Binbaşı
27 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar
yaklaşık 10 sene önce aldığım sony str-de495 amfi ve 5+1 hoparlorlerim var.
Fakat merkez hoparlor, subwoofer ve arka hoparlorler zaman içinde ordan oraya taşınırken kayboldu.
Şu an salonda sadece 2 ön hoparlorle kullanıyorum.

Bu aralar güzel bir home theater sistemi almaya yeltendim çünkü çok fazla film izliyoruz ailecek...
Gene sony N9200 hoşuma gitti ama öyle bir sistem alırsam evdeki DE495 de çöp olacak.

Acaba sadece yeni nesil 5+1 hoparlor seti alsam, DE495'e bağlasam mı diye düşünüyorum.
Ama tabii yeni nesil hoparlorleri ne kadar destekler orasını bilemiyorum.

Sizlerin tavsiyeleri nelerdir?

tşk

Specifications
Tuning range: FM, MW
Power output: 70 watts per channel into 8Ω (stereo)
Surround output: 70W (front), 70W (center), 70W (rear)
Frequency response: 10Hz to 50kHz
Total harmonic distortion: 0.09%
Input sensitivity: 500mV (line)
Signal to noise ratio: 96dB (line)
Output: 500mV (line)
Speaker load impedance: 8Ω to 16Ω
Digital inputs: coaxial, optical
Video Connections: composite
Dimensions: 430 x 145 x 298mm
Weight: 7.2kg
Accessories: remote control
Year: 2003
arkadaşlar merhaba
ofise bir espresso makinesi almayı düşünüyorum.
aslında hayalimde çekirdeği öğütüp anında espresso hazırlayan makineler vardı ama çok pahalılar. 2000 lira civarı krups marka bulabildim sadece.

pratik olması açısından kapsül hahve makinelerine yöneldi.
Tchibo Cafissimo 250 TL , hem espresso hem lungo yapabiliyor ve süt köpürtme özelliği de var. Hepiniz biliyorsunuzdur bu makineyi zaten...
Nespresso U modeli ise 465 TL , sadece espresso ve lungo yapabiliyor. Tchibo'ya göre daha kompakt ve şık ayrıca 19 br basınca sahip. Tchibo'nun basıncı belli değil ama sanırım 15'dir.

Tavsiyelerinizi okumak isterim...

Aralarında 200 TL fazla ödemeye değecek fark var mıdır sizce?
Nespresso'nun daha fazla kahve çeşidi var, bu da bir artı tabii..
merhabalar

Salonuma hem filmlerde kullanabileceğim hemde güzel müzik dinleyebileceğim bir ses sistemi kurmak istiyorum.

Elimde Sony Str-De495 optik girişi olan bir anfi var. Buna hoparlör almak istiyorum. Araştırmalarım beni Bose Acoustimass serisine yöneltti.

Sonuç olarak ben sesi çok açmayacağım. Sadece kaliteli ve tok bir ses elde etmek istiyorum. Bunun için bana önerebileceğiniz başka hangi marka hoparlörler var acaba?

Televizyonun optik çıkışını anfiye verip, anfiden hoparlörlere dağıtmayı planlıyorum. Bir de ps3 var... Onun çıkışını anfiye verirsem tv-ps3 arasında geçişlerde tak-çıkar yapmak zorunda kalacağım. Burada bana önerebileceğiniz pratik çözimler var mı?

tşk
55LM670 tasarımını ve kasa rengini çok beğendiğim için almayı düşünüyorum.

ancak 400hz olması düşündürüyor. Ağırlıklı film izlenecek, arada ps3 oynanacak.
3d ve smart fonksiyonlarını çok kullanmayacağım.

LM670 kullanıcıları yorum yaparsa sevinirim.

aralarında 500TL fark var, şu an geriye dönseniz bu farkı verip LM760 alır mıydınız ?
Merhabalar
Haftalardir suren arayisim bugun-yarin sona erecek.
Artik kesin olarak 55" almaya karar verdim.
Iki secenegim var , bana gore en uygun f/p bu iki urunde...

1- 55nx720
Su anda teknosada kampanyada, 3199tl, 2 gozluk hediyeli.
Ozellikle maclarda ve ps3 de sikinti yasatmaz diye dusunuyorum. Fiyatda kampanyali gayet uygun.

2- 55lm760
En uygun fiyat darty'de, 3999tl
Digiturk ve ligtv hediyesi , ilaveten 3d kamera hediyesiyle neredeyse 55nx720 ile ayni fiyata geliyor.
800hz , dual play, mkv vs tum formatlari usbden oynatma yetenegi sonyden ustun yonleri.
Ama maclarda ve ps3 oyunlarinda nx720 kadar performans gosteremeyebilir endisesi tasiyorum.

