R

Binbaşı
19 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme
Toplam: 58 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar hali hazırda 2015 model i30 arcım var.. dizel yarı otomatik 7 ileri dct şanzıman.. Arabayı eşim kullanıyor.. günlük 3 km gidiş 3 km geliş yolu var yani yaptığı yol en fazla 6 km.. ve yolu da biraz inişli çıkışlı, sabah saatleri olunca da hele yoğun trafikli de diyebiliriz.. şimdi hem mesafe kısa hem yol rampalı ve sabah saatlerinde kalabalık da vs. motor ısınmıyor haliyle.. yani yakıtın canını okuyacak tüm faktörler bir arada.. Gelin görün ki en son yakıt ortalaması 13,7 gösteriyordu.. depoyu fulledik herşeyi sıfırladık 344 km yol yapılmış ve ortalama 11,8 gösteriyor şu an.. hafta sonu tekrar fulleyerek bir de krş cinsinden bakalım..
Bu değerler çok çok yüksek bizim için hiç ekonomik olmuyor..

Bu kullanım senaryosuna göre, yakıttan da üzmeyecek turbo benzinli otomatik araç tavsiyeleriniz ne olur ? Yıllık en fazla yapacağımız yol 10 bin km oluyor bizim..
Arkadaşlar iki araç var beğendiğim ve almayı planladığım..
1- 2015 - 2016 dizel otomatik hyundai i30
2- 2016 ds automobiles ds4 yine dizel otomatik..

95 bin - 105 bin TL aralığında her ikisinden de bulunuyor ve alabilecek durumdayım.. DS4 tasarım açısından biraz daha hoşuma gidiyor bir de daha donanımlı.. ancak hiç kullanma deneyimim olmadı.. ekstra özellikler vs. de çok

i30 ise piyasada daha oturmuş sanki.. ikinci el durumu vs ile de.. düz standart bir kullanıcı ve çok bilgili olmayan bana bu kıyaslama konusunda fikir verebilir misinz ?
Arkadaşlar herkese merhabalar, iyi oyunlar..

Köy binası ve köy gelişiminiz orantılı ise, klan savaşı konusunda disiplinli ve ciddi iseniz, online süreniz uzun ise, birçok klandaki abuk subuk ergen muhabbetlerinden küfürden vs sıkıldı iseniz,
seviyeleri yeri yurdu işi gücü belli olan 25-40 yaş aralığı oyuncu profili olan; bağışı bol, özellikle akşam saatlerinde online süresi uzun sv5 klanımıza bekleriz.. mümkünse +18-20 arkadaşlar.. başvuru da "ruetta" nın arkadaşıyım yazabilirsiniz..

KLAN ADI: ROYAL CLUB
KLAN KODU: #Q28R8GR9
100 150 tl arası bir fiyata arıyorum arkadaşlar.. isim değiştirme hakkı olursa super olur.. profilime bakabilirsiniz uyelik tarihime ve ikinci el referanslarima da.. önce hesabı alırim ve paranızı hemen sonrasında eft yaparim.. selamlar..
30 bin TL'ye kadar hangi otomatik araç tavsiye edersiniz arkadaşlar ?
Evet bütçe az ama bu kadar oluyor :(
1.4 Accent Era lara bakıyorum eski kasa C4 lere bakıyorum vs vs.. Ama çok yakın olduğum konular değil bilemiyorum..
Ağırlıklı şehir içi kullanılır.. Fazla boya takıntım da yok kaputta tavanda problem olmasın yeter..
Kısmetse 3 ay sonra bebeğimiz olacağı için içi de biraz ferah olsun istiyorum, bagaj da önemli tabi..
Piyasa çok yüksek maalesef :( 2 yıl önce 22,5 a sattığım 2005 ford focus ghia 1.6 otomatik için 27.500 TL den aşağı ilan yok neredeyse :(
Sanmıyorum ama biraz düşüş olur mu? beklemeliyim yoksa?
Forumdan da aracı olan arkadaşlar varsa PM den de iletişim kurabiliriz
Arkadaşlar aşağıdaki üründe 8 GB SSD + 1 GB HDD diyor..
sormak istediğim bunun SSD si mSata SSD midir yoksa normal SSD mi ?
Bunu alıp 8 GB SSD yerine Sandisk Extreme 240 GB SSD takabilir miyim ?
eğer bu değilse ki zannımca mSata SSD bu, SSD ve HDD bir arada kullanabileceğim bir model var mı şu an ?

