Binbaşı
26 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 0)
Gönderileri

4 yıl önce aldığım sistem oyun oynarken bir süre sonra pembe yada mavi renk kaplıyor ve aşırı kasmaya başlıyor

amd ryzen 5

gtx 1050 ti

8gb ram

Oyunla alakalı değil PES'de de nadiren de olsa yapıyor orda mavi renk oluyordu bannerlord da pembeleşiyor.

format attım güncellemelerini yaptım.

Ekran kartı yada işlemci (termal macun?) gibi ama fikri olan yardımcı olabilir mi ?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/63/8a/e8/638ae8baab0c7ab7df1b9edbf5475e6c.jpeg&t=0&width=480&text=1

Merhaba. Halihazırda

ryzen 5 1500x 3.50 işlemci

msi b350 gaming anakart ve

msi gtx1050ti ekran kartlı sistemim var.

elimdeki ekran kartını satıp, ekran kartını yükseltmek istiyorum. Bu anakarta alabileceğim en yüksek ekran kartı ne olabilir. Anakartıda yükseltmem gerekir mi ?

AMD Ryzen 5 3600
GIGABYTE GTX 1660 SUPER
MSI B450M-A PRO DDR4 4133MHz Anakart
XPG SPECTRIX S40G RGB 256 GB M.2 SSD 3500/1200 MBs

Anakart yükseltmeye gerek var mı sizce ?
sen puanları kaybettikden sonra oyuncuyu dinlendirsen ne olur dinlendirmesen nolur. nerden çıktı bu mantık anlamadım.

sen oyuncunu dinlendir dinlendirme demiyoruz 10 maç peşpeşe oynar rotasyona sokarsın adamı

geçen haftasonu nagatomo oynamadı çarşamba oynadı bugün yine yedek zaten milli takım arasına girilecek bu ne mantık anlamıyorum.

neymiş oyuncu hazır olsunmuş. olacak abi oynamasada olacak bak linnese

kendi sahanda oynarsın rahatsızndır yaparsın bu maçta rotasyon mu yapılır allasen.

maçı kazansakda yanlış bu hamleler çok puanlar kaybederiz bu şekilde.
bence sarmıyor
Arkadaşlar lige katılmak isteyenler dm'den ulaşabilir. Sayı tamamlandığında lig başlıyacak.
https://www.youtube.com/watch?v=49hOIKPiP6M
ofline oynarken saldırma süresi koymak istiyorum oyun kurarken böyle bir ayar yeri bulamadım bilen var mı ?

bu videonun basında var ama benim ekranım bundan daha farklıhttps://www.youtube.com/watch?v=JWc04vZBxP0
Arkadaşlar tahrik olsun diye açmıyorum bu konuyu. Kendi yöneticiniz diye hemen savunmaya geçmeden önce dışaradan bir gözle bakarak yazdıklarımı okuyun önce.

Sadece futbolda değil ne yazık ki ülkemizdeki yönetimlerin neredeyse tamamında bu zihniyet var.
Bir koltuğa getirildiğinde sanki o koltuk ilelebet onun hakkıymış gibi bir içgüdüye bürünüyorlar.

Sen bilmem kaç yıldır Türkiye'nin en büyük camialarından birinde yöneticilik yapıyorsun. Başarılı olabilirsin başarısız olabilirsin olayımız bu değil.

Ama sen kimsin ki sırf kötü sonuçlar sonunda eleştiri getiren taraftarı düşman olarak nitelendirebiliyorsun.
Hayır ne hakkın var bu hakkı sana kim veriyor
Herkesin bu ülkede istediği takımı tutma hakkı var ve icraatlarını beğenmiyorsa da bunu eleştirebilme hakkı var.
Sırf sizi eleştirdi diye düşman mı olmuş oluyor böyle saçma bir zihniyet zaten ancak şark kültürlerinde olur.

Böyle insanlardan nefret ettim bu ülkede artık.
bu maç bir kez daha bunu gösterdi
5 sene önce aldığım dell inspirion 5520 laptopum var. 5 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntı da yaşamamıştım. Bu laptopu çift ekran kartı var intel hd4000 onboard ati hd7670m de harici ekran kartları.

Herhangi uygulamayı hangi karttan açacağımı aşağıdaki gibi seçiyorum.

Şimdi gelelim sorunuma. Fazla oyun oynayan biri değilim sadece PES online oynuyorum. Oyunu nsettingsinde bilgisayarım bu şekilde gözükmesine rağmen sorun yaşamadan oynuyordum da.

Geçen hafta laptopumla bir yolculuğa gittim geldim ve şuan oyunda donmalar mevcut. N eyaptıysam düzeltemedim.
Ofline da da donuyor internetten olamaz.
Format attım sistemden olamaz.
Ekran kartı güncellemelerini yaptım düzelmedi.

Ekran kartım mı cortladı sonuçta 5-6 sene geçti bir de üzerine yolculuklar falan. bunu nasıl anlayabilirim ekran kartımın bozulup bozulmadığını.
Aygıt yöneticisinde gözüküyor.
Windows aero temalarını da hala laptopum açabiliyor. Bu yüzden bozulmadı gibi geliyor bana.
Ama durduk yere nedne oyunda kasmalar olmaya başladı.

Buarada dxdiag ve furmark da ekran kartımı görmedi

Biraz uzun oldu ama açıklayıcı olması açısından iyi olur diye düşündüm.
Fikri olan daha öncedne böyle sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar ?
Hakkında
Forum İmzası:
"Satranç oynamayı sevmiyorum çünkü hayatın çok az anlamı olduğu acımasız bir zamanda doğmuş bir oyun olduğu için. Herkes bazı insanların diğerlerinden daha değerli olduğuna inanıyordu. Şahlar ve piyonlar... Ben hiç kimsenin bir başkasından daha değerli olduğunu düşünmüyorum. Satranç sadece bir oyundur ve gerçek insanlar birer taş değillerdir. Bu dünyaya sanki bir satranç oyunuymuş gibi bakan herkes kaybetmeyi hak eder." Harold Finch
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10.852
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 136.600 (Bu ay: 640)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.274 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.