Yarbay
08 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

Değişiklik sebebiyle halihazırda kullanılan ses sistemimi elden çıkarmak istiyorum. Parçaların piyasası ve değeri hakkında bilgilerinizi rica ediyorum. Her biri tertemiz ve sorunsuz. Araştırdım ancak pek bir sonuca ulaşamadım.

Polk Audio LSi15 (L+R) (2x)

Polk Audio LSiC (Center) (1x)

Polk Audio FXi5 Surround (2x)

Polk Audio PSW404 Sub (1x)

Merhaba,

Elimdeki seti satma niyetindeyim ve fiyatları hakkında pek bilgim yok. Tercihim set halinde vermek ancak parça parça olarak hakkı nedir bilenler fikir verirse çok memnun olurum. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

1) Nikon D300 - kozmetik sorunu yok sıfırı ne ise o şekilde duruyor. shutter 3.000

2) AF-S Nikkor ED DX 16-85 3.5-5.6 VR - kamera ile aynı oranda kullanıldı sıfırdan farksız

3) AF-S Nikkor ED 70-300 4.5-5.6 VR - aynı şekilde tertemiz vaziyette

4) Sigma DG Macro 105 2.8 - bu lens neredeyse hiç kullanılmadı.

5) Nikon Speedlight SB-700 flash - bu da 10 kez bile kullanılmamıştır :)
edit.
Merhaba,

Otomobil geneli takip etsem de aktif olarak yazmıyordum. Bu sabah saat 9 sularında yaptığım kaza ile ilgili aklıma takılan birkaç soruyu sormak istiyorum.

Kaza sonrasında "tutanak tutulmasın hasarınızı cebimizden karşılayalım" teklifinde bulundular. Çarpıştığımız mitsubishi l200 saçılan parçalarını toparlayıp yoluna devam etti. Ben de çekiciyi bekleyip mal sahibi ile aracı servisime çektim. Otomobilime 4000TL masraf çıkarıldı. Bu kez meblağ fazla geldi ve "bir kısmını kaskonuzdan halledin kalanını ödeyelim" teklifini sundular. Olayın iyi niyetten usulsüz işleme kayacağı gerekçesiyle kabul etmedim ve kaza tutanağını karşılıklı doldurup imzalayarak sigortacıma teslim ettik. Onlar benim çarptığımı iddia etse de ben olayın gerçekleştiği gibi yazdım. Özetlemek gerekirse iki araç da frenledi ve kızaklayarak önden çarptı. Hızlarımız oldukça yavaş, yol kaygandı. Şahsi kanaatimce ikimizde de kusur yok :) Kazadır olur. Can sağolsun. Elbette ki bunun kararı belgeler incelendikten sonra verilecektir. Sormak istediğim ise benim evraklarımda herhangi bir eksik yok ama karşı tarafın zorunlu trafik sigortası yok. Kaskosu da mevcut değil. Bu durumda nasıl bir işlem uygulanır sigortasız dolaştığı için direk onlar mı suçlu bulunur yoksa suç oranınca belirlenen masraflar mı ödenir? Şimdilik eksperin gelmesini ve geçici otomobilimi bekliyorum. Konforunda, sınıfında değilim az yakan bir dizel ayarlayın dedim güldüler :)

