Binbaşı
18 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 53 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba. Biraz gecikme oldu ama kusura bakmayın. Tarık kardeşimin yönlendirmesiyle ayrı bir konuya taşıyorum yardım işini. Diğer konuda çok dağılıyor ve konuyu bozuyordu. Böyle daha iyi olacak umarım.

Öncelikle yardımlarınız için İban numarasını veriyorum:

TR26 0001 2009 3520 0001 0348 09 Ömer Utku ATEŞ HALKBANK Tel: 05057586412

1 ) PARA YARDIMI

Şimdi arkadaşlar buraya para yardımı yapan arkdaşlar PM yoluyla bana ne kadar gönderdiklerini bildirirlerse benim işimi kolaylaştırmış olurlar. Kesinlikle kimin ne kadar gönderdiği bende saklı kalacaktır. Daha önce dediğim gibi ne kadar gönderdiğinizin önemi yok. Önemli olan düşünmeniz. Okulumun bir kaç eksiğini özel olarak karşılamak isteyen bazı arkadaşlar bana pm yoluyla ulaştılar. Onlara da ayrı ayrı teşekkür ederim. Onların sayesinde o eksikler tamamlanınca burada fotoğraflarını paylaşacağım. Ama kim olduklarını söylemeyeceğim tabiki. Hayır sahibine aittir.

Şimdi burada biriken paranın harcaması şu şekilde olacak. Ben hesapta ne kadar biriktiğini günlük, haftalık olarak yazacağım. İhtiyaç karşılayacak rakamlara ulaşılınca harcamalara başlayacağım. Örneğin bozuk fotokopi makinemi sonunda tamir ettirebilirsem hemen faturasını burada yayınlayacağım. Diyelim ki eski sobamızı yeniledim hemen yanı başında çocuklarımla ısınırken çektiğim fotoğrafı paylaşacağım Böylece yaptığınız bu güzel şeyleri siz de görmüş olacaksınız

2 ) KİTAP YARDIMI

Kitap işine gelince. Öncelikle 1. sınıf çocuklarıma okuma yazma seti almam gerekiyor. Ama velilerden para toplayamadım haliyle. Kimse de para yok. 5 tane 1. sınıf var şu an ve setin tanesi 30 lira. Bu gerçekten gerekli okuma-yazma eğitimi için. Özellikle benim ki 1,2,3,4 aynı sınıfta okutuyorsanız, diğer sınıflarla ilgilenirken 1'ler bu setten etkinlik yapacaklar. O yüzden bu setin temini için yardım etmek isteyenler pm den bana ulaşırlarsa sevinirim. Hepsini bir kişide karşılayabilir, yada pm yoluyla kaç tanesini karşılayabilecekseniz yazarsınız. Ve 5 set tamamlanınca parasını gönderirsiniz hesaba.

Ayrıca arkadaşlar okuma kitapları konusunda haklı olarak liste istiyorsunuz. Şimdi 100 temel eser içeren setler var. İçlerinde yaklaşık 30-40 kitap oluyor ve fiyatları 30 liradan başlıyor. Ptt Kitap sitesine baktım ama kitaplar hep temin edilemiyor yazısıyla var. Ayrıca MEB onaylı olup olmadığı ve yaş grubu tam olarak yazmıyor. Ayrıca düzgün bir sınıflandırma yok. O yüzden oradan kitap göndermeniz biraz zor olacak gibi gözüküyor. Ama herhangibir kırtasiyeye gidip, yada hepsiburada gibi güvenilir siteleri kullanarak hem rahat arama, hem de daha iyi kitap imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca D&R gibi yerlerden de çok iyi ve ucuz kitaplar temin edip gönderebilirsiniz.

7-12 yaş arası olması yeterli kitapların. Bazı kitaplar MEB onaylı olmayabilir. Bazen yeni yayın olduğunda MEB onayı almayabiliyorlar. Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Önemli olan 7-12 yaş arasında olması. Ayrıca Bilim-Teknik çocuk gibi dergilerin üyelikleri de olabilir. Örneğin Gaziantep'te görev yaptığım köy okulunda, eski Milli Eğitim Bakanlanlarımızdan çok sevdiğim bir büyüğüm, bir çok kitap yardımının yanında, beni Bilim-Teknik dergisine abone yapmıştı 2 yıllık. O şekilde birşeyler de olabilir. Yani biraz hayal gücünüze kalıyor. İstediğiniz gibi kitap gönderin yaş grubunu gözederek.

Kitaplar için adres:

Ovacık İlkokulu, Ovacık Köyü, Tavas, DENİZLİ

3 ) KIRTASİYE YARDIMI

Malüm bu çocuklar köyde yaşıyor ve her zaman şehre gidemiyorlar. Hem gidilsebile maddi güçlüklerden istediklerini alamıyorlar. İsteyen arkadaşlar, defter, kalem, silgi, kalemtraş, çanta, kalemkutusu vb. küçük şeyler de gönderebilir. Emin olun küçücük bir kurşun kalem bile onları o kadar mutlu ediyor ki ben bile kaç yıldır hala inanamıyorum

Evet benim yardımsever kardeşlerim. Şimdiden hepinize tek tek teşekkür ederim. Hepinize kucak dolusu sevgi gönderiyoruz çocuklarımla
Hakkında
İlgi Alanları: Basketbol, Oyun
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.340
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.268 (Bu ay: 17)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 251 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.