D

Yüzbaşı
11 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 69 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba 6 7 bin tl arası 55'' TV araştırıyorum. Bu TU8000/TU8500/Q60T fiyatı sırasıyla 6000/6300/7100 TL hangisini almalı. Bugün Vatan bilgisayarda TU8000 ve 8500 yan yana duruyordu. TU8000 renkleri daha iyi gibiydi 8500 daha sarımsı hafif karanlık gibi geldi. Q60T ile yan yana bakamadım ama anladığım kadarıyla Q60T ler daha parlak ışık oranı daha fazla. TV genelde karanlıkda izliyoruz çok sorun olmaz herhalde diye düşünüyorum Samsung 8 serisi parlaklık oranı LG 7 serisi parkalık oaranıyla aynı. Q70T e çıkmadıkça Q60T mi almalı yoksa 8 serisi mi. Q70T ler 120 hertz güzel ama 8000 TL çok fiyat farkı var.

İmzamda ki sistemi kullanıyorum şuan. AM3+ Anakartım max FX 8350-8370 destekliyor. İkinci el FX8350 almayı düşünüyorum 400TL civarı. Ryzen 3 1200'lerin daha iyi olduğunu duydum ancak bu durumda anakart ve ram de değiştirmem lazım. İkinci el sistemler 2500 TL den başlıyor. Ne dersiniz FX8350 alınır mı, yoksa 1090T ile devam mı etmeli?
3500-4000 aralığında LED tv araştırıyorum. TV genelde akşamları karanlıkta dizi-film-spor için kullanacağım. Araştırdığım kadarıyla VA ve Direct LED paneller tavsiye ediliyor. LG 49SM8200 modeli Edge LED ve IPS olmasına karşın Nanocell olduğundan siyah performansı ve yan açılarda renklerin bozulmadığı söyleniyor. 50UM7450 modeli VA Panel ve Direct LED. Ne dersiniz? Sony ürünleri daha iyi olduğunu biliyorum fakat fiyatları çok yüksek. Samsung tavsiyeleri olursa da alabilirim.
6 aylık Samsung Gear Fit 2 saatimi çalışmaması nedeniyle yetkili servise verdim. Servis ana kart ve ekran üzerinde sıvı teması var diyerek tamir ücreti saat ücretini geçtiğinden iade etti. Samsung bu saati IP68 sertifikası ile satıyor ve sitesinde şöyle yazıyor: "Galaxy Gear Fit2, su ve toza karşı dayanıklı olduğunu kanıtlayan IP68 sertifikasına sahiptir. *IP6X Toz girişine karşı tam koruma *IPX8 30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar su altında kalmanın etkilerine karşı koruma ". Ben bu saati su altına sadece ellerimi yıkarken tutuyorum. Buna karşı bile dayanıklı değil ise satış politikasında bir yanıltma olduğu gözüküyor. Samsung ürününün arkasında durmuyor. Müşteri hizmetleri suya dayanıklı ama su geçirebilir vs. vs. diye bahane üretiyor. Yıllardır Samsung kullanan biri oalrak bir daha Samsung marka ürün kullanmayı düşünmüyorum. Kimseye de tavsiye etmeyeceğim.
Arkadaşlar multimedya ekran taktıran arkadaşlara birkaç sorum olacak yardımcı olabilir misiniz?

1) Öncelikle piyasada Windows CE tabanlı ve Android tabanlı ekranlar var. Araştırdığım kadarıyla Windows CE tabanlılar daha stabil fakat program ekleme çıkarma pek yapılmıyor. Android ise istediğiniz navigasyon uygulamasını ve diğer uygulamaları yükleyebiliyorsunuz fakat bluetooth, flash bellek, kilitlenme vs vs hatası alanlar çok gözüküyor. Bu konuda hangisini kullanıyorsunuz hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca Navimex, Navitech, Navix, Cyclone, Daiichi, Necvox, Avgo vs. hangisini tavsiye edersiniz?

2) İkinci olarak radyo çekim kuvvetinden dert yananlar çok kullandığınız modellerde radyo kuvvetleri nasıl? Cızırtı yapıyor mu?

3) Aracın orijinal USB, Aux ve Bluetooth mikrofon girişleri multimedya ekrana bağlanabiliyor mu yoksa kendi bağlantılarını mı kullanmak gerekiyor?

4) Park sensörleri grafik olarak bu ekranlarda gözüküyor mu ve aracın diğer sensör ve özellikleri ekranda gözüküyor mu?

5) Kontak açtıktan sonra açılış süreleri çok mu uzun sürüyor? Androidler uzun gibi.
Merhaba imzadaki sistemime (AMD X6 1090t Black Edition 3.2/3.6Ghz, 12GB DDR3 ram) MSI GTX gaming x 1050ti 4GB takmak istiyorum. Darboğaz yaşar mıyım? Hangi ekran kartını tavsiye edersiniz?
MTU değiştirdiğimde bilgisayarda uTorrent'de işe yarıyor hız arttırımı ama modemin kendi gömülü Bittorentin'de işe yaramıyor yine 3mbps indiriyor. Gömülüde yapabilen var mı?
LeechTurk davetiyesi olan varsa Arena-TR davetiyesi ile takas edebiliriz. Dusuk bir ihtimal Tor re Leech davetiyesi olan varsa o daha guzel olurdu.
LeechTurk davetiyesi olan varsa Arena-TR davetiyesi ile takas edebiliriz. Dusuk bir ihtimal Tor rent Leech davetiyesi olan varsa o daha guzel olurdu.
Dsmart yeni pace DS830NDS cihazlarda yazılımı nasıl güncelleyebilirim?
Hakkında
Meslek: Elektrik-Elektronik Mühendisi
İlgi Alanları: Basketball, Swimming
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 481
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 18.433 (Bu ay: 3.746)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 67 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.