Görmek isteyenler için bunlar da fotoğraflar efendim

Müşteri hizmetlerinde denetimsizliğin nasıl bu boyutlarda olduğunu gerçekten merak ediyorum. Avea müşteri hizmetlerini aradığınızda sinirlenip bağırmadan, kendi koydukları şart ver kuralları hatırlatarak yapmaları gereken işlemleri hatırlattığımda telefon suratıma kapatılıveriyor. Öyle hat kesilmesi, ses gitmemesi gibi problemler kesinlikle değil. Callcenterda az çok neyin ne olduğunu biliyor, yaptıkları uyanıklıkları tahmin edebiliyorum ancak şaşırdığım nokta yoğun ve aleni biçimde yapılıyor olması. Az önce yine aynı olayla karşılaştım. İlk aramamda konuşmanın ortasında nedense sesim gitmemeye başladı, telefon yüzüme kapandı. Hemen ardından ikinci aramamda ise soruna istinaden (aslında göndermeme gerek olmayan) bir sms göndermem istendi. Bu sms'i gönderdiğimde x olacak, sorunum y dediğimde sert bir ses tonu ile -smsi göndermenizi rica ediyorum denerek görüşme Müşteri temsilcisi tarafından aniden sonlandırıldı. Aa, pardon telefon suratıma kapatıldı. avea.com.tr > Bize ulaşın bölümü hakkında ise yazılacak bir şey yok zira gönderilen yazılara istinaden cevap verme zahmetinede kesinlikle bulunmuyorlar.

7 Yılda Turkcell'de yaşamadığım sıkıntıyı, abone oluşumun 2. ayında yaşatan Avea'nın umrunda mı? Hiç sanmıyorum.
Merhaba;

Sanıyorum N95 lerin kronik sorunu flex kablo yahut ekran filmi de denilen bu kablonun işlevini yitirerek, görüntünün bozulması ve siyah ekran gibi problemler çıkarması. Araştırdığımda gördüm ki telefon tamircileri bu parça için utanmadan 50 lira dahi isteyebiliyormuş. Zaten taktıkları parça orjinal değil, yan sanayi ve ön kamerası fonksiyonel değil.

Benim de elimde bir n95 vardı ve bu sorun nedeniyle kullanamıyordum. Şimdi bu telefonu kullanılabilir hale getirmek istediğim için, sorun yaşayan diğer kullanıcılara da faydam dokunursa diye haber vermek istedim.

Bu parçayı kargo dahil yurt dışından uygun fiyata temin etmek isteyen olursa pm ile ulaşabilir. Herhangi bir ticari amacım yok. Farklı bir parça da olabilir ücreti ne ise bana gönderdikten sonra, direk sizin evinize gelecek şekilde satın alacağım.

Özet olarak, hem kargoya hem de parçaya fazladan para vermek istemeyen ama yurt dışından almakta tereddüt yaşayanlara kısa bir süre yardımcı olmak istedim. Nedeni ise burada talep ettikleri saçma fiyatlardır.

Selam ile.

Sennheiser'ın tutulan modellerinden biri olan eski seri cx300 ve yeni cx300 II Precision arasındaki farklara değinmek istedim.

Aynı zamanda bu modelin satışını yaptığım için farklı marka ve modeller ile bir karşılaştırma sunmayacağım.

Kutu içeriğine baktığımızda eski cx300 ile birlikte silikon kulaklık uçları dışında herhangi bir aksesuar gelmiyor.

CX300 II Precision modelinde ise kutuya deri taşıma çantası dahil edilmiş. Bu kesecik kaliteli ve oldukça yararlı bir eklenti olmuş.

Ses kalitesine gelecek olursak kağıt üzerindeki veriler bir yana, burn-in cx300 ile kutudan yeni çıkartılmış, henüz burn-in yapılmamış cx300 II Precision arasında bir karşılaştırma yapacağım. Yeni seride eskisine nazaran basslar biraz daha güçlü geldi. Tizlerde ise yeni seri daha canlıydı. Sonuç olarak bir iyileşme olduğunu söylemek mümkün.Yine bass ağırlıklı bir cihaz ancak daha dengeli bir kulaklık olmuş. Ses yalıtımı aynı, otobüste vs. müziğinizi etkilemeyecek seviyede koruma sağlıyor bence yeterli. Dışarıya ses verme konusunda eski seriyi, nisbeten biraz daha iyi buldum. Eskisi biraz daha az ses kaçırıyor.

