R

Yüzbaşı
20 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
2011 model Honda Accord aracım için ön arka fren disk ve balataları yenilemek istiyorum. Ebc green staff hakkında bilgisi olanlar fikirlerini yazabilir mi? Performans ve sessizlik bakımından nasıl? Bosch, trw gibi markalara göre nasıl? Diskleri de ebc nin standart desensiz olanından taktırmayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Yarın gidip hepsini yaptırmayı düşünüyorum.

Aracım 156 HP, 1500 kg.
Herkese merhabalar. 2011 model Honda Accord aracıma yetkili serviste bakım yaptırdım. Standart bakım işlemlerinin yanı sıra ön ve arka için fren disk ve balatalarının da değişmesi gerektiğini söylediler. Söyledikleri fiyat yüksek olduğu için yaptırmadım. Dışarda güvenilir bir yerde yaptırmak istiyorum. Sizce hangi marka iyidir? Yaptığım araştırmalarda ATE, EBC, TRW, VALEO ve BOSCH markaları ön plana çıkıyor. Siz hangi markayı tavsiye edersiniz ve nerden temin edebilirim? Balatanın yumuşak ve ses yapmamasına özellikle önem veriyorum.
Merhabalar herkese. Bugün mobil 1 centerda aracıma 10.000 bakımı yaptırdım. Kullanılan yağ ve işçilik güzel ama filtre seti pek içime sinmedi. Wunder marka yerli üretim filtreler taktı. Bu markayı kullanan bilen var mı? Sorun yaşar mıyım? Kaliteli yağ kullanmak için fazladan onca para veriyoruz. Filtre havayı düzgün filtreleyemeyip motora toz partikülleri giderse pahalı yağ kullanmanın ne anlamı kalıyor ki? Bundan sonra filtre setini kendim alıp götürmeyi düşünüyorum. Sizin bu konuda fikirleriniz neler?
2011 model 86 bin km deki 2.0lt Honda Accord aracımın 10 bin km bakım zamanına az kaldı. Bugüne kadar Castrol Edge 0w40 kullandım. Fakat kimisi Mobil 1 daha iyi diyor. Mobil 1’in yağlarını pek bilmiyorum. Mobilin fuel economy 0w30 yağı dikkatimi çekti. Düşük devirlerde aracın motor tepkisini arttırdığı söyleniyor. Mobil 1 kullansam tam olarak hangi yağı önerirsiniz?
Selamlar herkese. Aracımın ön camı için silecek alacağım. Forumlarda araştırdığım kadarıyla kimisi Bosch Aerotwin öneriyor, kimisi de benzinlikte satılan en uygun fiyatlı silecekleri öneriyor. Sizin bu konuda tecrübeleriniz nelerdir? Bosch aerotwinlerin çifti 120 lira civarı fiyatı var. Çin malı ürünlerden çiftini 30-40 liraya bulmak mümkün. Fakat ben hem sessiz çalışmasını hem de güzel silmesini istiyorum. Siz neler önerirsiniz?
Öncelikle herkese hayırlı bayramlar dilerim. bende 2006 model honda accord var. benden önceki sahibi helezon yaylara soğuk pres yaptırmış ve altını alçaltmış. bu nedenle arabanın altını birkaç kez sürttüm. arabayı orjinal yüksekliğine çevirtmek istiyorum. amortisör işiyle uğraşan bir ustayla konuştum. soğuk pres yapılmış yayları geri açarız dedi. fakat ne kadar sağlıklı olur karar veremedim. sanki pres yapılmış yay özelliğini zaten kaybetmiş, geri açınca hepten bozulacak gibi bir hissim var. siz bu konuda ne dersiniz? sizce pres yapılmış yayları mı açtırmalıyım, yoksa başka yay mı satın almalıyım? yorumlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.
Elimde iki tane vertex 4 120gb ssd var. Bunları 6 serisi çipsetli anakartımla raid yaptım. Fakat 6 serisi anakartlarda raid yapınca trim çalışmıyor. Dolayısıyla zamanla performans düşüyor. Trim desteği sunan veya buna benzer bir özelliği olan raid kart var mı? Eğer yoksa mutlaka 7 serisi anakart mı almak lazım?
Masaüstü bilgisayarımda yedekleme diski olarak kullandığım 2 adet hdd bazen rastgele donuyor. SSD'de böyle bir problem yaşamıyorum. Örneğin yedekleme diskine girip bir klasörün içine girdiğimde bazen 3-5 sn bilgisayar donuyor ve ardından klasöre giriyor. Bu donmayı her zaman değil bazen yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Herkese merhaba. Asus Xonar DG ile realtek onboard ses kartı arasında fark var mı? Ses kartını kulaklıkla müzik dinlemek için alacağım. Kullandığım kulaklık Sennheiser CX200II. Bass ağırlıklı müzikler dinliyorum. Özellikle derin bassları duyabilmek istiyorum. Onboard ses kartında müzik dinlerken bassları yükseltince seste boğulma yapıyor. Ben de asus ve creative ses kartlarını araştırmaya başladım. Sizce Xonar DG alsam onboarda göre fark hisseder miyim? Veya önerebileceğiniz başka bir ses kartı var mı?
Herkese merhaba,

10 ay önce aldığım xperia x10i telefonumu değiştirme kararı aldım. Gürültülü ortamlarda karşı tarafın sesini duyabilmek neredeyse imkansız. Örneğin karşı taraf otobüste, trafikte veya rüzgarlı bir ortamda olsun. Çevre gürültüsü konuşma sesini bastıracak kadar yüksek çıkıyor. Dolayısıyla telefonun en temel özelliğini verimli kullanamıyorum. Yeni bir telefon almaya karar verdim. Benim için en önemli kriter konuşma kalitesinin iyi olması, ses şiddetinin yüksek ve kulaklığa verdiği sesin iyi olması. İşlemcinin hızlı olması tercihimdir ama ilk tercihim ses kalitesinin iyi olması. Rami de 700mb dan düşük olmazsa iyi olur. Bu özelliklerde önerebileceğiniz telefon var mı? Samsung s2 almaya karar vermiştim ama onun da sesi için olumlu ve olumsuz yorumlara denk geldim. En kısa sürede xperia x10i telefonumu değiştireceğim. Bu nedenle telefon seçimimde bana yardım etmek için tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Herkese şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 492
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 17.117 (Bu ay: 409)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 165 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.