Yüzbaşı
18 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar 4 ay önce hepsiburada dan almış olduğum red mi 5 plus cihaz hakkında tereddütüm var. Bana 2 defa ''imei numaranız kayıt dışı telefonunuz kapanacaktır'' uyarı mesajı geldi. bugün de üçüncü mesaj geldi. telefondan *#06# yaptığımda görünen imei numarasını e devletten sorguladığımda bu imei numarasının kayıtlı olduğu gözüküyor. Ama telefonun ayarlar menüsünden ''telefon hakkında > dahili depolama alanı > telefon bilgileri'' kısmına girdiğimde ise karşıma çıkan imei numarası *#06# ile sorguladığım imei numarasından farklı, ve bu imei numarası bana telefonunuz kapanacak uyarı mesajı olarak gelen imei numarası ile aynı. Bu durumda ne yapmalıyım. şimdi cihazın asıl imei numarası hangisi oluyor. telefonum kapanabilir mi. telefonun faturası da var. hepsiburada gibi bir sitede kayıtdışı imei sıkıntısı olabiliyor mu. nasıl bir yol izlemeliyim. sizlerden görüş ve öneri bekliyorum.
Merhabalar. Birkaç gün önce hepsiburada dan aldığım xiaomi red mi 5 plus telefonuma ''**** imei numaranız kayıt dışıdır 90 gün içinde cihazınız kapatılacaktır'' şeklinde mesaj aldım. Yalnız bana uyarı şeklinde gelen imei numarası 14 haneli yani 1 hane eksik. Bu numaranın sonuna herhangi bir rakam ekleyip (0 dan 9 a) e devletten sorgulattığımda red mi 5 plus a ait kayıtdışı cihaz gözükmekte. Fakat telefonumdan imei numarasını sorgulattığımda (*#06# den) ki bu numara faturanın üzerindeki numarayla aynı ve bana uyarı mesajı olarak gelen numaradan farklı, xiaomi red mi 5 plus a ait ithal yoluyla kayıtlı cihaz olarak görünüyor. Telefonun faturası HB siparişlerim sayfasında, ve garanti belgesi elimde mevcut. Hepsiburada gibi bir siteden sahte imei sorunu yaşanılabileceğini hiç sanmıyordum açıkçası. Hepsiburadaya konuyla alakalı sorun yazısı gönderdim. Bu durumda ne yapmalıyım sizlerden görüş bekliyorum.
Arkadaşlar aracımın ön camına yapıştırdığım hgs etiketi zamanla resimde görüldüğü gibi iyice pörsümüş durumda. Geçişlerde sıkıntı çıkarır mı çalışır mı bu meret

Dün aracımın kışlık lastiğini taktırayım dedim. herifin önüne lastikleri koyarken '' bak bunlar önler, bunlar da arkalar'' diye de belirttim. hepsini birbirine katmış. sol arkayı sağ öne takmış... neyse de bir de lastiği takarken komprosörlü tabancayı kullanıyor. bijonun birini sıkarken kırdı, elimize verdi. normalde sökerken tabanca neyse de sıkarken manuel elle çevirmeli bijon anahrı kullanması gerekmiyormuydu. yanlış mıyım arkadaşlar? geçen sene de aynı lastikçi yine takarken bijonumun birini kırmıştı.
Sabah ilk çalıştırmada göstergede belirli bir süre sonra sönüyor. Bu neyin işareti
Arkadaşlar gençlerimizle İstanbul - Çanakkale gezisi düzenliyoruz. Proje isim önerileriniz var mı
Merhaba arkadaşlar. Otomobilimin far sararması mevcut. Önümüzdeki ay Gaziantepten geçeceğim. Burada sadece far işiyle ilgilenen ustalar varmış. Antepi pek bilmem ama navigasyonla bulabilirim. Antepte bildiğiniz önerdiğiniz usta varmı.
Merhabalar. Geçtiğimiz Ağustos ayında ordu da art arda 3 defa radar cezası yemiştim. İlkini ödeyip diğer ikisi hakkında iptal davası açtım, birini kazanıp diğerini kaybetmişim. Sorum şu: e devlet üzerinden bir tane yargılama gideri adı altında 30 liralık bir vergi borcu gözüktü. Bu kaybettiğim davanın borcudur deyip ödedim. Sonra baktım ki bir 30 liralık borç daha çıkmış. Yahu tamam da kazandığım davanın sonucunda yargılama giderlerinin de karşı tarafa yüklenmesi gereği yazıyordu. Bu nasıl bir saçmalık. Bir bilgisi olan var mı. Ayrıca ben bu borcu sadece e devlet üzerinden öğrenebiliyorum. Yani e devleti olmayan gariban bi sarı çizmeli mehmet ağa olsam bu borç adresime tebliğ edilmiyor, e o zaman durmadan faiz üstüne faiz binecek. Böyle iğrenç bir durumdayız işte.
http://m.ensonhaber.com/tir-soforleri-kopru-yerine-feribota-akin-etti.html
Ayrıca hükümeti zor durumda bırakan bu köprüyü kullanmayan vatan haini kamyoncular araştırılsın.
Arkadaşlar 6-7 yıldır aynı twitter hesabını kullanıyorum. Kaydolduğum zaman telefonla sms doğrulama kodu istemedi diye hatırlıyorum. Bugün giriş yapmak istediğimde telefon numaramı girip sms ile doğrulama kodu istiyor, bu işlemi yapmadan giriş yapmıyor. Bu durum normal mi. Ben ise telefon numaramın kayıtlara geçmesini istemiyorum.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Toyota
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 562
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 48.902 (Bu ay: 468)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 332 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.