Neticede iki model arasinda kaldim
1-2 gun icinde karar vermek istiyorum.

Sizce hangisi?
Arkadaşlar merhaba

40 m2 salonuma bir tv almak istiyorum.
2-5mt izleme mesafesi olacak.
Ağırlıklı bluray , dizi-film izlenecek, haftasonu da maçlar tabii :)

Ben kendimce birkaç gündür araştırıyorum. Aşağıdaki 2 model mantıklı geldi bana ama önerilere de açığım.

PANASONIC TX-P50VT50E 3800 TL
LG 55LM670S 55” 3700 TL

Sizin fikirleriniz nelerdir?
Bu 2 televizyon dışında 4200-4300TL'ye kadar tavsiye edeckleriniz nelerdir?

tşk
Merhabalar,

2001 Astra Comfort sahibiyim. Yaklaşık 2 ay önce sarı ingiliz anahtarı şeklinde arıza ışığı yandı ve servise götürdüğümde beyin arızası olduğunu, beyinin değişmesi gerektiği söylendi. Ücret olarak da 1800 tL talep edildi, tamiri mümkün değil dendi.

Birkaç özel servis dolaştım. Aracı bilgisayara bağladıklarında "gaz pedalı sensör arızası" verdiği ve bunun sebebinin beyin arızası olduğu söylendi. Tamir edilebileceğini söylediler ama bazısı 300TL bazısı 600 TL istedi. Açıkçası güvenemedim kimseye ve daha ufak bir arıza olabileceğinden şüpheleniyorum.

Acaba izmirde olup da yardım edebilecek olan var mı? Eğer beyin arızası ise bile, güvenilir - garantili ve uygun fiyata tamir edebileceğim yer arıyorum.

tşk
Kesinlikle herkese tavsiye ederim...

GEREKLİ OLAN DOSYALAR;

1 - ClockWorkMode Recovery --> http://www.multiupload.com/5CUIK88JM0
2 - Darky's V9.1 JS3 EXTREME EDITION --> http://bit.ly/darky-91

Recovery 2E nedir? --> Bu sizin kernel versiyonunuzu gösterir. Ya 2E yada 3E kernel sahibisinizdir. Hangisi olduğunu bilmiyorsanız, recovery moda girdiğinizde en üstte yazar. Eğer 3E iseniz, 2E'ye çevirmeniz gerek. Bununla ilgili bilgiyi en altta bulabilirsiniz.

Yapacaklarımız çok basit;

- Yukarıdaki iki dosyayı indirip INTERNAL SDCARD'ın içine kopyalıyoruz. 1 nolu dosya sadece 1.72 mb ve update.zip olarak isimlendirilmiş. 2 nolu dosya ise 180 mb ve uzun bir ismi var. Her ikisinin de ismini değiştirmiyoruz ve asla UNZIP yapmıyoruz. İndirdiğimiz şekliyle SDCARD'ın içine atıyoruz. Wireless üzerinden telefonla da bu iki dosyayı indirip, ASTRO yardımıyla sdcard'a kopyalayabilirsiniz. Bilgisayara ihtiyacınız yok.

- Eğer daha evvelden herhangi bir LAGFIX yaptıysak, geri alıyoruz.

- Şimdi telefonu kapatıp RECOVERY MODE'a alıyoruz. (eğer 3 tuş çalışmıyorsa marketten ROM MANAGER'ı indirip oradan yapabilirsiniz)

- şimdi çıkan menude ses aç/kapa tuşlarıyla gezinip, seçim yapmak için HOME tuşuna basıyoruz. menuden Apply SDCARD:update.zip seçelim. (Bunu yapınca update.zip adıyla indirdiğimiz 1 numaralı dosya çalıştırılacak ve ClockWorkModer Recovery devreye girecek.) Bazı durumlarda Apply SDCARD:update.zip 2 kere basmak gerekebiliyor.

- şimdi çıkan menude ise ses aç/kapa tuşlarıyla gezinip, seçim yapmak için POWER tuşuna basıyoruz. Sırasıyla Install zip from SDCARD ve Choose zip from SDCARD diyoruz ve indirdiğimiz 2 no'lu dosyayı seçip YES diyoruz.

Hepsi bu kadar... Yaklaşık 1 dakika içinde işlem bitecek ve menüye döneceğiz. Sırasıyla Go back ve Reboot seçiyoruz. İlk reboot da telefonun açılması uzun sürecek. Bende 3-4 dakika sürdü ama 10 dakikaya kadar çıkabiliyormuş.

