F

Yarbay
27 Mayıs 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 76 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

Bugün sıfır lastik taktırdım, balans ayarı yapılmasına rağmen 100km üzerinde titreme yapıyor. Jantlarda herhangi bir problem yok, rot ayarınıda 4 ay önce yaptırmıştım, lastik havalarıda depo kapağında yazan kadar basıldı.

Sizce problem nerde olabilir?

Teşekkürler,
Artık illallah geldi, motor arıza lambası yanıp duruyor sonra enjektör değiştik yine rölantide araba zangır zangır titriyor benzine geçince hiçbir sorun yok. 90km ve üzerine çıktığım zaman teklemeye başlıyor, benzinde yine hiçbir sorun yok. Rica ediyorum, iyi derecede kalibrasyon yapacak birini bulmam lazım bilen birisi varsa yardımcı olursa çok makbule geçer yoksa kabloyu alıp kendim yapmak zorunda kalacam sonra çare olarak.

Teşekkür ederim.
Görünüşe göre Powercolor 290'a Asus 290x biosu yüklenerek 2816 stream işlemcisi ve 176 texture ünitesi açılıyor aynen 6950-6970'de olduğu gibi tabi getirisi tartışılır, değer mi diye? Bu arada hatırlatma yapiyim Sapphire HD6950 kullanırken 6970 biosu atmıştım kart 1 sene sonra nanay oldu. Devamı burdan;

http://videocardz.com/47971/powercolor-radeon-r9-290-unlocked-r9-290x
2004'ten beri şu foruma üyeyim, zamanında çok şey yazardık çok şey söylerdik ama artık şu son iki sene içerisinde forumun çivisi çıktı. Eminim benim gibi düşünen birçok kişi vardır. Yok fanboy mu dersin yok parası olupta ona buna laf atıp sırf bir donanım için birbirlerini aşağılayan ona taparcasına bağlanan insanlar mı dersin, laubalilik derecesine kadar inip yok o öyle bu böyle diyip parti gibi bir ideoloji gibi savunan insan mı dersin yani her sene belli olarak birkaç kişi çıkıyor artık anlaşıp mı geliyorlar bilmiyorum (Zamanında @annihilator vardı mesela) forumda açılan her dahili konusunun içine ediyor bu fanatikliklerinden dolayı. Ya bu yöneticiler nerde neden bu kadar taviz veriyorsunuz? Yabancı forumlarda bile bu kadar değil ya guru3d olsun overclock.net olsun hardcop olsun bu nedir böyle. Uzaklaştırma verin uyarı verin birşey verin işte biraz daha dikkatli davranın bu konuda. Burda kimsenin kimse üzerinde hakkı filan yok, kimsenin birşeyi kanıtlamasınada gerek yok. Bir konuya girip insanın okuyası gelmiyor, insan o kullanıcı ismini görünce konu sapıyor çehresi değişiyor yani şimdi bana blokla diyeceksinizde yok arkadaş bu iş öyle olacak gibi değil. Daha fazla uzatmak istemiyorum bakın bir örnek daha veriyim @Hicks vardı, AMD'de kullanırdı Nvidia'da ama fanatikliğini, fanatik olduğunu bir kere bile görmedim hatta şu anda artık dahili bölümüne bile girmiyor. Konsol bölümünde bile takıldım iki sene kadar yani burdakiler onlardan beter cidden. Kıssadan hisse, yorum yapılacaksa birşeyler söylenecek ise herkes birbirine karşı seviyesini koruyup haddini bilip öyle yapsın, fanatikliğinde bir sınırı var heralde. Sürçü lisan ettiysek affola.

Teşekkür Ederim.

İyi forumlar.

F@ruk
Arkadaşlar merhaba. Bu konulardan anlayan birisi yardımcı olursa çok makbule geçer. Visual Studio 2008 kullanıyoruz, bu gece 12'ye kadar ödevi yollamam lazım yardımcı olacak olan olursa çok makbule geçer. Teşekkürler.

quote:

1 Kendi oluşturacağınız bir veritabanı için linq bağlantısı kurarak birer adet xml ve html sayfası oluşturan sayfayı yazınız.
Sayfadaki butonları xml oluştur ve html oluştur şeklinde adlandırabilirsiniz.
Veritabanındaki tablo:
id
calisanadi
telefon
gorev
şeklinde veya benzeri olabilir.
çıkacak xml yapısı aşağıdaki şekilde olacak.
Çıkacak html yapısı da yine aşağıdaki şekilde.

XML dosyası. Not: İçeriğin aynı olması gerekmez, yapısının aynı olması yeterli.

HTML dosyası: Yine içeriğin aynı olması gerekmez ama yapının benzer olması gereklidir. Yine style ile birlikte height, width, background-color ve color özelliklerini kullanarak bu çıktıyı elde edebilirsiniz.

2. Yukardaki veritabanını kullanarak linq bağlantısı kurarak 3 textbox yardımı ile veritabanına yeni veri ekleyeceksiniz. Sayfada 3 textbox, veri gösterme için bir gridview ve veri eklemek için de bir buton olması yeterli. Veritabanındaki tabloya textboxa girilen veriler eklenecek şekilde yapılacak.
Arkadaşlar merhaba. Bu konulardan anlayan birisi yardımcı olursa çok makbule geçer. Visual Studio 2008 kullanıyoruz, bu gece 12'ye kadar ödevi yollamam lazım yardımcı olacak olan olursa çok makbule geçer. Teşekkürler.

quote:

1 Kendi oluşturacağınız bir veritabanı için linq bağlantısı kurarak birer adet xml ve html sayfası oluşturan sayfayı yazınız.
Sayfadaki butonları xml oluştur ve html oluştur şeklinde adlandırabilirsiniz.
Veritabanındaki tablo:
id
calisanadi
telefon
gorev
şeklinde veya benzeri olabilir.
çıkacak xml yapısı aşağıdaki şekilde olacak.
Çıkacak html yapısı da yine aşağıdaki şekilde.