Her ikisi için de kablosu gayet kaliteli. İnce ve ilk dokunulduğunda nazik bir yapıya sahipmiş gibi zarif görünüyor :) Gerek benim, gerekse 2 arkadaşımın 3 sene boyunca ciddi şekilde hor kullanıma dayanabildiler.3 kulaklık da halen sağlam. Her iki seride de asimetrik kablo yapısı tercih edilmiş ancak cx300 II precision'da bu yapı eskisine nazaran daha kullanışlı hale getirilmiş. Dış görünüşte de ufak bir farklılık yaratan sennheiser, bence yine tercih edilebilir bir ürün ortaya koymuş. Her iki kulaklık için de birini alan, diğerini denediğinde pişman olmayacaktır ancak imkanınız varsa yeni seri daha tercih edilebilir bir seçim demek yanlış olmaz.

CX 300CX 300 II Precision

Ek olarak birkaç sahte-orjinal karşılaştırma fotoğrafı için( fotoğraflar alıntıdır);

http://img682.imageshack.us/img682/9413/dscf4956b.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/1936/dscf4964x.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/3435/dscf4963.jpg

http://portal.fakeheadphones.com/index.php?action=media;sa=media;in=1268

http://portal.fakeheadphones.com/index.php?action=media;sa=media;in=54
Merhaba

Kullandığım bilgisayarı birgün durup dururken çalıştırdığımda monitörde no signal detected uyarısı aldım ve monitördeki ışık turuncuda kaldı.

O zamandan beri ekrana hiç görüntü alamıyorum.

Anakartıma baktığımda işlemcinin yanındaki kondansatörün çok hafif akma yaptığını gördüm, kondansatörleri yenileri ile değiştirdim ancak sorun çözülmedi.

Yeni anakart aldım, farklı monitör (ve dolayısıyla kablo) ile denedim ancak sorun yine devam ediyor.

mause ve klavyeyenin ışıkları yanıyor.

başka neler yapabilirim?

Sıfır kondisyonda.Herhangi bir güç kaynağı kullanmadan direkt prize takarak çalıştırabilirsiniz.Teknik özellikleri aşağıda.Farklı bir Şarj cihazına geçeceğim için satıyorum.

200TL.

Tel: 0536 2961889

Current supply BiPower over 12V DC voltage or 100-240V alternating voltage, simply flexibly

1 to 14 NiCd/NiMH cells

1 to 5 LiPo/Li-Ion cells

1 to 6 LiFe cells

2V to 12V Leadbatteries

Upto 5a charging current

Upto 1A discharge current

simplest 4-button-Control

Backlit 2-line display

Buzzer

1 to 5 charge/discharge cycles

Indication of charge and discharge data

Coupling with balancer over " Sensor interface"

The new Intelli BiPower is an efficient computercontrolled battery charger for charging and discharging batteries. It is possible to charge 1 to 14 NiCd-/NiMh, 1 to 5 LiPo and Li-Ion cells. In addition lead batteries can be attached from 2 V to 12 V and charged safely. The Intelli BiPower is thus ideally suitable for all car, flight and ship model builders.

Apart from charging and discharging, the Intelli-BiPower can also "maitain" batteries with the Cycle function. The large, lit display and the clear menu guidance make the operation easy. Besides the guide-explanation in detail the different battery-types and the suitable charge methods, so that also a beginner can get along easily.

Ideally for beginners… " which want more"

Technical data:

Input voltage 10 - 15 V DC (DC voltage) or

100-240V AC (alternating voltage) in one device

1 to 14 NiCd/NiMH cell batteries, 2V to 12V lead-batteries,

1 to 6 Li-Fe cell batteries

1 to 5 Li-ion/Li-polymer cell batteries

Charging current 0.1 upto 5A

Discharge current 0.1 upto 1A

Discharge ending-voltage adjustable

Display 2x 16 characters, backlit

Sensor interface for the connection to LiPo-control

Dimensions approx. 147 x 147 x 40mm

Weight approx. 608g
Hakkında
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
DH 2.elde olumlu referans tutmuyorum.Sizin için önemli olduğu durumlarda lütfen pm atın, gerekli referansı vereyim.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.467
İkinci El Bölümü Mesajları: 457
Konularının görüntülenme sayısı: 398.575 (Bu ay: 1.693)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.