Yüzbaşı
23 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 66 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Evet dostlar, aracım 2013 Fiesta 1.4 benzinli 73.000'de ( lpg yok). Birkaç ay önce motor arıza ışığı yaktı. Tanıdığım bir ustaya götürdüm, cihaza bağladı;

P0030 - HO2S Isıtıcı Kontrol Devresi ( Sıra 1, Sensör 1 ) arızası çıktı. Usta, oksijen sensörü dedi, ama katalitikte olabilir diyerek tribe soktu, sensörden başlayalım falan filan dedi. Arızanın adını tam koyamadı. Öyle, onu değiştirelim, olmadı bunu değiştirelim olayı istemiyorum. Ne yapmam gerekir ? Anlayan dostlar yardımcı olursa sevinirim.
Evet arkadaşlar, 2 araç arasında kaldım. Megane 4'ün dış tasarımını 308'e göre daha başarılı buluyorum, iç tasarımda ise minimalist yaklaşımdan ötürü 308'i daha çok beğeniyorum. Motor konusunda ikiside 130 hp, tork 308'de 230, megane 4'te 205. Şanzımanın torka dayanımı için TCE'de tork daha düşük tutulmuş. En önemlisi ve kararsız olduğum konu ise şanzıman; 308'de EAT6 tork konvertörlü, çok başarılı ve sorunsuz bir şanzıman var. Megane 4'te ise çift kavramalı EDC. Çift kavramalı şanzımanlarda yaşanan sorunlar herkesin malumu. Diğer yandan EDC'nin DSG kadar arıza vermediğide bir gerçek. Sizlerde bilgi ve tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.
Evet arkadaşlar, bu 2 araç arasında kaldım. Herkes bir şeyler söylüyor alfa alınmaz bilmem vs. bende oldum olası alfa romeo yu sevmişimdir.. opel ise bi arkadaşımda var oda çok hoşuma gitti. Çok kararsızım.. Sizce hangisi ve neden ?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Sony
Takım
Galatasaray
TV
Sony
Notebook
Asus
Fotoğraf Ekipmanları
Sony
Kulaklık - Amfi
Sony
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 868
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.810 (Bu ay: 145)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.778 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.