Wifi , 3G , GMAIL gibi ayarlarınız hiç bozulmamış olacak. Tüm uygulamalarınız aynen kalacak.

Ben bu güncellemeyi yaptım ve JPY sürümünün inanılmaz hızlı olduğunu söylemeliyim. LAGFIX filan yapmanıza hiç gerek yok. Akıcılığı ve hızlanmayı zaten farkedeceksiniz.

3E --> 2E'ye düşürmek...
Öncelikle bu iş için ODIN kullanmayı bilmeniz gerek. Tek yapmanız gereken ilgili versiyonlar için aşağıdaki dosyaları indirip, ODIN'e PDA olarak göstermek ve flaşlamak. Re-Partition işaretli olmayacak. 11-12 saniye süren bir işlem sadece...

JP6 için --> http://hotfile.com/dl/81480148/073e3c7/CF-Root-JP6-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
JPA için --> http://hotfile.com/dl/81481705/49f2bec/CF-Root-JPJPA-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
JPM için --> http://hotfile.com/dl/81482809/7865435/CF-Root-JPM-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
JPA için --> http://hotfile.com/dl/81484098/c26ec5f/CF-Root-XW_XEE_JPA-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
JPO için --> http://hotfile.com/dl/81425709/688776f/CF-Root-XX_XEU_JPO-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
JPU --> için http://hotfile.com/dl/88107584/0247dbc/CF-Root-XX_OXA_JPU-v1.3-BusyBox-1.17.1.zip.html
JPX --> için http://hotfile.com/dl/92305258/9e02cfa/CF-Root-XX_XEU_JPX-v1.3-BusyBox-1.17.1.tar.html
JPY için --> http://hotfile.com/dl/92305272/9b40663/CF-Root-XX_XEU_JPY-v1.3-BusyBox-1.17.1.tar.html
Merhabalar,

DLNA ile ilgili bir sorum olacak, inşallah yardım edebilecekler vardır.

Samsung 32" lcd sahibiyim ancak DLNA desteği yok. DLNA kullanabilmek için 1 adet ortam sunucusu, 1 adet de ortam istemcisi gerekiyor bilindiği gibi.

Ps3 sahipleri cihazı ortam istemcisi gibi kullanabiliyor ancak bende ps3 de yok, sırf bunun için de almak istemiyor.

Sorum şudur : PC'mi ortam istemcisine çevirebileceğim bir yazılım var mı? Ps3 yerine PC'yi ortam istemcisine çevirip hdmi ile lcd'ye bağlamak istiyorum.

tşk,
Merhabalar

Panasonic TZ7 sahibiyim ve 720p, 17 Mbit/s kayıt yapıyor alet. Şu anda CLASS 2 , 2GB OCZ memory kullanıyorum, haliyle yetersiz geliyor.

Görüntülerde bazen dalgalanma oluyorki bunun kayıt hızı yetmemesinden olabileceği söyleniyor.

8 yada 16 gb bir SDHC card alacağım. Piyasada çok var ama hangisi güvenilirdir bilemiyorum. Okuma yazma değerlerini herkes farklı yazmış...

1-) Öncelikle CLASS 4 yeterli midir? Yolsa CLASS 6 mı olmalı ?
2-) Bildiğiniz kullandığınız, 720P kayıtta test edebildiğiniz memory'leri paylaşamilir misiniz? SDHC olmak zorunda...

tşk
Levent
Hakkında
Meslek: Endüstri Mühendisi
Forum İmzası:
Volvo XC40 T3
Ipad Pro 12.9 - Iphone 11 Pro Max 256gb - Apple Watch Series 5 - Airpods Pro
Note 20 Ultra - Buds Live
Fuji X-T3 - 23mm f2 - 50mm f2
Forum İkinci El İmzası:
Volvo XC40 T3
Ipad Pro 12.9 - Iphone 11 Pro Max 256gb - Apple Watch Series 5 - Airpods Pro
Note 20 Ultra - Buds Live
Fuji X-T3 - 23mm f2 - 50mm f2
Hakkımda:
one life, live or leave it !!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MacBook
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
Sony Z2
Operatör
Vodafone
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PS4
Takım
Beşiktaş
TV
Panasonic
Ses Sistemi
Yamaha RX-V767
Tablet
Ipad Air 2 64gb
Fotoğraf Ekipmanları
FujiFilm
Fotoğraf Ekipmanları
Canon 70D
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.903
İkinci El Bölümü Mesajları: 322
Konularının görüntülenme sayısı: 106.825 (Bu ay: 299)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 48 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.