Yüzbaşı
02 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle herkese merhabalar. Mekanik klavye almaya karar verdim fakat son derece kararsızım. FPS oyunları oynuyorum genelde ve bunun için hangi anahtar uygun bilemiyorum. Bütçem 350 TL ve RGB olması şart değil. Şöyle başlayayım:

- Corsair Strafe çok kaliteli duruyor. Fakat tuş dizilimi Türkçe değil. Türkçe olan modeli ise pahalı. Enter tuşunun büyük olması bi nebze idare edebilir, alışmak vakit almaz diye düşünüyorum. Tasarım olarak tuşları biraz yüksek ve mekanik hissini tamamen yansıtıyor gibi. Kırmızı anahtarlar FPS için ne derece doğru bilemiyorum.

- Logitech G610 gene güvenebileceğim bir klavye gibi. Türkçe tuş dizilimi var. Şu sıralar 300 lira gibi bir fiyata çanta hediyeli olarak satılıyor. Enter tuşu küçük ve tuşları platformdan yeteri kadar yüksek değil gibi. Kahverengi anahtar kullanılmış bu güzel bir şey lakin performans olarak genel anlamda nasıl bilemiyorum.

- HyperX Alloy FPS tasarım olarak güzel, tuşları yüksek ve kahverengi anahtar modeli var. Enter tuşu büyük ama Türkçe dizilim yok. Strafe gibi buna da alışabilirim diye düşünüyorum. Fakat kalite noktasında tedirginim. Şahsen 300 TL verip G610 veya Strafe alınabilecekken neden 350 TL verip Alloy FPS almalıyım?

- Everest Rampage Hydra R6 tasarım olarak gerçek bir mekanik klavye gibi. Platformdan oldukça yüksek ve mavi anahtar kullanılmış. Basma hissini sonuna kadar yansıtıyor fakat gece kullanımda ne kadar ses çıkartır bilmiyorum hiç. Türkçe dizilim var ve enter tuşu büyük. Güzel ve fonksiyonel bir klavye ama kalite noktasında çok tedirginim. Eğer kalite olarak bi sıkıntısı yoksa diğer firmalara fazladan para vermeye gerek yok bence.

- Cooler Master MasterKey Pro L tasarım olarak gene mekanik hissiyatını güzel veriyor. Tuşları yüksek. Kırmızı anahtar kullanılmış. Enter tuşu küçük ama Türkçe dizilimi var. HyperX modelinin muadili olarak görüyorum.

Evet arkadaşlar bu klavyeler arasında kaldım. Birbirlerine göre artı ve eksileri nelerdir. Hangisini neden almalıyım? Yardımcı olabilirseniz, kullananlar fikirlerini beyan ederse çok sevinirim.

Saygılar.
arkadaşlar inşaat mühendisiyim. ve biliyorsunu mühendislik mezunları B sınavı ile atanıyor. hedefim 2018 kpss B sınavında iyi bir puan elde etmek. malumunuz b grubu sınavları sadece gk ve gy testlerinden oluşuyor. çalışmaya şimdiden başladım. fakat kendimi deneme amaçlı olarak, baskı ve stres altında neler yapabilirim diye bu seneki kpps A sınavına girmek istiyorum.

hiç bi yer tercih etmeyeceğim, ve alan sınavlarına girmeyeceğim. dediğim gibi amacım kendimi denemek. sadece gk, gy ücretini ödeyerek A grubu sınavına girme imkanım var mı?
arkadaşlar merhaba. 2015 senesinde inşaat mühendisliğinden mezunum. malumunuz KPSS-B ile atandığımız için çift senelerde girmek zorundayız. şimdiden başlayayım diyorum. gerek yüksek lisans gerekse özelde çalıştığımız işlerden dolayı yavaştan başlamak gerektiğini düşünüyorum.

kaynak için bir süredir araştırma içerisindeyim. genelde tavsiye edilen yayın evleri şöyle : murat, uzman kariyer, data

özellikle yargı yayın evinden uzak dur dediler ki ben de katılıyorum. yüksek lisans için ales e yargı ile hazırlandım ve sınavda çıkan sorularla alakası yoktu kitapta çözdüğüm soruların.

bir de buraya danışmak istedim. murat, uzman kariyer, data dediler. sizler hangi yayın evinin hangi kitaplarını tavsiye ediyorsunuz?

bir de türkçe, mat, tarih, coğrafya ve vatandaşlık dışında başka çalışmamız gereken ders var mı? tarih 1-2 diye ayrılıyor mu mesela? konuya tam vakıf değilim yeni vermiş olduğum bir karar kpss ye girmek ondan soruyorum.
yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. saygılar..

