K

Yüzbaşı
02 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
.
iyi günler,

2011-2012 model yılı Mitsubishi Outlander marka araca lpg taktırmak istiyorum.

7 kişilik olan aracın bagaj tabanında ekstra iki koltuk gizli, yedek lastik ise aracın altına konumlanmış dolayısıyla lpg tankının (toyota versolarda olduğu gibi) aracın altındaki yedek lastik yerine dıştan muhafazalı olarak konumlandırılması mümkün müdür?

internette yaptığım araştırmalarda istanbulda bir firmanın bu şekilde bir montajını görmüştüm fakat bu tarz montajın lpg ruhsatını almakta sorun çıkardığını bazı illerdeki makine mühendisleri odalarının olumlu rapor vermedikleri vb yönünde de yorumlar okudum.

söylediğim şekilde (aracın altındaki yedek lastik yerine silindir -muhafazalı- tank) montajı her anlamda (ruhsat alma-uygulama vs) yapılması mümkün müdür? bu tarz montaj yapan ustalardan mümkünse örnekler paylaşmasını rica ediyorum.
iyi günler arkadaşlar

2007 nissan primera aracım var, kapı içlerinden ve bagaj kapağından bozuk yollarda tıkırtı sesleri geliyor, bu sesler giderek artmaya başladı, daha önce anlaştığım ustam maalesef Samsun'da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybetti, allah rahmet etsin,

bugün birkaç oto döşemeciye gittim ancak kimsenin gözü kesmedi veya uğraşmak istemedi, bana verdikleri ortak cevap arabaya yazık olur, boşver çok takma vs gb şeyler yani kapı içlerini sökmek istemediler sanırım plastik tırnağı kırıp parçayı bulamamaktan çekindiler neticede primera piyasada çokça bulunan bir araç değil.

kapı içlerinden gelen bu tıkırtılar için döşemeleri sökerek yalıtım yapabilecek, SAMSUN veya yakın çevrede tavsiye edebileceğiniz işinin ehli ama gerçekten işinin ehli, güvenilir bir usta tavsiye edebilir misiniz?

Not: yetkili servis bu işi yapabileceğini söylüyor ama şahsen daha önce yaşadığım yetkili servis faciaları sebebiyle 'yetkili' servislerden mümkün olduğunca uzak duruyorum.
iyi akşamlar
Sakarya'da ikamet eden bir arkadaşım 2011 otomatik ford focus aracı için benden lpg tavsiyesi istedi. Kendi aracımda teleflex kullanmama rağmen hem fiyatının yüksek oluşu hem de servis ağının fazla yaygın olmaması sebebiyle teleflex önermedim. Bunun yerine özellikle motor garantisi veren ve 2011 otomatik focus için en uyumul-sorunsuz kullanılabilecek bir lpg marka tavsiye istiyorum. Yaptığım araştırmalarda landirenzonun sıfır km araçlar için motor garantisi verdiğini öğrendim bunun gibi başka markalarda da motor garantisi var ancak şartları konusunda net bir bilgim yok yani 13.000 kmdeki araç için aynı garanti geçerli mi veya garanti neyi kapsıyor ?Diğer önemli olan husular ise;

SAKARYA veya KOCAELİ'DE

1) 2011 1.6 otomatik ford focus için en 'uyumlu' lpg kiti hangisidir; uyumdan kastım; sürekli ayar istemeyecek, motor arıza ışığı yakmayacak, stop etme, titreme, silkeleme vs sorunlar yaşatmayacak lpg kiti.

2) 13.000 kmdeki 2011 model araç için 'lpgden kaynaklı' arıza-hasarlar için 'garanti' verecek marka hangisi, şartları neler?

3) Sakarya veya Kocaeli'de sorunsuz montaj yapabilecek, işinin ehli usta/ustalar hangileridir?

Not: Focuslar için subap yakma sorunundan bahsedenler de olmuş ancak bu sorunun 2008 model yılına kadar olan focuslarda geçerli olduğu snraki modeller için böyle bir sorun bulunmadığının söyleyenler de var, bu sebeple arkadaşın aracı için lpg bir sorun teşkil eder mi yani lpg uyum sorunu var mı ?(subap yanması açısından)

forumdaki ustalardan cevaplarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler
İyi akşamlar

20 Kasım'da Trabzon'dan Van'a doğru yola çıkacağım ve iş sebebiyle 1 hafta kalıp geri döneceğim. Bu 1 haftalık süreyi şehirde güvenebilecek ev olmaması sebebiyle arabada geçirmeyi planlıyorum, bu yüzden kayınpederin renault kangoo'sunu alacağım. Arka koltukları yatırıp veya komple söküp yatak haline getireceğim hatta bir de uyku tulumu alayım diyorum böylelikle gece soğuğundan korunabilmeyi umuyorum çok soğuk yaparsa da her ihtimale karşı yanımda götüreceğim piknik tüpünü (soba aparatı ile) kullanırım diye düşünmekteyim.

Daha önce bu konularda tecrübesi olan (av, outdoor sporları merakı olan arkadaşlar gb) gece çok soğuk havalarda arabada gecelemiş arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum, yani soğuk havalarda (eksi 15-20'lerden bahsediliyor) arabada en iyi, konforlu şekilde gecelemek için neler yapmalı, yanımıza neler almalıyız ?