XML dosyası. Not: İçeriğin aynı olması gerekmez, yapısının aynı olması yeterli.

HTML dosyası: Yine içeriğin aynı olması gerekmez ama yapının benzer olması gereklidir. Yine style ile birlikte height, width, background-color ve color özelliklerini kullanarak bu çıktıyı elde edebilirsiniz.

2. Yukardaki veritabanını kullanarak linq bağlantısı kurarak 3 textbox yardımı ile veritabanına yeni veri ekleyeceksiniz. Sayfada 3 textbox, veri gösterme için bir gridview ve veri eklemek için de bir buton olması yeterli. Veritabanındaki tabloya textboxa girilen veriler eklenecek şekilde yapılacak.
--
Arkadaşlar yeşil pasaport çıkartcam. Yaşımdan dolayı 12 Haziran 2012'ye kadar verebilceklerini söyledikler 3 aylık kadar, şimdi ben haziran başında Polonya'ya gitmek istiyorum 1 haftalığına yani pasaport'un bitiş tarhinden önce döncem. Sizce herhangi bir sorun çıkma ihtimali var mı?
Ankara'da bulunan arkadaşlar ping durumlarınız nasıl acaba? Nerdeyse son bir aydır google'a attığım ping baya yükselmiş durumda. Yer yer 100ms üzerine çıkabiliyor, önceden hep 50ms çıkardı.

quote:

En fazla 30 atlamanın üstünde
www.l.google.com [209.85.147.99]'ye izleme yolu :

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 6 ms 5 ms 5 ms 94.123.64.1
3 6 ms 8 ms 12 ms 212.156.64.5.static.turktelekom.com.tr [212.156.
64.5]
4 21 ms 9 ms 6 ms uls-2-2-uls-3-2.turktelekom.com.tr [81.212.203.5
7]
5 69 ms 69 ms 68 ms ms-col-2-uls-2-2.turktelekom.com.tr [212.156.102
.81]
6 72 ms 71 ms 71 ms 212.156.102.14.static.turktelekom.com.tr [212.15
6.102.14]
7 70 ms 82 ms 71 ms 209.85.254.92
8 85 ms 85 ms 84 ms 209.85.255.74
9 94 ms 95 ms 94 ms 209.85.240.158
10 94 ms 93 ms 96 ms 209.85.251.231
11 91 ms 91 ms 90 ms 216.239.46.221
12 90 ms 91 ms 91 ms bru01m01-in-f99.1e100.net [209.85.147.99]

quote:

google.com [173.194.67.101] yoklanıyor32 bayt veri ile:
173.194.67.101 cevabı: bayt=32 süre=93ms TTL=47
173.194.67.101 cevabı: bayt=32 süre=94ms TTL=47

173.194.67.101 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 4, Kaybolan = 0 (%0 kayıp),
Mili saniye türünden yaklaşık tur süreleri:
En Az = 93ms, En Çok = 94ms, Ortalama = 93ms
Selam arkadaşlar. Yaşadığım sorun birkaç gün önce kendini göstermeye başladı. Şöyle ki, ay başında 16mbit'e geçmiştim modem değerlerinde veri oranı olarak 15 küsürlü değerler çıkıyor halen de öyle, herhangi bir problem yok allaha şükür. 2-3 gün öncesine kadar herhangi bir sorun yoktu ama ne olduysa işte olan oldu, gün içinde öğleden sonra pingler yükseliyor 12ms olan değer 41ms oluyor ve yaptığım hız testlerinde bazen 9mbit, bazen 10mbit, bazen 11mbit gibi hızlar çıkıyor ve bu durum gece 12'ye kadar sürüyor ondan sonra sorun yok. Bu sorun baş gösterdiği zaman, smile adsl'i aradığımda bana bağlı bulunduğum santral'de çalışma olduğunu söylemişlerdi bende ondandır diyip geçer demiştim ama fayda etmedi. Hergün kesintisiz öğleden sonra ping yükselmesi ve indirme hızı düşüklüğü meydana geliyor ama niyeyse bu sorun torrent indirmelerinde meydana gelmiyor. Mesela pardus'u indirmeye çalıştığımda hız çok dalgalı sabit bir hız yok, 500kb 400kb 1mb 700kb gibi değerler oluyor dediğim gibi çok değişken. Sizce ne yapmalıyım? Önceden olmayan birşey nasıl birden böyle olmaya başladı ilginç.

Gün içinde alınan testler;

Bunlarda gece yarısından sonra almış olduğum testler;

Şurda da Ankara POP noktasında çalışma olacak deniyor;

quote:

Destek Takip No : 1754287

Açıklama : Ankara POP noktamızda 24.06.2011 Cuma gecesi (Perşembeyi cumaya bağlayan gece) saat 00:00 ile 02:00 arasında yapılacak olan altyapı bakım ve yükseltim çalışması nedeniyle belirtilen çalışma saatleri arasında ADSL/SDSL hizmetlerini Ankara bölgesinden alan müşterilerimiz aralıklarla kesintiler yaşayacaklardır.

http://home.netone.com.tr/sonuc.asp?ticketid=1754287#tick
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Seat
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
turktelekom
ISS
Türk Telekom
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9.764
İkinci El Bölümü Mesajları: 223
Konularının görüntülenme sayısı: 479.718 (Bu ay: 694)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 346 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.