Yüzbaşı
11 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 62 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba, 60 cm tek çipli şerit ledi, 3 adet AA kalem pil ve 12v 1a adaptör ile çalıştırmak istiyorum. Hem pil hemde adaptör ile sağlıklı bir şekilde çalışabilmeli yani. Yardımcı olursanız seviniirm.

Merhaba, bir çalışma hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Malzemelerimi konunun en altına yazdım. Çalışma şekli;

-On/off butonuna basıldığında, dc motor çalışacak.
-Normal butona her basıldığında sırayla ledler yanacak, basıldığında tüm ledler yanacak, basıldığında ledler yanıp sönecek, basıldığında en son tüm ledler sönecek. Bu şekilde döngü olacak.
-3 Adet kalem pil ile çalışacak, takılı olduğunda ise gücü usb kablodan alacak.

Geçen 1 tane power led denedim çok ısındı, akım sınırlaması için direnç gerekir mi bilemiyorum. Bu şekilde bir devreye ihtiyacım var. Bu konularda maalesef çok bir bilgim yok. yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

----
On/Off buton
Normal Buton
----
3 Adet - 1W Power Led
3W Dc Motor
----
3 Adet AA Kalem pil
5V - 5.5x2.1mm DC Usb Kablo
Daha önce açtığım konu için parçaları toplamaya başladım arkadaşlar.
Bknz:https://forum.donanimhaber.com/televizyon-icin-sistem-toplama--141411530

AMD Ryzen 5 1600, 12nm İşlemci
Gigabyte b450m s2h 3200mhz(oc) Anakart
Corsair Vengeance 8GBx2 3000MHz Ram
Sandisk SSD Plus 240GB Disk
Yukarıdakiler için harcanan tutar: 1570 TL

Yukarıdaki parçalar alındı, şuan kargoda. Monitör yerine, Sony 55XE9005 4k televizyonda kullanılacak. Ekran kartı ve psu düşünme aşamasındayım. 4K tv için bin tl civarı ekran kartı tavsiyesi rica edebilirmiyim.
Yaklaşık 10 yıl önce 2. bilgisayarımı kendim toplamıştım ve baya bi zevk almıştım. Şimdi tekrar 5bin TL civarı kasa toplama niyetindeyim tek fark ise bilgisayarı monitör yerine salondaki televizyonum için (Sony 55xe9005 4k) kullanmak istiyorum. Kablosuz maus ve klavye ile uzaktan oyun oynamak, film ve nadirde olsa internette gezmek vs. Hali hazırda orta düzey diz üstü bilgisayarım da mevcut. Kasa ile daha iyi grafikler sağlarım diye düşünüyorum. Sizce TV ile sağlıklı ve kullanışlı bir sistem olur mu yoksa zaten bilgisayarın varmış birader onu bağla pekte fark eden birşey olmaz mı dersiniz :)
Ahşap, mdf üstüne fotoğraf basabileceğim yazıcı varmıdır? Genelde gördüklerim 10-20 binlik makineler uyguna nasıl birşey alınabilir, yapıştırma harici
Şikayet etmek için yazmıyorum, bazılarınız istemezsen foruma girme o zaman da diyebilir ama durum rahatsızlık seviyesine ulaştı kanımca. Ülkemizin durumu çok iyi olmayabilir ama her konunun altınada bu kadar hükümeti, devleti kötümser yazılarda yazılmazki abi. Adam bağsur olsa onuda hükümetten bilecek neredeyse. Tabi yazılan yorumları söylemiyorum bile. Adam kıyma almış kokusunu beğenmemiş. Oradan hükümete sallıyor. Yav ülkede kötü bişiler olsada prim yapsak diyen, laf sokma çabasında olan insanlar var. Yerli arabayı bunlar beceremez yha diyerek destek yerine köstek olan insanlar var. Ha birde adminlerin tavrı var malum. Muhalefetsen iyisin diğer türlü konun, yorumun silinir. Bam bam bam. Anlaşılan muhalefet ergen kolları seçim hazırlıklarına erken başlamış. Bu kadar nankör olmayın. İyiye iyi demesinide bilin. Hoş bu aralar çokta iyi şeyler olmuyor ama
Arkadaşlar bende passolig fenerbahçe kartı var arkadaşımla beraber GS- FB maçına gitmek istiyoruz. Arkadaşımın henüz passolig kartı yok. Arkadaşımada fb kart çıkarsam, gs kartlı bir arkadaştan biletleri alıp bizim fb kartlara devretsem olur mu acaba? Fikri veya önerisi olan var mı?
Lütfen dikkat arkadaşlar mazot 1 lira olacak, her yıl ikramiye, elektirik beleş gibi boş vaatlere inanmayın. Bu günleri mumla ararız, ülke 2 yıla batar mazallah iktidara gelemeyecekleri için kararsız kesimin aklını karıştırmaktan başka işleri yok, lütfen dikkat.
Ps4'ü odamda ki LCD monitöre bağladım ama hoparlör olmadığı için bir türlü ses alamıyorum, monitörde jack girişide yok. Elimde 2+1 var ama ps4'e bağlanmıyor. Bari sesi kulaklık ile ds3 üzerinden alayim dedim, ayarları kurcalamama rağmen ses gelmiyor başka bir ayarımı var anlayamadım. Benim duruma bir çare var mı arkadaşlar...
Hakkında
Forum İmzası:

PSN: fatih_BC
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Ford
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.166
İkinci El Bölümü Mesajları: 33
Konularının görüntülenme sayısı: 30.106 (Bu ay: 285)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 764 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.