Ayrıca yakın zamanda bu (Trabzon-Van) güzergahtan geçmiş arkadaşlar varsa yol durumu hakkında bilgileri de alabilirim, yani zigana ve kop beni düşündürüyor kar veya buzlanma olur mu? kar lastiği ve zincirle yola çıkacağım ama sadece kar lastiği yeter mi, zincire ihtiyaç duyar mıyım? daha önce hiç zincir takmadığım için biraz tedirginim.
Öncelikle herkese iyi bayramlar
sormak istediğim soruya uygun bir başlık bulamadım bu yüzden başlıktaki soruyu tercih ettim mesele şu; nissan primera sahibiyim daha öncede chevrolet kalos kullanıyordum, bu araclarla köye çıktığımda stabilize ve çoğunlukla toprak yoldaki çukurları tümsekleri fazlasıyla hissediyordum hatta bu yüzden 2. vites üstüne çıkamıyordum ancak ne zaman kayınpederin kangosunu alsam aynı yollardan cok daha 'sarsıntısız ve çukura düşme hissi' olmaksızın ve tabii daha hızlı geçiyorum aklıma takılan mesele de bu zaten yani kango gb (doblu connect vs) ticari araclar bu yollar için daha uygun/konforlu mu oluyor, bu aracların kullandıgı süspansiyon sistemi, yerden yüksekligi vs hangi etmenler bu rahatlıgı veriyor ? yani işin özü nedir neden renault kangoo (vb ticari araçlar) binek araçlardan 'köy yollarında' (yani çukur bol toprak yollarda) daha konforlu=sarsıntısız yol aldıgımı hissettiriyor
iyi günler
arkadaslar, elde olan fiat palio 1.2 aracı satıp ailemin (annem-ablam) kullanması için en fala 20.000.-TL'ye kadar otomatik, hatchback bir araç bakıyoruz.

Aklımda olanları söyleyeyim;

mitsubishi colt, ford fusion, opel corsa, chevrolet lacetti, citroen c3

bunlardan fusion hem genis bagajı hem yerden yuksekligi sebebiyle bir adım önde geri kalanları da colt, lacetti, c3 ve corsa olarak sıralayabilirim yalnız şu da var ki piyasa hakikaten karmakarışık 150 bini devirmiş bir sürü parçası değişmiş hatta pert kaydı olan araclara bile 20 bin isteyenler var, temiz ve düsük km de bir arac bulana kadar arayışımız devam edecek, yalnız yukarıda saydıgım aracların hiçbirini kullanmadım dahası otomatik araç da kullanmadım o yüzden yukarıdaki araclar arasında bir tercih yapılması gerekirse hangisini secmek daha mantıklı olur? en önemli kriter yakıt tüketimi, bakım masrafı yani yürütme maliyetleridir performans, gösteriş vs hiçbir önemi yok zira aracı annem ve ablam kullanacak ben de yazları memlekete gittiğimde kullanırım (bu arada arac trabzonda kullanılacak yani her yer yokuş ve bolca dur kalk yapılacak)
merhaba
2 ay önce 2007 nissan primera visia aldım, aracta renkli lcd ekran mevcut fakat tekna donanımından farklı olarak geri görüş kamerası bulunmuyor, yetkili servisle görüştügümde bana sadece geri görüş kamerası takamayacaklarını onun yerine 2.000.tl civarında komple bir multimedya sistemi takılabildigini söylediler cok inandırıcı gelmedi zira kendileri de emin degildiler baska bir servise sordum onların da konu hakkında bilgisi yoktu, oto elektrikcilerle görüstüm biri takılabilir derken digeri takılamaz dedi takılabilen kisi ise ilgili firmadan baglantı hakkında bilgi bekledigini soyledi yani 2 aydır bir netice albilmiş degilim, konu hakkında bilgisi olan arkadaslardan yardım bekliyorum. yani nissan primera visia model araca orjinal monitörü kullanılarak geri görüş kamerası takmak mümkün mü degil mi ?

bir de şu aynadan ekranlı geri görüş kameraları var piyasada, bluetooth lu dvd calarlı vs modelleri de mevcut, ögrenmek istedigim bu aynalardan sarkan bir kablo oluyor mu ? kablolar aracın tavan dösemesinden felan mı gecirilip saklanıyor ? yoksa kablosuz olarak, sensörlerle mi veri, güc alıs verisi yapılıyor,
iyi günler (aynı mesaj teleflex sayfasında da mevcut)
2007 nissan primera 1.6 arac sahibiyim yarın aracıma teleflex lpg kiti taktırmayı düsünüyorum bu kararda daha önceki aracıma taktırdıgım ve beni bir hayli ugrastıran yerli kitimiz etkili oldu müşteri hizmetleri gayet iyi çalışmakla beraber sorunlardan kurtulamamıstım en önemlisi de stop etme sorunu idi. bu yüzden prins-teleflex-vialle gb 'en iyi' olarak sınıflandırılan bu 3 markadan teleflexi taktırmayı tercih ettim. bu tercihimde şu etkili oldu diyebilceğim bir neden de yok üstelik bu yüzden aklıma takılan soru ise doğru kararı verip vermediğim, en basta aracıma bu sistemin herhangi bir uyumsuzlugu söz konusu olur mu ? stop etme, gaza geç geçme, kendiliginden benzine gecme, enjektör sesinin fazlalıgı, asırı lpg tüketme, cekisten düsme, silkeleme titreme rölanti dengesizliği vs vs bu tür sorunlarla karsılasır mıyım ? daha önceden agzım yandıgı icin simdi tedirginim, bu konularda fikri olan/yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkür ediyorum.
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 413
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 10.745 (Bu ay: 142)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.