Yüzbaşı
01 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 88 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar elimde Rx 5700 kart var bunu 10 bin TL ye satacağım. Benim simdi öğrenmek istediğim durum su 1080p için bu işlemci ile kullanabileceğim en yüksek ekran kartı nedir ? Normalde burda ki arkadaşlar kartı sattırmaktan vazgeçirmişti fakat talep çok ve bu bütçe ile daha ileriye dönük bir kart alabilirsem almak istiyorum. ( Bazı oyunlarda sanal çözünürlük ile 2k ya çevirsem iş görür mü ? ) Oynadığım oyunlar genelde Cod warzone, forza horizon 4 gibi.

Arkadaşlar buna benzer bir konu açmıştım ilerleme kastettiğim için farklı bir konuda yardıma ihtiyacım var. 

R5 3600 

B450m s2h 

2x8 3000 

AOC c24g1 1080p 144 hz 

Sistemim bu şekilde

Sahip olduğum Rx 5700 ekran kartına alıcı buldum ve 10.000 TL bütçe var. 

​Fakat karşılaştırma videolarına bakarken gözüme birşey çarptı Rx 5700 ve Rtx3060 arasında çok çok az fps farkı oluyor gibi bu doğru mu ? 

​Yada Rtx3060 yerine 2080, 3070, gibi bir ekran kartı alsam çok darboğaz yaşar mıyım? 

​Dsr ile 2 k çözünürlük yapsam görüntüde bozulma oluyor mu? 

​Oynadıgım oyunlar genelde cod warzone, rocket league... 

Arkadaşlar modem problemi yüzünden çok önerilen Keenetic Extra DSL modemini aldım kurulumunu tamamladım fakat çok fazla detay var, yapmam gereken bir ayar var mı ?

Yada bazı şeyler yüklenmedi olarak gözüküyor yüklemem gereken bir uygulaması var mı ?

Ttnetin kendi modemi ile COD Warzone oyununa girdiğimde port open gözüküyordu bu modem de modarate olarak gözüküyor?

Ttnetin modemin de ping 4 download 34 mb upload 5.90 gibi çıkıyordu, bu midemde ping 7 download 29 upload 5 çıkıyor bu neden kayankalı olabilir?

Ekstra 5Ghz ve 2,4 Ghz tek isim altında mı bulunuyor ?

Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

İnternetim TTNET 35MBPs VDSL 2

Arkadaşlar bu mining olayları piyasayı bayağı sallamış anladığım kadarıyla, elimde ki sistemin fiyatını öğrenmek istiyorum piyasayı takip eden arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Işlemci: Ryzen 5 3600.

Işlemci soğutucusu: MSI Frozr s

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

RAM: G.Skill 2x8 3000 MHz.

SSD: XPG S40G 512 GB NVMe.

Ekran kartı: Sapphire RX 5700.

Kasa: Cooler Master MB520.

8 aylık sistem garanti ve kutuları mevcut.

Monitör konusunda emin değilim ama onu da yazayım.

AOC C24G1 24' 144 Hz.

Arkadaşlar durum şu şekilde, modemin üzerinde herhangi bir ışık yanıp sönmesi gibi bir durum olmuyor fakat belli belirsiz zamanlarda oyunda ping değerim fırlıyor ve hiçbir sayfayı açamıyorum. Ethernet ile bağlıyım.

Böyle oldugu durumlarda sunu fark ettim, modemin Wi-Fi kapadığımda internetim normale dönüyor. Wi-Fi ile 2 telefon bağlı ve sadece Facebook'ta geziniyorlar, indirme falan yapmıyorlar ve belli belirsiz zamanda ping sorunu çıkartıyor.

Bunun nedeni ne olabilir?

MODEM ZXHN H168A v2.0

Arkadaşlar durum şu şekilde, modemin üzerinde herhangi bir ışık yanıp sönmesi gibi bir durum olmuyor fakat belli belirsiz zamanlarda oyunda ping değerim fırlıyor ve hiçbir sayfayı açamıyorum. Ethernet ile bağlıyım.

Böyle oldugu durumlarda sunu fark ettim, modemin Wi-Fi kapadığımda internetim normale dönüyor. Wi-Fi ile 2 telefon bağlı ve sadece Facebook'ta geziniyorlar, indirme falan yapmıyorlar ve belli belirsiz zamanda ping sorunu çıkartıyor.

MODEM ZXHN H168A v2.0

MODEM ZXHN H168A v2.0

Arkadaşlar merhaba, direkt konuya gireceğim.

Geçen hafta pazar günü eve internet bağlattım. Fakat 1 haftadır her gün belirsiz zamanlarda kopma sorunu yaşıyorum.

Şöyle ki bir anda internetim gidiyor, Discord üzerinde pingim 5000 olarak gözüküyor, oyunlardan düşüyorum ve internette hiçbir sayfayı açamıyorum. Bu olay çok belirsiz zamanlarda oluyor bazen peş peşe gerçekleşiyor. 10-15 sn kadar gidiyor, sonra gelip 1 dakika içinde tekrar gittiği de oluyor.(MODEMİN IŞIKLARI NORMAL BİR ŞEKİLDE YANMAYA DEVAM EDİYOR.)

Bu durumda olduğum sırada Wi-Fi ile telefon üzerinden deneme yaptığımda kablosuzdan sayfaları açabildiğimi fark ettim fakat Speedtest üzerinden test yaptığımda pingim 500 küsurlerde olduğunu gördüm.

Birçok defa arıza kaydı bıraktım, onların tarafında bir kopma sorunu gözükmediğini söylediler.

Hatta eve gelen kabloların gayet sağlıklı olduğunu söylediler.

Uygulananlar:

• Port değişikliği yapıldı.
  • Modem güncellemesi yapıldı.
  • Modem değişikliği yapıldı.
  • Modemin 5GHz özelliği kapatıldı.
  • Ethernet kablosu değiştirildi.
  • Bilgisayarın ağ ayarları sıfırlandı.

Fakat çözüm yok, bu konuda bilgisi olan veya çözüm önerebilecek arkadaş varsa çok sevinirim.

Kullandığım paket 16Mbps VDSL.

Modem görüntüm ektedir.

Kullandığım modem: ZXHN H168A v2.0

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f8/a8/86/f8a8866b201cf84e733345841e816240.png&t=0&width=480&text=1

Merhaba arkadaşlar bütçem başlıkta belirttiğim gibi 10.000 TL bu bütçe ile oyun odaklı sorunsuz kullanabileceğim bir sistem toplamak istiyorum. Monitör dahil şekilde alacağım, kasayı kendim toplayamam tek biryerden toplu almak istiyorum monitörü farklı yerden alabilirim o problem olmaz. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Hakkında
Meslek: öğrenci
İlgi Alanları: PC
Forum İmzası:
Ugruna Ölmekse Seni Yaşatmak,
Bin Defa Ölürümde Adına Leke Sürdürmem!
Gururdur,Namustur Vatan ve Sancak,
Aksada Kanım Korkma;Haini Güldürmem!

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Nokia
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
TV
TV
Ses Sistemi
Creative
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.044
İkinci El Bölümü Mesajları: 48
Konularının görüntülenme sayısı: 81.257 (Bu ay: 2.196)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 29 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.