arkadaşlar bu demir metraj tablosu. tablodaki amaç çaplara göre ağırlık analizi yapmak. benzer, adet ve boy sütunlarının çarpım sonuçlarını sağdaki 'çaplara göre boy' sınıflarına aktarıyorum. lakin burada işimi kolaylaştıracak bir formül arıyorum. soldaki çap sütununa yazdığım değeri, excel sağdaki boy grubundan bulsun ve aynı satır içinde karşısına yazsın. aksi halde her satır için ayrı ayrı el ile formül girmek zorundayım. resimden örnek vermek gerekirse, k216 için soldaki çap sütununa 10 yazdım. benzer, adet ve boy değerlerini girdikten sonra sağ tarafta aynı satır içinde 10 numaralı sütuna formül ile değeri manuel olarak girdim. gene aynı şey 16 için de geçerli. bir taraftan proje okuyup bir taraftan excele değerleri girmem gerek. yoksa 2 kat vakit harcayacağım.

dediğim sistemi excel de formüle dökmenin imkanı var mıdır? sevgiler..
arkadaşlar arazide giyilmek üzere su geçirmez kışlık bot alacağım. marka ve model önerebilecek olan var mı? bulunduğum yerdeki bir kaç ayakkabıcıya gittim ilk başlarda columbia marka bot önerdiler. 500 lira gibi paralardan bahsettiler. adidasa girdim bir bot sordum 740 lira dediler. haliyle pahalı buldum. bunun dışında cat, greyder, lumberjack, dockers gibi markalar denedim. geçen sene greyder marka bir ayakkabı aldım. çok konforlu ve sağlam. o yüzden bot alırken de hakkımı greyderden yana kullanacağım galiba. fakat almadan önce sizlere de bir danışayım istedim.

satıcılara sormayı unuttuğum ufak bir konu var bir de. bazı botlarda waterresistant bazılarında ise waterproof yazıyor. bildiğim kadarıyla waterproof yazan botlar, su 'geçirebilir' ama kullanılan malzemede soyulma, kabarma, renk değişmesi vs olayları olmaz. waterresistant yazan botlar ise %100 su geçirmezlik garantisi veriyor. şimdi merak ettiğim konu şu, waterresistant %100 su geçirmez ama botun yüzeyinde su temasından dolayı bozulmalar olabilir mi? yani bu iki özellikten birisi, diğer özelliğin garantisini verebiliyor mu veremiyor mu? o kadar para bayılacaz gidip imitasyon bot almayacağım elbette ama bu konuda da şüphelerim var. bileklerime kadar suya girip saatlerce yürümeyeceğim sonuçta ama sağanak yağmur altında düşünün.

salomon, north face gibi markalar almak isterim ama bütçe maks. 325 lira.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
arkadaşlar ps4 te oynuyorum. daha yeniyim. cpu çok fazla pas yapıyor. gerçekçilikle alakası yok. %95 lik başarılı pas oranlarıyla bitiriyor maçları. bu yüzden zevk alamıyorum. şöyle güzel bi slider ayarı verebilecek olan var mı? en azından daha insani oynasın cpu. valla çok makbul geçer... aşağıdaki gibi yabancı forumlarda buldum bi kaç ayar ama ingilizce olmadığı için anlamıyorum maalesef.. bi el atın yoksa zorla psn aldırtacak oyun bana

http://www.operationsports.com/forums/ea-sports-fifa-sliders/855682-fifa-16-os-community-sliders.html
arkadaşlar iki gün önce çarşıya çıktım. bayramda sağa sola giyerim bir de malum yaz mevsimindeyiz diye yazlık ayakkabı aldım. kurumsal bi firma diyebiliriz il içinde 4-5 mağazası var (konya - doğan çanta). avm içindeki bir mağazasından alış veriş yaptım. önünden geçerken camekandaki bir ayakkabıyı gördüm ve %50 indirim vardı. ama etrafındaki her üründe %50 yoktu. bazı ürünlerde %30 bazısında %20 vs.

