Onbaşı
26 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba ;

Arkadaşlar fazla uzatmadan sadece oyun amaçlı ağırlık CS:GO ve PUBG için 144 Hz monitör almayı da düşünüyorum. Bana önerilerde bulunur musunuz? Sistem bu sistemi almayı düşünüyorum sizce alınabilir mi? Tek başıma sistem toplayacak kadar iyi anlamıyorum bu işlerden. Sizce bu sistem fiyatını hak eden bir sistem mi, birde i3 8100 ve RX 580 olan giriş orta seviye sistemini inceledim, karar veremedim. Amacım oyun benim için uygun sistem hangisidir? 144 Hz ve ekipman alacağım için bütçeyi 4500 sabitledim o yüzden bilgili arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

NOT: Yurtdışında yaşıyorum.
Intel Core i7 6800K Soket 2011V3 3.4GHz 15MB Önbellek 14nm İşlemci
ASUS Rampage V Extrme Intel X99 Soket 2011V3 8Slot DDR4 3000Mhz (O.C) Anakart
Asus Gtx 1070 turbo 8gb 256 bit ekran kartı
Gskill 1g gb 2x8gb trident z dd4 3200mhz cl16 1.35 dual kit rgb led ram
Deep cool maelstrom 240t sıvı bazlı işlemci soğutucu
Corsair rm serisi 80 plus gold1000w full moduller güç kaynağı
st4000dx002-1h2178 seagate 4 tb 7200rpm HDD
Kingston hyperx savage 240 gb sata 3.0 cache ssd shss37a/240gb

Dark N10 fan kontrolcü kasa

Arkadaşın ofisten verdiler tazminat olarak fatura garanti yok ama çalışıyor sistem pek kullanılmadı bana fikir verin bu sistem alınır mı alınmaz mı neden ?
Asus M5A97 anakart.
MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 AERO ITX 2G OC 2GB 128 bit GDDR5
8 GB 1600 MHz CL9 RipjawsX DDR3 RAM
Xigmatek Asgard 400w kasa.
Selam arkadaşlar, yukarıdaki sistem bana ait.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/500-tl-ekran-karti-oenerisi.474824/

Yukarıda link verdiği konu bana ait. Uzun lafın kısası ben çok anlamadığım için ekran kartını tek çözüm sanıyordum, ancak işlemci ağırlıklı oyun olduğu için performans çok kötü. FPS yüksek gösteriyor ama süreki drop halinde, oyun sanki 50 FPS oynuyorum saniyelik bir olay ama oyunda akıcılık yok. Ben de sistemi değiştirmeye karar verdim sizden öğrenmek istediğim birkaç şey var soru tarzında soruyorum cevaplayan arkadaşlar şimdiden sağolsun iyi forumlar.

1. AMD FX 8320 işlemcimi satıp Intel i3 6098 almayı düşünüyorum, performansta eskisine göre etkisi olur mu yoksa hiçbir şey değişmez mi?

2. 8320 işlemcimi 330 TL satıp aynı i3 6098 almak benim zararıma mı olur yoksa kar mı?

3. i3 işlemcim için anakartımı değiştirmem gerekiyormuş i3 işlemciye uygun piyasadaki fiyatı en uygun anakart nedir? (Şubat ayında yurtdışına gitme durumum var, bu yüzden fazla masraf yapmak istemiyorum o yüzden 2.el bir anakart alıp idare etmek istiyorum.)

4. Elimde bulunan Ripjaws 8 GB RAM'lar boşa gidecek onları da satmayı deneyeceğim, sanırım Intel uyumlu anakartlara bu RAM'lar olmuyormuş. DDR4 RAM ihtiyacım varmış bu RAM'lerı yeni topladığım sistemde çalıştırma şansım hiç yok mu?

Arkadaşlar biliyorum çok soruyorum ancak cahillik kötü beni aydınlatacak birileri varsa cevap verirse sevinirim. Bu soruların yanında başka önerisi olanda lütfen belirtsin.

