Q

Teğmen
17 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam eski bi asus laptop ım var ux serisi kasası falan çok güzel yeni alsam muadili en az 8 - 10 bin.
İ5 harddiskli ssd yok ekran kartı paylaşımsız rami 4
Yani az bi ssd ve ram yükseltme ile hala iş görür şu hali ile de sorunsuz ama artık windows 7 ve orjinal değil hatası almak baydı.Hiçbir girdiğim kodu da kabul etmedi.win 10 a yükseltmek istiyorum ama bi aksilik olup makinayı ele almaktan tırsıyorum.Herkes indir bi bootable flasha sonra da kur diyo ama hiç ne format attım şimdiye kadar ne bişey.Masaüstü mac mini vardı o da kaput oldu ne oldu anlayamadım şimdi bu da gitmesin diye win 10 a yükseltme konusunda yardımcı olabilecek varsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
Merhaba globalcell mesajlaşma watsapp hattı lazım.satış yerleri gürcistan olarak çıkıyo.Online da alınıyor fakat türkiyeye gönderim yok.Forumda gürcistandan alıp yollayabilecek varsa çok makbule geçecek fiyatı 20 gel. Kargoyla beraber toplam ücreti yollarım.Türkiyede satan biyer var mı bilmiyorum.Konuyu bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim.
Hala geçti mi geçmedi mi gelip beni gene alırlar mı diye bi böyle acayibim.Heyecanla karışık yusuflama, yusuflamayla karışık çaresizlik, çaresizlikle beraber kabullenme.. öyle gidiyo.E ne oldu da polis arabasına aldılar.Trafik kazası.Kaza yaptım bir jip bana çarptı.Kaza olur olmaz arabayı trafiği engellememek için yolun kenarına çekerken beni kaçıyorum sandılar.60 70 yaşlarında karıkoca heyecanlanmışlar.Arabayı kenara çekip indim bunlar kenara çektiğimi farkedip aniden durdular adrenalin yaşıyolar.İyi misiniz dedim adam veryansın ederek indi kadına da iyi misin dedim bilmiyorum dedi hemen polisi aradılar.Niye kenara aldığımı söyleyip iyiler mi diye sorunca adam sakinledi ama kadının sakinleşmesi uzun sürdü.Neyse polis geldi siyah camaro bizi yolu açın arabaları park alanıa alın dedi.Araç belgeleri ve ehliyet istedi, bunlar verdi tabi bana da yabancı olduğumu polise söylemişler ki bana ehliyetin var mı diye polis sordu.Turk ehliyetim var dedim.Yani amerikan ehliyetin yok dedi.Evet dedim,gitmeden önce herkes ve internette yeni ehliyetlerin 6 ay geçtiğini söylüyodu ama gel de anlat orda.Pasaportumu sordu otelde dedim.O da yoktu yanımda,birinden duymuştum pasaportunu kaybedersen bitersin çıkamazsın türkiyeye gidemezsin yanında taşıma diye.Heeeh şimdi Böyle bi dibe batma hissiyatı ile kuyruğu dik tutma arasında gidip geliyorum ama moral yerde bile değil çok aşalarda.Polis nası araba kullanıyosun ehliyetsiz (o öyle derken battıkça batma varya işte o oluyo) dedi.Ben de ehliyet geçerli diye öğrendim dedim.Tamam dedi bekle.Karşı tarafla ilgilenmeye başladı.Beklerken de eyvah diyorum bunları yolluycak bakalım sonumuz nolucak.Çünkü orda trafikte birinin yaralanmasına ve canını riske edicek bişey yaparsan abd de çok hikayeler duyduk ayvayı yiyosun, hemen onlar geldi aklıma.Bi de düşündüklerin de oluyo o anda böyle etlerin çekiliyo.Hakkaten onları yolladı ben de beni de yollasın diye bakarken sen dedi arabanı şu ileri parket.Tamam dedim, arkadan geldi.Dedi in arabadan senle polis merkezine gidicez.Rapor tutucaz. Abi eyvahlar eyvahlar adama ok diyorum ama artık orda nası bi film döner herşeyin bitişinin başlangıcı mı bitiyosun o anda.Arkaya otur dedi.Açtım oturdum.Aynı filimlerdeki gibi arada seperatör, şu anda ses ve görüntülü çekiliyorsunuz uyarısı ve oturduğun koltuk değil koltuklar aökülmül sert plastik bişey kaplamışlar oraya onun üstüne oturuyosun direk suçlu modundayım.Geldik merkeze yolda türk müsün evet müslüman mısın evet ama tereddüt ediyosun niye soruyo napıcak diye.Arabayı durdurdu benim Ehliyet ve kimlikten bi 15 20 dakka boyunca inceleyip kaza raporu yazdı.Bi de hava çok soğuk ması titriyorum.Sürekli soru soruyo polis soyadın ne adın ne doğum tarihin ne türkiye demi oturuyosun abd de nerde yaşıyosun.Tamam diyorum hadi tecavüze geçelim.Kabullendim yani.O polis arabasının arkasında bitiyosun çok net.Sonra baktı baktı baktı.Benim arabanın plakasına sigortasını önündeki bilgisayardan telefondan biyerleri aradı kontrol etti.Bilgisayardan girdi baktı bişeylere.Tamam dedi seni senin arabanın oraya bırakıyim mi dedi.Duyduğuma inanamadım evet diyorum ama inanmıyorum yani herşey dibe batık ya hemen bırakmaz ya diye inanamadım o anda.Bastı gaza götürdü arabanın oraya benim ehliyeti arabanın ruhsatı hepsini zarfa koydu bu raporu al dedi kaza nasıl oldu tarif et 10 gün içinde şu adrese yollayın dedi. Tamam dedi .İndi arabadan benim kaptı açtı ben de indim hadi iyi akşamlar dikkat et falan dedi dinlemiyom ki o ne dedi diye.Nası bi mutluluk nası bi hafifleme.Sonra anaa herif 5 dakka geçti 10 dakja geçti gitmiyo bi yere 20 dakka geçti beni bekliyo ben de o gitmeden gitmiyorum tırsıyorum acaba kaza bitti başka bişey uydurmak için mi bekliyo bi yarım saate yakın öyle geçti sonra polis gitti ben de kurtuldum canlı bi şekilde hayattayım lan nası sevinçliyim ;)))))
beyler burayı psa grubu özel servis olarak şiddetle öneriyorum.Ben yıllardır gidiyorum.gittiğinizde 59 plaka gri c4 tavsiye etti dersiniz.Kesinlikle dürüst ve işten anlayan abiler.
Bizim burda dünyanın en iyi markası da olsa distribütörlerimizin mi insanımızın mı türkleşmek mi açgözlülük mü ne dersek diyelim bi gerileşme oluyo.Abimin korede kia rio ları var orda adı kia morning miş.3-4 kere çağırıp parça değişme, yazılım yükleme yapmışlar.Hem de bu çağırma davetiye yollayarak çağırma şeklinde.Şimdi burda kia rio su olup kaç kere geri çağrıldınız?Burda yetkili servisler maliyetten herhalde geri çağrılmayı kimseye duyurmuyor.