neyse ayakkabıyı denedim ve beğendim. benle ilgilenen görevliye ''ayakkabıda çok fazla dikiş var, yürürken ayakkabının hareketlerinden dolayı herhangi bir gevşeme, kopma vs olursa garantiye alıyor musunuz?'' dedim. o da ''evet. ayakkabılar ithal ama garanti vs. işlemlerle firma olarak biz ilgileniyoruz'' dedi. tamam dedim ödemeyi yaptım. fakat kasa yüksek olduğu için adam aşağıda ne yapıyor bilemiyorum. kartı verdim ödemeyi aldı işte. iftara az bi vakit kalmıştı ben de faturayı aldım cebe koydum ve direkt olarak eve gittim vakit kaybetmeden. sonra ayağım az alışsın diye evde giyerek biraz dolaştım. fakat zamanla sağ ayağımın altında ufak boşluk gibi birey hissetmeye başladım. ayakkabının içindeki altlığını çıkartıp baktığımda delik olduğunu gördüm. yani ürünün kusurlu olduğunu eve gelince keşfettim. neyse değiştireyim diye faturayı aldım bi baktım, adam üstüne ''kampanyalı outlet ürünlerde iade, değişim ve garanti uygulaması yoktur'' diye kaşe basmış. zaten 1 saniyelik iş kaşe basmak ki görmedim ben onu kaşeyi basarken. zira adam da ödemesi alınmış fatura üstüne basıyor bu kaşeyi. kaşla göz arası halletmiş anlayacağınız. bayramın ilk gün olması sebebiyle bugün mağazaya gidemedim. hafta sonu gideceğim. pazartesi günü de iş başı olunca kaymakamlığa tüketici hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum. esnafları anlatmaya gerek var mı? gittiğimde muhtemelen kem küm edecekler. ama ben yasal olarak gene de şikayet edeceğim. mevzu şu;

1- görevliye garanti var mı dedim. evet var dedi. görevlinin müşteriye garanti var demesi hukuken geçerli mi? ki muhtemelen biz sizi uyardık diyecekler.
2- kaşelenmiş faturanın aslı bende. ve üzerinde imza yok. ayrıca imza attığım başka belge de yok. bu yine de benim kaşeyi kabul ettiğim anlamına geliyor mu?
3- mağazada camekandaki bir ürünü beğendim. outlet olsa bile mağazada öyle bir reyon, uyarı, etiket vs yok. o kadar ürün arasından hangisi outlet ben nasıl bileceğim? bu müşteriyi kandırmak değil midir?
4- mağaza görevlileri outlet ürünler hakkındaki bu iade ve garanti mevzusunu açıklamadı.
5- müşteriden habersiz, müşteriye verilecek faturaya herhangi bir kaşe basmak hukuken geçerli mi? veya bu kaşeyi basabilmek için firma izin alabiliyor mu? zira hangi kullanıcı körü körüne bu şartları kabul eder ki? bir de kendilerine sakladıkları fatura nüshasında o malum kaşe var mı bilmiyorum.
6- faturanın alt kısmında okunaklı bir şekilde ''değişim işlemleri için bu belge ile geliniz'' yazıyor. peki adamın bastığı kaşe bu yazıyı etkisiz kılar mı? çünkü faturanın arkasında da ''topuk kırılmaları garanti kapsamındadır'' diyor. yani outlet ürün alan bir bayanın topuğu kırıldı ama kaşe var diye parası çöpe mi gidecek?
7- kaymakamlık bünyesinde bulunan tüketici hakem komisyonuna danışırsam bir sonuç alır mıyım?

gene de belirteyim, yarın mağazaya gidip durumu anlatacağım. ama malumunuzdur, ürünü sattık, bitti gitti, o iş geçti minvalinde hareketler pek şaşırtıcı olmayacaktır.

konuyla ilgili olarak 6502 sayılı kanunu okudum ama benzer olaylar yaşayanlar var ise yardımlarını ve önerilerini bekliyorum.
arkadaşlar iki gün önce çarşıya çıktım. bayramda sağa sola giyerim bir de malum yaz mevsimindeyiz diye yazlık ayakkabı aldım. kurumsal bi firma diyebiliriz il içinde 4-5 mağazası var (konya - doğan çanta). avm içindeki bir mağazasından alış veriş yaptım. önünden geçerken camekandaki bir ayakkabıyı gördüm ve %50 indirim vardı. ama etrafındaki her üründe %50 yoktu. bazı ürünlerde %30 bazısında %20 vs.

