C

Teğmen
05 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İtopya'dan 2020041102143724 sipariş numarası ile 8.300 TL'ye satın aldığım laptop 14 Nisan'da akşama doğru elime ulaştı. Bilgisayarı biraz kurcaladıktan ve Windows kurduktan sonra kapadım. 15 Nisan'da kullanmak için açtığımda fotoğrafta görebileceğiniz adeta bir yarık denebilecek bir delikle karşılaştım. İlk aldığımda delik mevcuttu diyemem çünkü görüntü itibariyle fark etmemem mümkün değildi. Ancak, deliğin sanki genleşmiş de açılmış yapısı, büyüklüğü, konumu ve daha üzerinden 1 gün dahi geçmemiş olması sebebiyle kullanıcı hatası olması ihtimal dahilinde bile değildir. Daha önce 6 yıl kullandığım Acer marka laptop'umda o kısımda bir çizik dahi yoktur! Aldıktan sonra o kısma elim bile değmemiştir buna eminim. Zaten isteseniz dahi o biçimde bir deliği herhangi bir kesici aletle o yapıda açamazsınız. Bunun üzerine aynı gün benzeri ifadeler ile iade talebi oluşturdum ve ertesi gün kurye gelip aldı. Daha sonra yapılan dönüşte ürün kullanıldığı için iade yapamayacaklarını ancak dilersem MSI teknik servise gönderebileceğimi ifade ettiler. Düşünün, 8.300 TL ödeyip laptop alıyorsunuz ancak bu karantina günlerinde 1.5 ay faydalanamıyorsunuz! Üstelik hukuken seçimlik haklarımı kullanmama rağmen komik bir gerekçeyle red yiyorum. Hakem Heyeti'ne başvuracağım. Bu rezaleti ve hukuksuzluğu herkesin görmesini istiyorum. Sakın ama sakın İtopya'dan alışveriş yapmayın.

İtopya zaten çokça şikayet alan kötü bir firmaymış, uygun fiyatı görüp yorumları okumadan satın almıştım. Sakın 3 5 kuruş için bu tip kurumsallaşmamış sitelerden alışveriş yapmayın.
Merhabalar,

Tm2: 21977
TM3:20797

Sıralamalarım bunlar. Ben açıkçası hukuk okumayı sıkıntı etmiyorum ama şehir ve üniversite seçimi benim için daha önemli. Erzincan,Malatya,Dicle zaten tercih etmeyeceğim. Yazmayı düşündüğüm ama gelmesi zor olmasına rağmen tereddütte olduğum yalova ve samsun var. Isparta var ama onu da istemiyorum pek. İstanbul yine özeller var ama pek bilgim yok.

Meselenin özüne geçiyorum ben açıkçası İzmir de yaşamak istiyorum. Sırf bunun için Pdr tercih edeyim mi? Hem ege hem dokuz eylül. Yoksa sırf hukuk için İzmir'den vazgeçeyim mi? Hukuk şansım varken pdr-psikoloji tercih etmek aptallık mı olur?(açık açık soruyorum)
Kasa
1 x Aerocool XWarrior Mesh Panel MidTower Oyuncu Kasası 106,26 TL+KDV
Güç Kaynağı
1 x Aerocool Strike X 600W 80+ Plus Bronz Güç Kaynağı 152,63 TL+KDV
İşlemci
1 x AMD Phenom II X4 965 Black Edition AM3 8MB 3.4GHz Dört Çekirdekli İşlemci 244,13 TL+KDV
İşlemci Soğutucu
1 x Akasa Venom Pico Intel 1155/LGA 2011 ve AMD Uyumlu 92mm PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu 36,71 TL+KDV
Anakart
1 x MSI 870S-C45 (FX) AMD 870 AM3+ DDR3 SATA3 ATX Anakart 123,21 TL+KDV
Bellek
1 x Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz CL9 (KHX1600C9D3/4G) 61,36 TL+KDV
Ekran Kartı
1 x VTX3D ATI HD6870 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı 381,03 TL+KDV
HDD
1 x Seagate 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST500DM002) 176,20 TL+KDV
Fare
1 x A4 Tech OP-620D-B Optik Mouse PS/2 (Siyah) 9,38 TL+KDV
Monitör
1 x Acer G225HQVB 5ms 21,5'' Full HD Wide Screen Lcd Monitör 255,30 TL+KDV
Hoparlör
1 x FRISBY BS-430 1+1 Hoparlör 14,08 TL+KDV
Kulaklık
1 x Hiper KM-040 Mikrofonlu Kulaklık 10,76 TL+KDV

Bu konulardan hiç anlamam, forumu 3 gündür takip ediyorum anlayabildiğim kadarıyla teknobiyot sitesinden bu sistemi topladım. Eksiklerim ve yanlarımı belirtirseniz sevinirim.
Mesela kasanın güç kaynağı 450W, ben ayrı olarak 400W güç kaynağı sipariş edersem ikisi birlikte 850W mu olacak? Pc topluyorum, pek bilgim yok, yardıminizi bekliyorum.
http://www.monsternotebook.com.tr/P150HM-HD6990M-MONSTER%C2%AE-Q67P150HM07.html

Bu ürünü almak istiyorum ama birkaç sorum olacak.

Ödeyeceğim paraya değer mi?
Yakın zamanda herhangi bir indirim olur mu?(fazla vaktim yok)
Fikir vermesi açısından BF3'ü ultra'da rahat oynar mıyım?

30 gün sonra teslim diyor, ona göre şimdiden sipariş vermem gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum. :)
Hakkında
Meslek: http://google.com
Forum İmzası:
semih çizgi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 130
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.227 (Bu ay: 80)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 44 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.