92 yılında spring vardı soğukta çalışma sıkıntısı vardı.Yetikili servise bakım yaptırmamıza rağmen bize bişey demediler.Meğer bu soğukta çalışma sıkıntısı da geri çağrılarak yapılıyormuş bi şekilde es kaza duyduk ama süresi geçti dendi.Yani 100 çağrılmanın biri uygulanıyorusa o da kim duyarsa ona.

Hani araçların kronik sıkıntısı var diyoruz ya aslında onların hepsini geri çağırarak yapıyorlar yurtdışında ama burda yapmadıkları için her arabada bi kronik sıkıntı listemiz oluyo.
Kimin hangi marka aracı varsa üretildiği ülkeden doğru bu çağrılma recall hadisesini takip etmeli.
Yine o kadar çok boş koltuk vardı ki numaralıda.Ya abiler madem gitmiyosunuz bari gideceklere paslayın.
Almak isteyenlere referans, sevenlerinin gözünün pasını silmeye, eşi benzeri yok diye ilana koyanlara da selam amacıyla fotoları paylaşıyorum.
bu site dolandırıcıdır btc satımı için kullanmayın.
Arkadaslar siz siz olun havaalani ve xray cihazindan gecerken uzerinizde bulunan esyalarinizin hepsini ya canta ya da mont ceket vs ceplerine guzelce koyun.Yoksa o plastik kaplarin icinde bir anda ne oldugunu anlamadan esyalariniz karisabiliyor.

Benim caglayan adliye sarayinda plastik kaba koydugum bozuk paralarda xray cihazindan cikinca eksilme oldu.Guvenliklere soyledim xray cihazinin icinden 2 tane 1 lira cikti.En az 3 lira daha cikmaliydi -kardes bu kadar artik yere dusmus olabilir felan seklinde yaklasimlar oldu.Adalet sarayina geliyoruz kapida guvenlikte paramiz gidiyor, caliniyor, yok oluyor artik ne oluyosa dedim.Hemen etrafimi sarip benimle munakasa tartisma ve iftiralara basladilar.Arkadaslar bu anlattigim gercektir.Kimseye camur atmak niyetinde degilim.Soylenen seyleri detaylica anlatmaya gerek yok adliye sarayimizda durum boyle.Siz onleminizi alin basiniz agrimasin.Suc bendedir cunku boyle bir karisikliga mahal verdim.Benim 2-3 liram gitti sizin saat telefon vs. gidebilir.

Her zaman her yerde dikkatli olun.
Bakın araç dedim, SUV olur, motor olur, jet ski olur, öyle bir etki bırakır ki onu sürdükten sonra artık milat olur.Herkesin 1 metre bile olsa sürdüğü, sahip olduğu, araçtan aldığı ve paylaşacağı değerli tecrübelerin birbirimize çok güzel faydası olacaktır.

Mesela araba delisi geçiniriz, çok anlarız, ama 1,6 cc benzinli ve dizelden başka bişey görmemişizdir.Rotary, boxer o da ne bomba mıdır :):)
Mesela ortadan motor,arkadan motor, 4 çekeri bırak sadece önden çeker araç binmişizdir.

Bunların dışında fantastik araçlar f1 , ktm xbow , tesla, jet motorlu araç binme imkanı olmuş arkadaşlar da vardır.

herkes sürdüğü ama en çok etkilendiği aracı yazarsa auralarımız açılır, mis olur :)
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 445
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 22.865 (Bu ay: 139)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 139 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.