Teğmen
10 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 126 (Bu ay: 4)
Gönderileri
Herkese Merhaba;

Bir kaç konuya baktım fakat güncel olmadığı için yeni bir konu açmak istedim. Bu sayfa altında tavsiyelerimiz ile önümüzde ki 2 sene boyunca insanların yararlanacağını düşünüyorum.

4 Kişilik bir ofisimiz var aylık 100 adet baskı yapıyoruz, çok sık kullanmıyoruz açıkcası. Bizim her şeyi yapabilen ve az maliyetli bir yazıcı ihtiyacımız bulunmakta. Araştırdım fakat kafamda net olarak oturtamadım. Aldıktan sonra toner doldururken ya da az kullanıldığı için kurumasıyla uğraşmayacağım, tonerleri profesyonel firmalar tarafından doldurtacağız bu yüzden kolay kırılır olması gerekmemekte. Madde madde yazmak gerekirse:

- Aylık baskı adeti 100
- Renkli, faxlı, çok fonksiyonlu
- 500TL - 1000TL arası bütçe
- Profesyonel firmalar tarafından doldurulacağı için düşük maliyet.

Teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba; bir arkadaşımın Asus n56vz laptopu var. Windows 8 de güç seçeneklerinden "Hızlı Başlatmayı Aç" kısmında tiki kaldırıp bilgisayarı kapatmış ve daha sonra açılmamış.

Sorun şu, bilgisayar açılınca 2 saniyelik Asus logosu geliyor F kısmında ki her tuşa bastım hiç birşey olmuyor Asus logosu kapandıktan sonra siyah ekranda bekliyor. Klavye tuş ışıkları dahi sönüyor hiç işlem yapmıyor anlayacağınız.

Şimdiden Teşekkürler.
Arkadaşlar 1000tl kadar çamaşır makinesi almak istiyorum bugün hotpoint mağazına baktım FMG 703 C TK model 899tl ye çamaşır makinesi hoşuma gitti. Bu hotpoint ariston iyi marka mıdır sizinde öneriniz var mıdır ?
Arkadaşlar 600 - 800tl arasında bir telefon arıyorum. sıfır yada ikinci el fark etmez. Önerebileceğin telefonlar var mı ? Aradığım özelliklerin başında sarjının uzun gitmesi var. Zenfone 6 alacaktım ekranı çok büyük gibi zenfone 5 te batarya olarak kurtarmıyor.

Şuanda aklımda olan modeller şunlar : Motorola Moto g - casper via 5 - Asus zenfone 6

Bu fiyatlara önerebileceğin telefon varsa desteğinizi bekliyorum. Teşekkürler
Arkadaşlar Casper Cn.dxb815a model laptopum var. B815 işlemcisi varhttp://ark.intel.com/tr/products/63919/Intel-Celeron-Processor-B815-2M-Cache-1_60-GHz

bu işlemci ile aynı soket tipli işlemci bu.http://ark.intel.com/tr/products/72164/Intel-Core-i5-3230M-Processor-3M-Cache-up-to-3_20-GHz-rPGA

Fakat anakart chipset desteği buhttp://ark.intel.com/tr/products/53452/Intel-Core-i5-2450M-Processor-3M-Cache-up-to-3_10-GHz

Casper laptopum hm55 chipsetli olarak internette görürken kullandığım işlemcinin hm65 chipsetine ait olduğunu öğrendim. Masaüstü bilgime göre eğer soketler aynı ve anakart chipseti destekliyorsa upgrade olması gerekiyor. Fakat sıkıntı şu ki; soket olarak i5 3230m ile aynıyken anakart chipseti olarak i5 2450m ile aynı.

Laptop özellikleri :http://www.bilio.com/laptop-c3100/casper/cn-dxb815a-p113968296/#tab=spec

Hm55 chipsetin destekleri arasında benim kullandığım işlemci yok :http://ark.intel.com/tr/products/43183/Intel-BD82HM55-PCH#@compatibility

Laptop upgrade de yeni biri olarak yardımlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar elimde b815 FCPGA988 pinli 32nm 35w işlemcili pegatron a15 anakarta sahip bir laptop mevcut

bu laptopa kesin olarak 2. nesil i5 işlemciler uyumlu çünkü bütün veriler aynı bunu biliyorum. Fakat benim sorum şu :

i5 3230m FCPGA988 pinli 22nm 35w işlemciyi bu laptopa takabilir miyim. Yani aralarında sadece işlemci teknoloji nm fark ediyor. Masaüstü bilgisayarlardan bildiğim kadarıyla nm desteğe etki etmez. Güç etki ediyor sanırım.

i7 2630qm FCPGA988 pinli 32nm 45w işlemci sanırım takılamıyor. Nitekim laptop anakartın watt desteği 45w kaldırmıyor.

Bu yukardakilerden hangisi olabilir yada olmayabilir. 2. nesil i5 işlemci takmak istemiyorum.

Laptop markam Casper.
Arkadaşlar elimde b815 FCPGA988 pinli 32nm 35w işlemcili pegatron a15 anakarta sahip bir laptop mevcut

bu laptopa kesin olarak 2. nesil i5 işlemciler uyumlu çünkü bütün veriler aynı bunu biliyorum. Fakat benim sorum şu :

i5 3230m FCPGA988 pinli 22nm 35w işlemciyi bu laptopa takabilir miyim. Yani aralarında sadece işlemci teknoloji nm fark ediyor. Masaüstü bilgisayarlardan bildiğim kadarıyla nm desteğe etki etmez. Güç etki ediyor sanırım.

i7 2630qm FCPGA988 pinli 32nm 45w işlemci sanırım takılamıyor. Nitekim laptop anakartın watt desteği 45w kaldırmıyor.

Bu yukardakilerden hangisi olabilir yada olmayabilir. 2. nesil i5 işlemci takmak istemiyorum.

Laptop markam Casper.
Arkadaşlar hp laptop alacağım. Windowsa hoşgeldiniz yazısı çıkana kadar ekran mavi olarak duruyor fanlar son hız çalışıyor ve Windowsa hoşgeldiniz yazısı geliyor bilgisayar normal çalışıyor.

Yani problem bios ekranlarını göremiyor. Sorun nedir acaba ? Uygun fiyata olan bu laptopu almalı mıyım?

ben sorunun bios pilinden kaynaklandığını düşünüyorum
silinebilir
İyi günler arkadaşlar. Üniversiteye 2012 de giriş yaptım ve hazırlık okudum 2013 te hazırlıktan muaf olan öğrenciler ile beraber aynı sınıfta okumaya başladım. 2012 girişlilerinin sınav yönetmeliği ortalamanın 35 i geçmesi gerekirken 2013 girişlilerinin 50yi geçmesi gerekiyor. Ben ve bütün hazırlık okuyan arkadaşlarımı 2013 yönetmeliğine dahil etmişler. biz hazırlıkta harç parası ödemişiz konaklama ve yemek ihtiyaçlarımızı cebimizden ödemişiz. Fakat kuralları çiğneyip girdiğim senenin yönetmeliğine katılmam gerekirken yeni yönetmeliğe dahil olmuşum.

Şimdi hukuken bir hakkım var mı ? Ben belki bu yönetmeliği bilseydim gelmezdim 1.5 senemi geri verin gibisinden tazminat davası açma hakkım var mı ?
Hakkında
Meslek: Yazılım Mühendisi
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 33 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.574
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.283
Konularının görüntülenme sayısı: 93.049 (Bu ay: 540)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 412 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.