neyse ayakkabıyı denedim ve beğendim. benle ilgilenen görevliye ''ayakkabıda çok fazla dikiş var, yürürken ayakkabının hareketlerinden dolayı herhangi bir gevşeme, kopma vs olursa garantiye alıyor musunuz?'' dedim. o da ''evet. ayakkabılar ithal ama garanti vs. işlemlerle firma olarak biz ilgileniyoruz'' dedi. tamam dedim ödemeyi yaptım. fakat kasa yüksek olduğu için adam aşağıda ne yapıyor bilemiyorum. kartı verdim ödemeyi aldı işte. iftara az bi vakit kalmıştı ben de faturayı aldım cebe koydum ve direkt olarak eve gittim vakit kaybetmeden. sonra ayağım az alışsın diye evde giyerek biraz dolaştım. fakat zamanla sağ ayağımın altında ufak boşluk gibi birey hissetmeye başladım. ayakkabının içindeki altlığını çıkartıp baktığımda delik olduğunu gördüm. yani ürünün kusurlu olduğunu eve gelince keşfettim. neyse değiştireyim diye faturayı aldım bi baktım, adam üstüne ''kampanyalı outlet ürünlerde iade, değişim ve garanti uygulaması yoktur'' diye kaşe basmış. zaten 1 saniyelik iş kaşe basmak ki görmedim ben onu kaşeyi basarken. zira adam da ödemesi alınmış fatura üstüne basıyor bu kaşeyi. kaşla göz arası halletmiş anlayacağınız. bayramın ilk gün olması sebebiyle bugün mağazaya gidemedim. hafta sonu gideceğim. pazartesi günü de iş başı olunca kaymakamlığa tüketici hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum. esnafları anlatmaya gerek var mı? gittiğimde muhtemelen kem küm edecekler. ama ben yasal olarak gene de şikayet edeceğim. mevzu şu;

1- görevliye garanti var mı dedim. evet var dedi. görevlinin müşteriye garanti var demesi hukuken geçerli mi? ki muhtemelen biz sizi uyardık diyecekler.
2- kaşelenmiş faturanın aslı bende. ve üzerinde imza yok. ayrıca imza attığım başka belge de yok. bu yine de benim kaşeyi kabul ettiğim anlamına geliyor mu?
3- mağazada camekandaki bir ürünü beğendim. outlet olsa bile mağazada öyle bir reyon, uyarı, etiket vs yok. o kadar ürün arasından hangisi outlet ben nasıl bileceğim? bu müşteriyi kandırmak değil midir?
4- mağaza görevlileri outlet ürünler hakkındaki bu iade ve garanti mevzusunu açıklamadı.
5- müşteriden habersiz, müşteriye verilecek faturaya herhangi bir kaşe basmak hukuken geçerli mi? veya bu kaşeyi basabilmek için firma izin alabiliyor mu? zira hangi kullanıcı körü körüne bu şartları kabul eder ki? bir de kendilerine sakladıkları fatura nüshasında o malum kaşe var mı bilmiyorum.
6- faturanın alt kısmında okunaklı bir şekilde ''değişim işlemleri için bu belge ile geliniz'' yazıyor. peki adamın bastığı kaşe bu yazıyı etkisiz kılar mı? çünkü faturanın arkasında da ''topuk kırılmaları garanti kapsamındadır'' diyor. yani outlet ürün alan bir bayanın topuğu kırıldı ama kaşe var diye parası çöpe mi gidecek?
7- kaymakamlık bünyesinde bulunan tüketici hakem komisyonuna danışırsam bir sonuç alır mıyım?

gene de belirteyim, yarın mağazaya gidip durumu anlatacağım. ama malumunuzdur, ürünü sattık, bitti gitti, o iş geçti minvalinde hareketler pek şaşırtıcı olmayacaktır.
arkadaşlar çift tıklama tuşu bulunan mauslar için fikir verin. kablolu ya da kablosuz olabilir. bi mouse taş çatlasın en fazla 40 lira veririm.

http://www.trust.com/tr-tr/all-products/18307-gxt-25-gaming-mouse?from={D48D626F-74DD-4EF9-AD70-1A27EA141A4F}#Device:GAMING+from:{D48D626F-74DD-4EF9-AD70-1A27EA141A4F}^7

bu mouse sizce nasıl? bimeks 30 lira fiyat vermiş linkteki mouse için. araştırmadan almak istemedim tabii ki.
arkadaşlar vakıfbank tan kendi adıma ufak ufak para biriktirebileceğim ve bu hesabımın üzerinden yurt içi ve yurt dışı internet alışverişi yapabileceğim bir hesap açtırdım. kartımı 10 gün sonra alacağım. fakat bir sormak istedim. bu bankanın müşterisi olanlar bi değerlendirme yaparlarsa sevinirim. zira hiç bir bilgim yok. banka çok kalabalıktı pazartesi günü olmasından dolayı. soracağım bir soruyu unutmuşum görevliye.

bu hesabımın adına sanal kart yapabilir miyim?
Hakkında
Hakkımda:
hayatı akışına bırak. akmasa bile damlar ..
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Hyundai
Takım
Fenerbahçe
Steam
advanced_amele
Notebook
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.008
İkinci El Bölümü Mesajları: 41
Konularının görüntülenme sayısı: 110.985 (Bu ay: 749)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 67 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.