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-379842-z500-notebook-core-i7-21ghz-8gb-992gb+8-ssd-156-2gb-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=68629#allImages
Arkadaşlar merhaba
Başlktaki ürünü 2 gün önce aldım..
kendi hdd sini çıkartıp ssd taktım inanılmaz farketti.. (ssd desktop umdan kalma.. 240gb sandisk extreme)
şimdi bir de 4 gb ram takviye yapayım diyorum
ne tavsiye edersiniz çakışma vs yapmayacak..
cpuz ye göre özellikler şu şekilde:

http://www.ebrarbilgisayar.com/Urun/Lenovo-Z500-59-366635-Notebook-pmu263362.html
http://www.ebrarbilgisayar.com/Urun/Asus-K56CB-XO029D-Notebook-pmu260410.html

Arkadaslar agirlikli olarak gunluk isler internet office vs vs icin bir cihaz alacagim.. hdmi ile tv baglantisi yapip film vs olabilir..1.500 tl gecmek istemiyorum.. kullandığım özel bir peogram yok.. oyun için zaten play station 3 olacak.. boyle bir laptop ariyorum.. su ikisi arasinda kaldim.. aslinda birbirlerine yakin makinalar ama elimdeki desktopu satacagim ve icin de 256 gba ssd var.. onu satmayip bunlara takayim diyorum.. acaba uyar mi ? Hdd den tamamen vaz mi gecmem gerekir ? Ekstra ssd slotlari olsa o kadar super olur ki.. bilginiz var mi ?? Ve bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz ? Çok teşekkürler..
Arkadaşlar selamlar..
Dün Panasonic-SC-BTT190 ev sinema sistemi aldım..
Şimdi benim kendi çapımda dizayn ettiğim odamda, yan odadaki masaüstü bilgsiayarımdan hdmi bağlantı yaptığım projeksiyona görüntü aktrarak film izliyorum..
Yeni aldığım Panasonic-SC-BTT190'yı dün kurdum ancak projeksiyonu buna hdmi ile bağlyarak kendi media oynatıcısını kullanabildim..
Benim istediğim sesi de bilgsiyardan aktarmak.. Yani media oynatıcı olarak sadece bilgisayarı kullanmak..
Ekran kartının HDMI çıkışı ile projeksiyon a görüntüyü aktarıyorum ok, peki ses kartımdan Panasonic-SC-BTT190'a sesi nasıl aktarabilirim ?

Ses kartım Creative X-Fi Titanum..
girilşleri şu şekilde:

Bu da Pana ev sinema sisteminin arkası:

şu ürün
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/optic-optik-kablo-fiber-10-metre-ses-sinema-film-82415617

ve ya şu ürün:
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/10m-fiber-optik-ses-kablosu-altin-uclu-87837963

benim işimi görür mü ? ses kartımın "optical out" ve pana ses sisteminin "digital audio in" bağlantılarını yaparsam bu iş olur mu ? 5.1 sesde herhangi problem yaşarmıyım görüntü ve seste bir senkronizasyon problemi olmaz değil mi ?
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler..
Arkadaşlar yardımınızıa ihtiyacım var..
Akşamları açıp haftada 1-2 kez maç, 1-2 film, arada sırada oyun oynayacağım.. Haftalık kullanma saatim 15 saat vs olur sanırım..
İzleme mesafem 2,8 mt civarı.. Cihazı tavana monte edebilrim 3 mt yansıtma mesafesi olur..
Kafamda 2 model var..

LED olarak: LG PA70G (Kullanım ömrü uzun, ancak netlik sorunları okudum)
http://www.teknosa.com/urunler/110180443/lg-pa70g-wxga-3d-ready-dlp-led-projektor

DLP olarak: Viewsonic Pro6200 (Kullanım ömrü kısa,rainbow effect mevcut sanırım; ancak ışık gücü çok daha yüksek bu anlamda beni daha mı mutlu eder acaba) :)
Ve fiyat olarak da daha uygun..
http://www.boyutdijital.com/Viewsonic-Pro6200-HD-3D-Projeksiyon-Cihazi,PR-1264874.html

edit: an itibariyle PA70G yi teknosa.com dan 1399 TL + 100 TL çek ile almış bulunuyorum
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
alışveriş: artemisbd (dvdrw satıldı), adam06 (ram satıldı), tbektur (klavye satıldı), cezve06 (ses sistemi satıldı), BoGo, cagri105 (DH Admin) (tagan psu satıldı), kendinibil (everest psu satıldı), odanedemek (koss kulaklık alındı), thxdolby (ses kartı satıldı), ufukdemirci35 (Palit Gtx 570 satıldı), eagle66 (hdd satıldı), yasinemrah (OCZ ram satıldı), dizanteri (ses kartı satıldı), onurarli (Logitech Mx3200 satıldı), diablo (DH yönetici) (hd4850 satıldı), hectorguner (6300 satıldı), SİYAHSANCAKLI (vodem satıldı), turtur29 (samsung wave satıldı), yildiz (meizu mp3 satıldı), F.@.T.İ.H (Zotac GTX 680 alındı), ufukdemirci35 (Corsair GT3 SSD satıldı), Yıldırım35½ (PS3 Satıldı)
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Ford Focus
Operatör
Turkcell
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.537
İkinci El Bölümü Mesajları: 308
Konularının görüntülenme sayısı: 67.055 (Bu ay: 235)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 84 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.