Yarbay
11 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 111 (Bu ay: 0)
Gönderileri
20 Ekimde stoklarında olacağı bilgisini veren HepsiBurada yeni iphone modellerini ön siparişe açmış. 32gb hafızaya sahip 7 ve 7+ modellerde renk seçeneği mevcutken, 128 gb olan modellerde renk seçeneği yok. Bu durumdan dolayı jet black renklerinin geç gelebilme ihtimalini düşündüm. Ayrıca stoklarda 256gb olan modellerde yok.

Fiyatlar:
iPhone 7 32 gb: 3399₺
iPhone 7 128 gb: 3799₺
iPhone 7+ 32 gb: 3899₺
iPhone 7+ 128 gb; 4399₺

Fiyatları pahalı buldum, daha düşük olacağını zannediyorum. Cihazların ön siparişte değil satışa çıktığında (model olarak değişkenlik gösterecektir fiyat tahmini) 200₺-400₺ daha ucuz olacağını düşünmekteyim.
Uygulamada en altta Forumlar/Favoriler/Mesajlar sekmesi her zaman orada olmalı. Sadece uygulamaya girdiğimiz zamn değil her zaman orada olmalıki istediğimiz zaman istediğimiz sekmeye tıklayıp istediğim konuya/foruma kısa yoldan gidebilelim. Sadece öneridir ama favoriler sekmesi altta olması yerine favori konunun kendisinin (yada alttaki sekmeyi istediğimiz gibi özelleştime) alttaki sekmede olması çok başarılı bir tercih ve müthiş kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Cihaz: iPad4,4 (9.3.5)
Sürüm: 2.0 (13459)
İos için favoriler bölümünü gösteren bir widget. Widget içindeki bölüme tıkladığımda istediğim alt konuya tek tıkla gidebilmek iyi olurdu. İos için gayet şık olur.

Cihaz: iPhone7,2 (10.0)
Bence üst sol tarafta forumun ana sayfasına gitmek için "anasayfa" sekmesi olmalı. Forumun içinde gezinirken sürekli geri yapmak yerine (eğer yorum yapıldıysa geri tuşuna basarak ana sayfaya dönmek çok uzun sürüyor) sol üstte ana sayfa sekmesi olmalı. Ana sayfaya gitmek için uygulamayı kapatıp yeniden açıyorum. Bunun sebebi uygulamada eksik olmasından dolayı

Cihaz: iPad4,4 (9.3.4)
Bu bir öneridir ancak kesinlikle olmaı gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca kullanım kolaylığıda sağlayacaklar. Forumlar bölümünde sadece ana konunlar gözükmekte alt konular gözükmemekte. Alt konularında daha küçük punto ile kesinlikle olması gerekir. Bazen nereye gireceği şaşıyorum açıp mobilden giriyorum. Ayrıca bu şekilde forumlar bölümü hiç kullanışlı değil.

Cihaz: iPad4,4 (9.3.4)
iOS 10 public beta 7 kullandığım telefonumda beta uygulama içinde favoriler bölümüne girdiğimde, favoriler bölümü içindeki istediğim başlığı silmek istediğimde "Başlık favorilerden çıkarılacaktır" yazdığında tamam'a tıkladığımda uygulama çöküyor. Ayrıca favorilerde benim belirlediğim favoriler değil aslında. 9.3.4 yüklü ipad mini 2 cihazımda daha denemedim.

Cihaz: iPhone7,2 (10.0)
Biliyorsunuz Apple'ın kendi uygulaması olan remote ile iphone'dan mac'teki şarkıları kontrol edebiliyoruz. Ancak ben iphone'dan ipad'teki şarkıları nasıl kontrol edebilirim bu sorunun cevabını arıyorum. iTunesta olan şarkıları kontrol edebilsem yeterli. Kısacası iphone'dan, ipad'te olan itunes'i kullanabilmek istiyorum nasıl yapabilirim ?
Macbook'tan sürekli birşeyler indirir halinde nsurlsessiond. iStats'tan takip ediyorum sürekli bir şey indiriyor gibi boşuna kota harcıyor benim hızımıda yavaşlatıyor. Tam olarak ne olduğunuda anlayamadım virüsmüdür nedir? Tek çözümü her bilgisayarı açtığımda terminal'e alttaki komutları girmek, öyle kapanıyor. Ama bilgisayar kapanıp açıldığında yeniden başlıyor. Yani her bilgisayar açıldığında bu komutu girmek lazım ama sıkıldım artık çözümünü bilen varmı?

#!/bin/sh

launchctl unload /system/library/launchdaemons/com.apple.nsurlstoraged.plist

launchctl unload /system/library/launchagents/com.apple.nsurlsessiond.plist

sudo launchctl unload /system/library/launchdaemons/com.apple.nsurlsessiond.plist

sudo launchctl unload /system/library/launchdaemons/com.apple.nsurlstoraged.plist
Bu yenimi oldu bilmiyorum az önce tesadüfen farkettim ki; 75 liraya aldığım 2 metrelik lightning kablo 99 lira olmuş. Daha sonra bütün aksesuarlara baktım hepsine mi zam gelmiş diye, macbook adaptörleri dahil bir çok ürüne zam gelmiş.
Şuan araştırma yapıyorum, 5000 lira gibi fiyatlara gamebook almak istiyorum. Monster almak istedim ama hep freedos. Kesinlikle freedos olmasın istiyorum, windows yüklü gelsin. Msi'lara bakıyorum şuan. 2-3 hafta daha araştırma yapabilirim kafama uygun olanı bulursam alırım. Tavsiyeniz nedir?
Hakkında
Forum İmzası:
Apple iPhone 12
Apple Airpods Pro
Apple Watch S6 44Mm
Samsung Tab S6
Samsung Buds Pro
Forum İkinci El İmzası:
Apple iPhone 12
Apple Airpods Pro
Apple Watch S6 44Mm
Samsung Tab S6
Samsung Buds Pro
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Otomobil
Citroen C4
Mobil cihaz
Apple iPhone 12
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Takım
Fenerbahçe
TV
Philips The One 50PUS7304
TV
Klima
Arçelik
Ses Sistemi
Logitech
Ses Sistemi
Lg
Ses Sistemi
Sony
Tablet
Samsung Tab S6
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon D700
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon D200
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon D300s
Dünyadan Futbol
FC Barcelona
Kulaklık - Amfi
Apple Airpods Pro, Samsung Galaxy Buds Pro
Basketbol
Fenerbahçe
Basketbol
Los Angeles Lakers
İşlemci
Intel Skylake i7
Sabit Disk
Seagate
Kombi
Demir Döküm
Modem
Cisco
Modem
Airties
Beyaz Eşya
Arçelik
Milli Takımlar
Türkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.948
İkinci El Bölümü Mesajları: 136
Konularının görüntülenme sayısı: 217.594 (Bu ay: 783)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 671 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.