Yüzbaşı
24 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar, Sony 75XF8596 televizyonumun paneli önden darbe aldı ve iç ekran kırıldı. En uyguna ve güvenilir nerede yaptırabilirim?
Merhaba.. Bu sabah bir olay farkettim. Bilgisayarımda yazıların bulunduğu yerlerde kırmızı,mavi ve sarımtırak gölgeler oluşuyor. Fotoğraa bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Çok araştırdım fakat hiçbir sonuç bulamadım.
Monitörümde sorun olduğunu sanmıyorm. Monitörüm Samsung 55F8000.
Format attıktan sonra çektim fotoğrafı. Formattan sonra bile düzelmedi. Ekran kartı dahil tüm sürücüler güncel. TV'ye en güncel sürümü de yükledim.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
...
Merhaba.. 47inç bir LED 3D TV almayı düşünüyorum.

İnternetteki araştırmalara bakarak çok kararsız kaldım..

LG 47LM660S almayı düşünüyordum ama o paraya daha iyi modeller var diyenler oldu. Ben de donanimhabere konu açıp yardım almayı uygun gördüm.

Max 2.750 gibi bir rakam var aklımda. 3 aşağı 5 yukarı oynayabilir.

Kimisi o paraya 55 inç Plazma al diyor. Plazmalarda SG 3D olduğu için olumlu bakmıyorum. Tabi konu hakkımda pek bilgim yok. FPR Plazma var ise neden olmasın :)

Pasif gözlüklü bir TV düşünüyorum. Çünkü Aktif gözlüklü 3D'ler hem baş ağrısı hem gözü çok yoruyormuş.

Full LED olması çok önemli. EDGE LED olmasını istemiyorum.

TV'de PS3, PC (1080p ve 3D Film) ve HD Yayınlar izleyeceğim (Yaklaşık 35 HD Kanal var) O yüzden ağırlıkları bu yönde olan TV önerileri verirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba.. Kuzenimin laptopu bundan 1 ay öncesine kadar sorunsuzca çalışıyordu. Kasma yaptıktan sonra 2 kere format attım ve sorun değişmedi. Tüm sürücüleri güncelledim virüs programı ile tarattım sonuçta bir değişiklik yok. Aşağıda da olduğu gibi 3 kere windows derecelendirmeyi çalıştırdım fakat işlemci hep 2.8 puan alıyor. 1 ay kadar önce işlemci puanı 6.8'di.
Warcraft 3'ü hep full ayarlarda oynarken şuan en düşük ayarlara getirse dahi aşırı kasma mevcut. Sorunun çözümü nedir bilen var mı ?
Laptop Model Dell İnspiron N5010 i3 3gb

Merhaba..
Ses sistemimi pcye bağladığım yeşil uçlu çıkış ile LCD'nin hoperlör çıkışına bağlayınca sesi 100'e getirsem dahi çok az ses çıkıyor. O yüzden tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum. TV'ye bağlamak istememin sebebi ise Bilgisayarı, PS3'ü, D-Smart HD TV'Ye bağlı. Hepsinin sesini ses sisteminden almak istiyorum.
Nasıl yapacağım hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Ses sistemin ;
http://www.jwin.com.tr/u-jwin_a_100_21_anfIlI_ses_sIstemI-21109.html
Bu da 42 inç LCD;
http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-42LD750

Arkadaki çıkışlar ise şöyle ;

http://www.nix.ru/include/view-photo.html?good_id=100218&pid=2312
http://www.nix.ru/include/view-photo.html?good_id=100218&pid=2321
Merhaba.. Vatanbilgisayar'dan %25 indirimle bir sistem toplamak istiyorum. Kararsız kaldığım için tecrübeli arkadaşların sistem tavsiyelerini bekliyorum.

Fiyata monitör dahil değil. 42 inç LED TV ile kullanacağım. 1920x1080p 'de Ultrada tüm oyunları oynatabilecek bir sistem istiyorum. SSD şuan değil daha sonra alacağım. En az 2 TB HDD olmalı. Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba.. 50 GB AKK'yi aştım. Speedtest ile hız testi yapıyorum 13-15mb arası çıkıyor ama indirme yaparken 400kb ile iniyor.
Hızınız 3mbit düşürüldü uyarı geliyor ama hız testi ve modem arayüzünde 16mbit gözüküyor. Sorun nerede anlamadım.

