini tavsiye edersiniz ?
Arkadaşlar selam ,

Ekteki ilanda bulunan bilgisayarı satışa çıkardım fakat emsalini bulamadığım için fiyat konusundan tereddütteyim.

Sizce bunun piyasası nedir ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-sorunsuz-hp-i7-islemcili-laptop-dv3-4320et-244999833/detay/
Arkadaşlar merhaba ,

Öncelikle Lg 2163 model bir sound bar aldım fakat bilgisayarımdan youtube ta izlediğim videolarda blutoothla seste kesilmeler yaşadım ve ürünü iade ettim.

Şimdi ise Samsung H450 sound bar aldım fakat problem bundada değişmedi , bende iade etmedim.

Sorun cep telefonunda olmuyor(samsung s4) sadece bilgisayardan bağlandığımda oluyor.

Sound bar sanırım buffersız çalışıyor yani bilgisayarın gönderdiği verinin bi kısmını hafızaya alıp çalmaktansa direk ilettiğini çalmaya çalışıyor ve seste kesilmeler oluyor.Bunun için herhangi bir çözüm yolu var mıdır?

Laptopum 2012 model i3 işlemcili HP , bluetooth sürüm eskiliğinden olabilir mi?Driverları falan güncel.

Şu an problem yaşadığım sound bar aşağıdaki ;

http://www.hepsiburada.com/samsung-hw-h450-290w-2-1-kanal-3d-sound-plus-bluetooth-soundbar-ev-sinema-sistemi-p-EVSAMHWH450?productId=evsamhwh450&categoryId=152492

Cevaplar için şimdiden tşkler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.849
İkinci El Bölümü Mesajları: 78
Konularının görüntülenme sayısı: 144.599 (Bu ay: 826)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 450 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.