F

Yüzbaşı
21 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese selamlar,

Bir süredir geliştirdiğim kelime oyunu yayında. Jokerler olan eş zamanlı insanlarla yada arkadaşlarınızı ekleyerek onlarla karşılıklı oynayabiliyorsunuz.

Kelime oyunu sevenlerin mutlaka denemesini tavsiye ederim.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.feritzcan.wordbender
https://apps.apple.com/tr/app/kelime-b%C3%BCk%C3%BCc%C3%BC/id1500203258?l=tr
Herkese selamlar,

Bir süredir geliştirdiğim kelime oyunu yayında. Jokerler olan eş zamanlı insanlarla yada arkadaşlarınızı ekleyerek onlarla karşılıklı oynayabiliyorsunuz.

Kelime oyunu sevenlerin mutlaka denemesini tavsiye ederim.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.feritzcan.wordbender
https://apps.apple.com/tr/app/kelime-b%C3%BCk%C3%BCc%C3%BC/id1500203258?l=tr
Merhabalar, Bilkent Üniversitesi bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Ablam 2 yıl önce evlendi ve yakın zamanda bir yiğenim olacak. Gelecekteki yeğenime hediye olarak bir uzaktan kumandalı, çok fonksiyonlu araç yapmak istiyorum. Bölümüm de kendimi bilgili,yetenekli ve genel anlamda yapmak istediğim şeyleri başarabilen birisiyim fakat elektrik alanında pek bir bilgim yok. Bu yüzden nerelerden başlamalıyım, nelere ihtiyacım olacak, neleri öğrenmeliyim gibi bana yardım etmenizi isteyeceğim. Araçta şuda olsa güzel olur vb. tavsiyelerde beni mutlu edecektir.

NOT: Bu konuda bilgisi olan yada bu tarz bir şey yapmak isteyen birisi var ise, iletişim halinde olup, beraber ilerleyebiliriz.

Araçta bulunması gereken fonksyonlara gelirsek;

1) Hız. ( Güçlü bir motor olmalı, tercihen benzinli)

??- Eski elektrik süpürgesi motoru kullanılabilir mi?

2) Kodlama.

- Arabaya müzik çalma,far açma kapatma, kumanda olan kişiyi takip etme vs. gibi bir çok özellik eklemek istiyorum. Bunun ardunio vs. kullanarak bluetooth gibi modüller ile kumanda ile iletişimde tutabileceğimi düşünüyorum.

3) Kontrol

- Kontrol kumandasına sadece yön,gaz değil yukarıda bahsettiğim gibi bir çok özellik eklemek istiyorum. Bunu başarabilir miyim?
Merhaba, ketojenik diyet yaptığım için karbonhidrat almamam gerekiyor. Yoğurdu az miktarda tükediyordum. Fakat dün a101 'den birşah marka yoğurt aldım ve besin değerlerine baktığımda diğer yoğurtlara göre çok farklı olduğunu farkettim. Bu değerler bana çok inandırıcı gelmiyor. Ne düşünüyorsunuz?

Kilojul 234 kj

Kaloriler 56 kcal

Protein 5 g

Karbonhidrat 0,26 g

Yağ 3,85 g

Kutuda yazanlar'da bu site ile aynı değerler.

http://www.fatsecret.com.tr/kaloriler-beslenme/bir%C5%9Fah/yo%C4%9Furt/100g
Merhaba arkadaşlar, c,c++ ,java, verilog ve libgdx hakkında adım adım projeler yaptığım bir site açtım. Sabah yayınladım ve ilk projeme başladım. Java gui ile oyun yapımı kısmındayım. Sırası ile aşağıdaki uygulamaları yapmaya çalışıcam. Tahminimce haftada iki tanesinin derslerini bitirmiş olurum.