Merhaba arkadaşlar..
İnternette birçok yerde Windows 8 hakkında kullananlardan bilgi almak isteyen arkadaşlar gördüm.
Ben yaklaşık 2 haftadır Windows 8 Final 64 Bit Türkçe kullanıyorum.

1. Performans olarak Windows 7'yi 10'a katlar bu çok açık ve net.
2. Görsel olarak da Windows 7'yi gerçekten geçmiş ve 10 üzerinden 9'u hak ediyor.
3. Kullanımı çok kolay sadece biraz kurcalayıp alışmanız lazım.
4. Açılışı 10 saniye sürmüyor. Bu çok ama çok iyi bir performans. (Sistemin Amd Phenom X4 965 Black Edition 3.6ghz, 2 GB DDR3 Ram, HD4250 O/B Ekran kartı 1.5 TB HDD Sata II)
5. Genel olarak Windows 7 ile karşılaştırma yaptığımda Windows 7 10 üzerinden 5 i alırsa, Windows 8 ise 10 üzerinden 10 vereceğim bir işletim sistemi.
Şuana kadar en ufak bir sıkıntı kasma takılma yaşamadım.
6. 20 tane kadar gerekli program kurdum 1 tanesi bile uyumsuzluk sorunu yaşamadım. Windows 7'de çalışan tüm programlar %100 uyumlu. Kurup denediğim programlardan bazıları ; Winrar 4.20, Winamp 5.63 Pro, VLC 2.3, Picasa 3, Skype, Microsoft Office 2010, Folder Maker 3.2, JDownloader 9.6,Internet Download Manager(IDM) 6.12 Build 15 vs.
7. Windows 8 tüm sürücüleri otomatik olarak kuruyor ( Wireless,Lan,Ekran Kartı,Klavye,Mouse,Ses kartı vs)
Windows 8 ile gelen Windows Defender ise Kaspersky 2012 kadar dikkatli ve virüslere karşı çok etkili olmuş. + olarak Kaspersky çok fazla ram tüketirken Windows Defender Ram ile yakından uzaktan alakalı değil.
Windows 8 kullanmak isteyipte tereddütte olanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Alışmanız 1 hafta kadar süreceğini varsayıyorum ve buna değeceğine eminim.
Umarım yazdıklarım açıklayıcı ve net olmuştur.
Merhaba.. Yeni bir sistem topluyorum. Parçaların uyumluluğu ve sistemin sorunsuz çalışması inceleyen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Sisteme hiçbir şekilde soğutma ile ilgili bir parça alamadım. Soğutma ile ilgili fazla bilgim yok o yüzden yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayarı sadece oyun için kullanacağım. 42inç LED TV ile beraber 1920x1080p ULTRA ayarlarda en az 2 yıl götürmesini istiyorum.

Ayrıca OC işini öğrenebilirsem sisteme komple OC yapmak istiyorum. Soğutma maximum 100-150 TL olsun.

Sistem nasipse şöyle olacak ;

AMD FX X8 8150 Soket AM3+ 3.6GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

GIGABYTE 990XA-UD3 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 64MB Cache intellipower Harddisk

MSI HD7850 Twin Frozr O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

SilverStone Redline Serisi RL01B-W Aerocool 750 Watt Güç Kaynaklı 2xUSB 3.0 Portlu Pencereli Mid Tower Kasa

Sistem Toplam 1.917 TL tutuyor. Bu fiyata bundan iyi bir sistem çıkıyorsa önerilerinizi bekliyorum.
Hakkında
Meslek: Bilgisayar
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
PC
Steam
AbdullahB
TV
Samsung
LOL
Jinx
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 484
İkinci El Bölümü Mesajları: 139
Konularının görüntülenme sayısı: 58.714 (Bu ay: 331)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 60 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.