Çavuş
27 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
http://forum.donanimhaber.com/m_38391753/mpage_1/f_/key_//tm.htm

linkli konunun neden kapatıldığını öğrenmek istiyorum.

konu şu: tüketicinin rızası olmadan siparişinin iptal edildiği durumlarda tüketicinin yasal hakları nelerdir ve hangi adımları atması gerekir?

forumda böyle bir konu açmak yasak mıdır?
arkadaşlar 3 gün önce temizlik amaçlı kasayı açtım. cpu fanını temizlemek için çıkardım. (pentium d 820 dual core) sonra geri taktım. bi sorun yok gibiydi. ama 2 - 3 saat sonra bilg kendiliğinden kapandı. tekrar açmak için düğmeye bastım. fanlar çalışmaya başladı ama monitor açılmadı, 20 sn sonra yine kapattı kendini. bende biraz bekledim. bi yarım saat sonra açınca çalıştı ama 3 - 4 saat sonra yine kendiliğinden kapandı. bu olay 3 gün tekrar etti. kasayı açıp ramleri , kabloları vs vs çıkarıp tekrar taktım. yine düzelmedi. sonra fanı çıkarıp takarken işlemci ile fan arasındaki macunun birazının aşındığı ve çıktığı aklıma geldi. everesti indirip cpu sıcaklığına baktım ve 90 nın üstünde olduğunu gördüm. (hayret 3 gündür nasıl yanmadı) 100 u göremedim bi türlü, en fazla 99

şimdi ne yapayım. bu garanti kapsamındamı? değilse herhangi bi termal macun alıp sürsem olur mu? pentium - amd falan macun ayrımı varmı? bi de nereden bulabilirim ben macunu? yada ben uğraşmayım da bi yere mi götüreyim fanı?
arkadaşlar sonunda sistemi aldım kurdum. yapmam gereken ya da yapmamı istediğiniz testler varsa söyleyin, ve nasıl yapılacağını da söyleyin:)
sistem şu

pentium d 2.80 ghz
asus p5ld2 anakart
winfast px6600 gt tdh sli extreme ekran kartı
2x512 mb dual kit kingson ram (pc 4200 hynix çipli)
160 gb samsung sata2 ncq
...