Amaç: CS:GO stabil bir şekilde oynamak.
Sistem:
Asus M5A97 anakart.
AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci
MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 AERO ITX 2G OC 2GB 128 bit

Arkadaşlar bu şekilde bir sistemim var anca oyundan istediğim verimi alamıyorum yeni dust2 haritasında fps 80 - 150 arası gidip geliyor yani oyun sürekli droplu gibi hiç bir akıcılık yok adım atıyorum saniyenin onda biri kadar donuyor adam vuruyor bişiler oluyor anlamadım ekran kartını alalı daha 1 hafta oldu hatta burda konu açmıştım bu kart bu işlemci ile seni götürür denmişti bundan önce ASUS HD 6750 gibi eski bir kartım vardı smoke vs fps doğal oluyordu şuan smokenin içinde düşmüyor ama gene oyunda takılmalar vs bu işlemcinin yetersizliğimi sorun nedir intel i5 vs alsam performansa çok etki edermi teşekkürler.
Sistem:
Asus M5A97 anakart.
ASUS HD6750 DDR5 ekran kartı.

Bu şekilde bir bilgisayarım var uzun zamandır kullanamıyorum ekran kartım çok düşük seviyede sanırım. Oynadığım oyun CS:GO. Bu sistemle FPS oranı çok düşük değil ancak oynanacak seviyede değil. Hareket halinde çok düşüyor. Başlıkta belirttiğim gibi bir ekran kartı ile bu sistem güncellenebilir mi? Ya da ne yapmam gerekir? Ekran kartını güncellesem sanırım 8 çekirdek işlemci beni bir süre idare eder. Beni 2 sene götürebilecek bir sisteme ihtiyacım var. İlerde tüm sistemi değiştirmek istiyorum, o yüzden şimdi çok masraf yapmak istemiyorum. Beni 1 2 sene daha idare etmesini istiyorum. Mesajlarınızı bekliyorum, iyi günler.

Not : Bu işlerden pek anlamıyorum. :)

MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 AERO ITX 2G OC 2GB 128 bit GDDR5 Bunu önerdiler bu alınabilir mi ?

Birde ekran kartını aldığım zaman bu sistemle istediğim performansı yakalayabilir miyim ?
bu anlık takılmalar fps düşüşleri düzelecek mi ?
Sistem:
Asus M5A97 anakart.
ASUS HD6750 DDR5 ekran kartı.

Bu şekilde bir bilgisayarım var uzun zamandır kullanamıyorum ekran kartım çok düşük seviyede sanırım. Oynadığım oyun CS:GO. Bu sistemle FPS oranı çok düşük değil ancak oynanacak seviyede değil. Hareket halinde çok düşüyor. Başlıkta belirttiğim gibi bir ekran kartı ile bu sistem güncellenebilir mi? Ya da ne yapmam gerekir? Ekran kartını güncellesem sanırım 8 çekirdek işlemci beni bir süre idare eder. Beni 2 sene götürebilecek bir sisteme ihtiyacım var. İlerde tüm sistemi değiştirmek istiyorum, o yüzden şimdi çok masraf yapmak istemiyorum. Beni 1 2 sene daha idare etmesini istiyorum. Mesajlarınızı bekliyorum, iyi günler.

Not : Bu işlerden pek anlamıyorum. :)

MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 AERO ITX 2G OC 2GB 128 bit GDDR5 Bunu önerdiler bu alınabilir mi ?

Birde ekran kartını aldığım zaman bu sistemle istediğim performansı yakalayabilir miyim ?
bu anlık takılmalar fps düşüşleri düzelecek mi ?
Arkadaşlar bugün elime asus pg191 monitör geçti HDM kablolarıyla bağlantısını yapsamda 60 , 75 hz üzerine çıkamadım bu monitörlerin 100 hz desteği var monitörden 100 hz nasıl verim alırım daha doğrusu oyun için oyunda 100 hz nasıl verim alırım monitör eski olduğu için driver vs yok ekran kartı driverim güncel windows 7 ASUS HD6750 DDR5 ekran kartına sahibim yardımcı olursanız sevinirim .
BEYLER FORUMDA İL KONUM NEREYE ACICAGIMIDA BILEMEDIM KB YIN SIZDEN KUCUK BISI ISTICEM ENDSTRI MESLEK LISESI 10.SINIF OKUYORUM DÖNEM ÖDEVİMİ İNTERNETTEN BULAMIYORUM 2 GUNDUR ÖDEV BU: KESİCİ (KALEM) MALZEMELERİ VE YÜZEY KALİTELERİ Bİ YARDIM EDERSENIZ BİDAKİ PERŞEMBE ODEVI TESLIM ETMEM GEREK ODEVI BULAMAMAK AKLIMADAN BILE GECMEDI ONUN ICIN SON 1 HAFTAYA BIRAKTIM SIMDIDEN HERKESE TESEKKURLER ..
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 114
İkinci El Bölümü Mesajları: 84
Konularının görüntülenme sayısı: 6.084 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.