1-Java gui oyun

2-Java gui-mysql kayıt programı

3-libgdx sonsuz koşu oyunu

4-c process/multi threading programlama

5- html/php kütüphane kayıt sistemi

5-verilog Single cycle-pipeline işlemci (basys 2 board)

6- Verilog basys 2 saat ve takvim uygulaması.

www.feritozcan.com beklerim.
Merhaba arkadaşlar, c,c++ ,java, verilog ve libgdx hakkında adım adım projeler yaptığım bir site açtım. Sabah yayınladım ve ilk projeme başladım. Java gui ile oyun yapımı kısmındayım. Sırası ile aşağıdaki uygulamaları yapmaya çalışıcam. Tahminimce haftada iki tanesinin derslerini bitirmiş olurum.

1-Java gui oyun

2-Java gui-mysql kayıt programı

3-libgdx sonsuz koşu oyunu

4-c process/multi threading programlama

5- html/php kütüphane kayıt sistemi

5-verilog Single cycle-pipeline işlemci (basys 2 board)

6- Verilog basys 2 saat ve takvim uygulaması.

www.feritozcan.com beklerim.
Bodyde 7.ayım ilk 4 ay diyet yaptım yağ oranım %15 ten 10 a düştü. 90 kiloydum 83 e düştüm.Daha sonra bulk'a girdim 1 buçuk ayda 92 kiloya çıktım bayada ölçü aldım. Yaz başı tekrar diyete girdim ilk 2 hafta güzel gitti ama son 1 aydır çok bira içiyorum beslenmeme dikkat ediyorum ama 2 günde bir öğün abartıyorum. Şuan 87 kiloyum sizce ne yapmalıyım? Diyetten çok sıkıldım ama kışın bulk'a 80 kilo girmek istiyordum yoksa kış sonuna 100 olup cıkacam ki 90 ı geçmeyi sevmiyorum. Öneriler? Son durum foto:

Merhaba, carb cycling isimli diyete yeni başladım. 3 gün low carb ( 75 gr) 1 gün high carb (350 gr) şeklinde yapmayı düşünüyorum. İnternette hep günde 5-6 öğün şeklinde yapılmış fakat ben oakdar uraşmayı sevmiyorum. Karboyu kahvaltıda 130 gr yulaf yiyerek alıyorum gerisini gün içinde yağ ve proteinden tamamlıyorum. Böylece insülini bir kere tetiklemiş oluyorum. Bu yaptığımda yanlışlık varmıdır?a
Merhaba,bodybuilding'de 6.ayım.Başlangıçta hiç başlangıç programı,full body vs. yapmadım.Direk split programla başladım. Deadlift,squat gibi hareketleri seviyorum.Şuan definasyondayım ve ketojenik diyetteyim.Split yerine bir full body program yapsam nasıl olur? Haftada 5,6 gün antreman yapmayı seviyorum. Full body olursa 1 gün on,1 gün kardio+karın şeklinde mi yapmalıyım? Ve son olarak önerebileceğiniz bir program var mı? Teşekkürler.
Merhaba, okuduklarıma göre 500-600 kalori açığından fazla vermek kas kaybına sebep oluyormuş. Şuanda 88 kiloyum yaz sonuna kadar diyette kalmayı ve %8 yağ oranı ile kışa başlamayı düşünüyorum . ( şuanda %10,11) Günlük 2000 kalori alıyorum, gün içinde hareketsizim 1.5,2 saat spora gidiyorum haftada 6 gün. Ketojenik diyetteyim ve hesaplamalara göre bu şekilde ayda 2 kilo verebiliyorum.Fakat bu rakam benim için az, seneye 90 kiloya çıkabilmek için 79-80 kiloya düşmem gerek , bu kaloriyi biraz daha azaltırsam yağdan gitmezmi ? Birşey daha sormak istiyorum, ketojenik diyet hızlı yağ yakımı için diyordu bir videosunda kenzo, fakat ne kadar yağ yaktığımız kalori açığı ile ilgili değilmi? 500 kalori açık olan normal diyettede, ketojenik diyettede 500 kalorilik yağ yanmıyormu ?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 857
İkinci El Bölümü Mesajları: 50
Konularının görüntülenme sayısı: 100.100 (Bu ay: 758)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.