bu arada ramlar kendiliğinden dual çalışır mı? yoksa bi ayar yapmam gerekir mi?
arkadaşlar yeni sistem topladım ve kurdum. ama windowsu bi türlü yükleyemedim. harddiskim sata. onun için xp cdsini boot ederken f6 ya basıyorum. ve biraz ilerledikten sonra bişeyler eklemek için s ye basıp disketten yükleyin diyor. ama anakartımın içinden disket çıkmadı(asus p5ld2). anakartın cd sinin içinden bulmaya çalıştım gerekli şeyleri. bi kaç şey denedim olmadı. en son 3 tane birden yükledim bu sefer kuruluma devam etti. ama windowsun sözleşmesi ekranı geldi ve kabul etmek için f8 e bas diyor. basıyorum kabul etmiyor. ya arkadaşlar forumu araştırdım sata harddisc in kurulumu hakkında ama yeterli bilgiye ulaşamadım. f6 ya basınca yüklememiz gereken şey tam olarak nedir?isimlerini verirseniz, yada internetten link verirseniz sevinirim (asus p5ld2). lütfen yardım bilgisayarı bir an önce kurmam gerekiyor..
bu arasa harddisk biosta third master olarak görünüyor (samsung hd160jj), normal mı?
arkadaşlar yeni sistem topladım ve kurdum. ama windowsu bi türlü yükleyemedim. harddiskim sata. onun için xp cdsini boot ederken f6 ya basıyorum. ve biraz ilerledikten sonra bişeyler eklemek için s ye basıp disketten yükleyin diyor. ama anakartımın içinden disket çıkmadı(asus p5ld2). anakartın cd sinin içinden bulmaya çalıştım gerekli şeyleri. bi kaç şey denedim olmadı. en son 3 tane birden yükledim bu sefer kuruluma devam etti. ama windowsun sözleşmesi ekranı geldi ve kabul etmek için f8 e bas diyor. basıyorum kabul etmiyor. ya arkadaşlar forumu araştırdım sata harddisc in kurulumu hakkında ama yeterli bilgiye ulaşamadım. f6 ya basınca yüklememiz gereken şey tam olarak nedir?isimlerini verirseniz, yada internetten link verirseniz sevinirim (asus p5ld2). lütfen yardım bilgisayarı bir an önce kurmam gerekiyor..
bu arasa harddisk biosta third master olarak görünüyor (samsung hd160jj), normal mı?
arkadaşlar kingston ddr2 533mhz pc4300 cl4 ile cl3 ram i arasında fiyat farkı varmı? fiyatları nedir?
çünkü cl3 olanını hiçbiyerde bulamıyorum.
bir de dual kit (2*512) olanların fiyatlarını biliyorsanız onlarıda yazın lütfen
arkadaşlar 2*512 mb kingston ram alacam. bütün kadıköy mağazalarında cl4 var.
benim istediğim kingston (çipide kingston) pc4300 (4200 ede razıyım) cl3 dual kit ram.
istanbulda nerede bulabilirim bunları??
sistemi yeni topladım.2 parça eksiyim var (ram ve hdd). diğer parçalar öyle kutuda duruyorlar. sabrım kalmadı. nerede bu ramler??
pazartesi bilg alıyorum. bu sistemi dizdim. sizce nasıl? değiştir dediğiniz bi parça varmı?
ekran kartını ben seçmedim. öneri üzerine onu koydum. çok fazla oyun oynayan biri değilim. iyi-orta bi ekran kartı istiyorum ama ilk olarak fiyatı uygun olmalı, önerilerinizi bekliyorum.

PENTİUM D 820 (DUAL CORE) 2.8 GHZ EM64T, 64

ASUS P5LD2, I945P, PCIex16, 1066MHZ, DUALDDR2-667

2 * 512 MB DDR2-533MHZ, PC2 4200, KİNGSTON CL4(BOXED)

SAMSUNG 200GB, SERİAL ATA 2, NCQ, 7200 RPM, 8MB

LEADTEK 6600GT-TDH EXT 6600GT 128MB TV DVI SLI 16X

DVD RW 16X, NEC 3520

17 FLAT philips 107s66, 0.25 mm, 1280*1024 /60 hz, real

TV KARTI AVERMEDİA 203, (BT878), İNTERNAL, 1600*1200, FM
arkadaşlar yeni sistem topluyorum. aşağıdakileri almayı düşünüyorum. bu parçalara uygun iyi bi anakart tavsiyeniz var mı?

P4 3000 800MHZ 64 BİT 2MB CACHE LGA BOXED
SAMSUNG 200GB SATA2 NCQ
1GB DDR2 533MHZ PC4200 KİNGSTON

ekran kartını henüz seçmedim. anakart belli olsun sonra seçerim. çok oyun oynayan biri değilim yani orta kalite bişey alacam. ekran kartı tavsiyeniz varsa onu da yazın lütfen
arkadaşlar yeni sistem topluyorum. bana bi anakart önerirmisiniz..

P4 3000 800MHZ 64 BİT 2MB CACHE LGA BOXED 228 USD
LEADTEK 6600 GT TDH -NVIDIA 6600 GT 128 MB 128 BİT 500/1000 MHZ DX9.C OPEN GL TV-DVI OUT
SAMSUNG 200GB SATA2 NCQ
1GB DDR2 533MHZ PC4200 KİNGSTON

aslında pek oyun oynamıcam. eğer daha düşük bi ekran kartı tavsiyeniz varsa yazın lütfen
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 394
İkinci El Bölümü Mesajları: 79
Konularının görüntülenme sayısı: 28.561 (Bu ay: 56)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.